Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Idre-Särnatävlingrana barn och ungdom söndag
2016-11-27
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
5km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 16
Alfred Eriksson
Dala-Järna IK
13:17.79600
2
H 15
Nils Bergström
Domnarvets GOIF
13:20.79900
+3.200
3
H 16
Emil Danielsson
Högbo GOIF
13:35.81400
+18.1700
4
H 16
Isak Lieback
Ulricehamns IF
13:41.82000
+24.2300
5
H 16
Truls Gisselman
Rehns BK
13:53.83200
+36.3500
6
H 15
Sander Krouwel
Stora Tuna IK SK
14:07.84600
+50.4900
7
H 15
Isak Garfvé
IFK Mora SK
14:08.84700
+51.5000
8
H 15
Jonas Carlsson
Stora Tuna IK SK
14:12.85100
+55.5400
9
H 16
Anton Mäkinen
Högbo GOIF
14:14.85300
+57.5600
10
H 16
Mattias Törnqvist
Garphyttans IF
14:18.85700
+1:01.6000
11
H 15
Uvis Akmentins
Latvia
14:23.86200
+1:06.6500
12
H 16
Per Jutterström
IFK Mora SK
14:33.87200
+1:16.7500
13
H 16
John Hermansson
IFK Mora SK
14:40.87900
+1:23.8200
14
H 14
Hjalmar Berg
Sunne SLF
14:43.88200
+1:26.8500
15
H 15
Axel Werner
IK Stern
14:54.89300
+1:37.9600
16
D 16
Tilde Bångman
Offerdals SK
14:56.89500
+1:39.9800
17
H 15
Oscar Andersson
Älvdalens IF SK
14:57.89600
+1:40.9900
18
D 16
Nora Lignell
Lucksta IF
15:08.90700
+1:51.11000
19
D 16
Tilda Östberg
Stora Tuna IK SK
15:09.90800
+1:52.11100
20
D 15
Elina Franzén
Idre SK
15:15.91400
+1:58.11700
21
D 16
Wilma Björkman
IFK Mora SK
15:18.91700
+2:01.12000
22
H 14
Mattias Östberg
Stora Tuna IK SK
15:20.91900
+2:03.12200
23
H 14
Erik Bryne
Sunne SLF
15:21.92000
+2:04.12300
24
H 15
Anders Danielson Frost
Dala-Järna IK
15:29.92800
+2:12.13100
25
H 15
Erik Larsson
IFK Mora SK
15:30.92900
+2:13.13200
26
D 15
Alva Björk
Orsa SK
15:34.93300
+2:17.13600
27
D 14
Emma Lindberg
SK Leksand
15:39.93800
+2:22.14100
28
D 15
Anja Andersdotter
Garphyttans IF
15:55.95400
+2:38.15700
29
H 14
Arve Lignell
Lucksta IF
16:01.96000
+2:44.16300
29
D 16
Petra Forsman
Öje IF
16:01.96000
+2:44.16300
31
H 14
Albin Gezelius
IFK Mora SK
16:02.96100
+2:45.16400
31
H 14
Klockar Eskil Nääs
SK Leksand
16:02.96100
+2:45.16400
33
H 16
Alfons Peterson
Borås GIF
16:04.96300
+2:47.16600
34
D 15
Saga Fältenhag
Högbo GOIF
16:06.96500
+2:49.16800
35
D 14
Clara Zetterwall
Domnarvets GOIF
16:15.97400
+2:58.17700
35
H 14
Markus Almgren
IFK Mora SK
16:15.97400
+2:58.17700
37
D 16
Ella Georgsson
Högbo GOIF
16:18.97700
+3:01.18000
38
D 16
Gabriella Thors
Malungs IF
16:24.98300
+3:07.18600
39
D 15
Klara Andersson
Dala-Järna IK
16:27.98600
+3:10.18900
40
D 14
Sara Andersson
IFK Mora SK
16:28.98700
+3:11.19000
41
D 15
Tilda Ström
Dala-Järna IK
16:31.99000
+3:14.19300
42
D 16
Amanda Hedström
IK Fryken
16:32.99100
+3:15.19400
43
D 16
Elsa Persson
IK Fryken
16:34.99300
+3:17.19600
