Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Intersport Cup, Idre
2016-11-27
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
H 21
15km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Martin Johansson
IFK Mora SK
36:21.218000
95.0p
2
Axel Ekström
Garphyttans IF
36:47.220600
+26.2500
93.9p
3
Anton Lindblad
Hudiksvalls IF
36:55.221400
+34.3300
93.6p
4
Anders Svanebo
Stockviks SF
37:01.222000
+40.3900
93.4p
5
Karl-Johan Westberg
Borås SK
37:14.223300
+53.5200
92.8p
6
Marcus Ruus
Åsarna IK
37:21.224000
+1:00.5900
92.6p
7
Gustav Eriksson
Falun Borlänge SK
37:26.224500
+1:05.6400
92.4p
8
Björn Sandström
Piteå Elit SK
37:34.225300
+1:13.7200
92.0p
9
Gustav Nordström
Borås SK
37:45.226400
+1:24.8300
91.6p
10
Lars Nelson
Åsarna IK
37:54.227300
+1:33.9200
91.3p
11
Simon Persson
IFK Umeå
37:54.227300
+1:33.9200
91.3p
12
Viktor Thorn
Ulricehamns IF
37:55.227400
+1:34.9300
91.2p
13
Daniel Svensson
IFK Mora SK
37:56.227500
+1:35.9400
91.2p
14
Robin Norum
IFK Umeå
37:58.227700
+1:37.9600
91.1p
15
Marcus Fredriksson
Lycksele IF
38:00.227900
+1:39.9800
91.0p
16
Simon Lageson
Åsarna IK
38:04.228300
+1:43.10200
90.9p
17
Karl Johan Dyvik
Falun Borlänge SK
38:06.228500
+1:45.10400
90.8p
18
Erik Silfver
IFK Umeå
38:08.228700
+1:47.10600
90.7p
19
Jesper Nyström
Falun Borlänge SK
38:10.228900
+1:49.10800
90.6p
20
Oscar Kardin
Östersunds SK
38:11.229000
+1:50.10900
90.6p
21
Petter Engdahl
Östersunds SK
38:19.229800
+1:58.11700
90.3p
22
Jens Andersson
Kalix SK
38:23.230200
+2:02.12100
90.1p
23
Lucas Lennartsson
Garphyttans IF
38:30.230900
+2:09.12800
89.9p
24
Mikael Norberg
Piteå Elit SK
38:32.231100
+2:11.13000
89.8p
25
Johan Häggström
Piteå Elit SK
38:32.231100
+2:11.13000
89.8p
26
Olof Jonsson
Trillevallens Sportklubb
38:32.231100
+2:11.13000
89.8p
27
Marcus Grate
IFK Umeå
38:32.231100
+2:11.13000
89.8p
28
Victor Gustafsson
IFK Mora SK
38:34.231300
+2:13.13200
89.7p
29
Erik Andersson
Hudiksvalls IF
38:37.231600
+2:16.13500
89.6p
30
Christofer Eriksson
Försvarets Sk
38:38.231700
+2:17.13600
89.6p
31
Johannes Eklöf
IF Hallby SOK
38:41.232000
+2:20.13900
89.5p
32
Anders Jonsson
Stockviks SF
38:46.232500
+2:25.14400
89.3p
33
Anton Persson
SK Bore
38:48.232700
+2:27.14600
89.2p
34
Petter Hedman
IFK Umeå
38:55.233400
+2:34.15300
88.9p
35
Imanol Rojo
Spain
39:02.234100
+2:41.16000
88.7p
36
Gabriel Thorn
Bengtsfors Bois