44
D 15
Ebba Karlsson
Täby IS SK
16:37.99600
+3:20.19900
45
H 14
Albin Augustsson
Källbottens IK
16:42.100100
+3:25.20400
46
H 15
Kasper Sundet
Engerdals SK
16:43.100200
+3:26.20500
47
D 16
Alva Andreasson
IK Fryken
16:49.100800
+3:32.21100
48
H 14
Isak Lissel
Stora Tuna IK SK
16:50.100900
+3:33.21200
49
D 15
Kajsa Rapp
SK Leksand
16:51.101000
+3:34.21300
50
D 16
Ida Olaspers
Orsa SK
17:16.103500
+3:59.23800
51
D 14
Maja Furunäs
IFK Grängesberg SK
17:18.103700
+4:01.24000
52
D 16
Ronja Andersdotter
Garphyttans IF
17:33.105200
+4:16.25500
53
D 14
Elsa Hermansson
IFK Mora SK
17:40.105900
+4:23.26200
54
D 14
Linn Palmberg
Högbo GOIF
17:49.106800
+4:32.27100
54
D 15
Elin Eriksson Englund
Kvarnsvedens GOIF SK
17:49.106800
+4:32.27100
56
D 15
Kima Krumina
Latvia
17:59.107800
+4:42.28100
57
H 15
Henrik Petrisi
Källbottens IK
18:26.110500
+5:09.30800
58
D 16
Julia Johansson
Skorpeds SK
18:41.112000
+5:24.32300
59
D 14
Liva Sahno
Latvia
18:48.112700
+5:31.33000
60
D 14
Stina Nilsson
Rembo IK
22:22.134100
+9:05.54400
61
D 16
Sara Oskarsson
IK Fryken
22:40.135900
+9:23.56200
62
D 16
Wilma Svedlund
Brovallens IF
26:00.155900
+12:43.76200
63
H 14
Frank Krouwel
Stora Tuna IK SK
23:59:58.8639700
63
H 14
Kalle Georgsson
Högbo GOIF
23:59:58.8639700
65
D 14
Irja Brandfjell
Funäsdalens IF
23:59:59.8639800
65
H 14
Erik Johansson
Domnarvets GOIF
23:59:59.8639800
65
H 14
Adrian Skiöld
Borås SK
23:59:59.8639800
65
H 14
Mattias Andersson
Domnarvets GOIF
23:59:59.8639800
65
H 14
Axel Karlsson
Täby IS SK
23:59:59.8639800
65
H 14
Erik Ling
IF Hallby SOK
23:59:59.8639800
65
D 15
Märta Anderson
Dala-Järna IK
23:59:59.8639800
65
D 15
Andrea Aulin
Eksjö SOK
23:59:59.8639800
65
D 15
Emma Ling
IF Hallby SOK
23:59:59.8639800
65
D 15
Emma Eriksson
Filipstads SF
23:59:59.8639800
65
H 15
Axel Gustavsson
Landsbro IF SK
23:59:59.8639800
65
H 15
Axel Elmblad
Gnosjö FK
23:59:59.8639800
65
H 15
Alexander Jonsson
IF Hallby SOK
23:59:59.8639800
65
H 15
Emil Lund Laine
Oxbergs IF
23:59:59.8639800
65
H 15
Olof Hedin
Eksjö SOK
23:59:59.8639800
65
H 15
Gabinus Ripa
Idre SK
23:59:59.8639800
65
H 15
Simon Nilsson
IF Hallby SOK
23:59:59.8639800
65
D 16
Moa Hansson
Landsbro IF SK
23:59:59.8639800
65
D 16
Elisabet Mikkelsen
SOK Viljan
23:59:59.8639800
65
D 16
Elsa Melin
Landsbro IF SK
23:59:59.8639800
65
D 16
Tuva Persson
Tranemo IF
23:59:59.8639800
65
D 16
Linnea Sjödin
Rembo IK
23:59:59.8639800
65
H 16
Edvard Nilsson
Filipstads SF
23:59:59.8639800
65
H 16
Karl Stark
Vaggeryds SOK
23:59:59.8639800
65
H 16
Ludvig Axelsson
Hvetlanda SK
23:59:59.8639800
65
H 16
Emil Rapp
SK Leksand
23:59:59.8639800
65
H 16
Melker Elofsson
Landsbro IF SK
23:59:59.8639800
65
H 16
Emil Byberg
Domnarvets GOIF
23:59:59.8639800
Logga in för att slippa de här annonserna
2.5km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 13
Fabian Nordgren
Falu IK
7:25.44400
2
H 12
Erik Bergström
Domnarvets GOIF
7:27.44600
+2.100
3
H 13
Hugo Ström
Dala-Järna IK
7:28.44700
+3.200
4
H 13
Bosse Lövgren
Falu IK
7:29.44800
+4.300
5
H 12
Jonathan Lindberg
SK Leksand
7:33.45200
+8.700
6
H 11
Alvar Myhlback
Bjursås IK
7:45.46400
+20.1900
6
H 13
Elias Danielsson
Högbo GOIF
7:45.46400
+20.1900
8
H 13
Erik Franzén
Idre SK
7:47.46600
+22.2100
9
H 13
Jacob Larsson
IFK Mora SK
7:51.47000
+26.2500
10
D 13
Malin Oskarsson
SK Leksand
7:57.47600
+32.3100
11
H 13
Viktor Norberg
Kvarnsvedens GOIF SK
7:58.47700
+33.3200
12
H 13
Linus Sjödén
Älvdalens IF SK
8:07.48600
+42.4100
13
D 13
Matilda Bandefur
Idre SK
8:08.48700
+43.4200
14
D 13
Alva Hermansson
Kvarnsvedens GOIF SK
8:13.49200
+48.4700
15
H 13
Sebastian Svahn
IFK Mora SK
8:16.49500
+51.5000
16
H 12
Gustav Ejnarsson
Källbottens IK
8:20.49900
+55.5400
17
D 13
Ellen Björk
Orsa SK
8:21.50000
+56.5500
18
D 13
Molly Furunäs
IFK Grängesberg SK
8:22.50100
+57.5600
18
H 13
Alfred Hedlund
SK Leksand
8:22.50100
+57.5600
20
H 13
Hugo Persson
Åtvidabergs IF
8:25.50400
+1:00.5900
20
H 13
Jacob Carlsson
Stora Tuna IK SK
8:25.50400
+1:00.5900
22
H 11
Eddie Pettersson
Oxbergs IF
8:27.50600
+1:02.6100
23
D 13
Lina Rydén
IFK Mora SK
8:36.51500
+1:11.7000
24
H 13
Axel Klingberg
Falu IK
8:48.52700
+1:23.8200
25
H 11
Vilmer Hylén
Falu IK
8:49.52800
+1:24.8300
26
H 13
Anton Andersson
Falu IK
8:50.52900
+1:25.8400
27
H 13
Simon Larsson
Dala-Järna IK
8:51.53000
+1:26.8500
28
D 13
Alva Klockare
Kvarnsvedens GOIF SK
8:54.53300
+1:29.8800
29
D 12
Alva Ersson
IFK Mora SK
8:56.53500
+1:31.9000
30
D 13
Elsa Carling
Falu IK
8:57.53600
+1:32.9100
31
D 13
Ida Garfvè
IFK Mora SK
8:59.53800
+1:34.9300
32
H 13
Eskil Peterson
Borås GIF
9:11.55000
+1:46.10500
33
H 12
Jonathan Hedström
IK Fryken
9:12.55100
+1:47.10600
34
H 11
Anton Unger
Falu IK
9:13.55200
+1:48.10700
35
D 13
Marta Liba Igaune
Latvia
9:23.56200
+1:58.11700
36
H 13
Axel Mäkinen
Högbo GOIF
9:31.57000
+2:06.12500
37
H 13
Leo Alvolin
Falu IK
9:32.57100
+2:07.12600
38
H 11
Alfred Nilsson
Domnarvets GOIF
9:33.57200
+2:08.12700
39
D 13
Alice Eriksson Björling
Domnarvets GOIF
9:38.57700
+2:13.13200
40
H 11
Melvin Löfgren
Falu IK
9:39.57800
+2:14.13300
40
D 12
Ida Bergfors
Matfors SK
9:39.57800
+2:14.13300
42
H 11
William Rytter
Älvdalens IF SK
9:40.57900
+2:15.13400
43
D 12
Mira Göransson
Äspereds IF
9:42.58100
+2:17.13600
44
H 12
Henning Sundet
Engerdals SK
9:44.58300
+2:19.13800
45
D 13
Tova Andersson
Brovallens IF
9:47.58600
+2:22.14100
46
D 13
Emma Almqvist
Särna SK
9:51.59000
+2:26.14500
47
H 11
Harald Eriksson
Dala-Järna IK
10:02.60100
+2:37.15600
48
H 11
Vilgot Eriksson
SK Leksand
10:05.60400
+2:40.15900
49
D 12
Louise Wallin
IFK Mora SK
10:08.60700
+2:43.16200
50
H 11
Ville Åkerlund
Sälens IF
10:11.61000
+2:46.16500
51
D 11
Philippa Eriksson
Filipstads SF
10:18.61700
+2:53.17200
51
H 12
Edvin Danielsson Söndmör
Engerdals SK
10:18.61700
+2:53.17200
53
H 11
Olof Ersson
Falu IK
10:21.62000
+2:56.17500
54
D 13
Katrina Berzina
Latvia
10:28.62700
+3:03.18200
55
D 12
Ellen Heldt Cassel
Källbottens IK
10:29.62800
+3:04.18300
56
D 12
Ebba Augustsson
Källbottens IK
10:37.63600
+3:12.19100
57
D 11
Tuva Furunäs
IFK Grängesberg SK
10:43.64200
+3:18.19700
58
D 11
Elin Gezelius
IFK Mora SK
10:51.65000
+3:26.20500
58
H 11
Alexander Svahn
IFK Mora SK
10:51.65000
+3:26.20500
60
D 13
Jessica Rennermalm
Lima IF
10:59.65800
+3:34.21300
61
D 11
Nike Werner
IK Stern
11:11.67000
+3:46.22500
62
D 12
Julia Byvall
Matfors SK
11:13.67200
+3:48.22700
63
H 11
Oskar Bergman
IFK Mora SK
11:15.67400
+3:50.22900
64
D 11
Maya Rennermalm
Lima IF
11:27.68600
+4:02.24100
64
H 11
William Oksvold
Falu IK
11:27.68600
+4:02.24100
66
D 11
Linnea Hermansson
IFK Mora SK
11:28.68700
+4:03.24200
67
D 11
Magdalena Arwidson Lif
Lima IF
23:59:59.8639800
67
H 11
Marius Jelk
Idre SK
23:59:59.8639800
67
H 11
Malte Söderlund
Falu IK
23:59:59.8639800
67
H 11
Malte Andersson
Domnarvets GOIF
23:59:59.8639800
67
H 11
Leo Kristiansson
Dala-Järna IK
23:59:59.8639800
67
D 12
Ines Lignell
Lucksta IF
23:59:59.8639800
67
D 12
Sandra Ling
IF Hallby SOK
23:59:59.8639800
67
D 12
Hanna Östberg
Domnarvets GOIF
23:59:59.8639800
67
D 13
Tomina Ripa
Idre SK
23:59:59.8639800
67
D 13
Molly Andersson
Domnarvets GOIF
23:59:59.8639800
67
D 13
Lilly Engman
Dala-Järna IK
23:59:59.8639800
67
D 13
Tilda Rosander
SOK Aneby
23:59:59.8639800
67
D 13
Gry Dahlgren
Spikbodarnas IK
23:59:59.8639800
67
D 13
Greta Munters
Dala-Järna IK
23:59:59.8639800
67
H 13
Gabriel Norder
IF Rigor
23:59:59.8639800
1.5km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 10
Erik Danielsson
Dala-Järna IK
5:43.34200
2
D 10
Astrid Hermansson
Kvarnsvedens GOIF SK
5:48.34700
+5.400
3
H 10
Viktor Östberg
Domnarvets GOIF
5:52.35100
+9.800
4
H 10
Oskar Olsson
Äspereds IF
6:03.36200
+20.1900
5
D 10
Tilde Karlsson
IFK Mora SK
6:25.38400
+42.4100
6
H 10
Oliver Björkman
IFK Mora SK
6:56.41500
+1:13.7200
7
D 10
Signe Eriksson Björling
Domnarvets GOIF
7:06.42500
+1:23.8200
8
H 10
Arvid Danielsson Söndmör
Engerdals SK
7:21.44000
+1:38.9700
9
D 10
Ester Strand
Sävedalens AIK
7:41.46000
+1:58.11700
10
H 10
Felix Almgren
IFK Mora SK
8:55.53400
+3:12.19100
11
D 10
Fanny Jansson
Filipstads SF
23:59:59.8639800
11
H 10
Emil Ling
IF Hallby SOK
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)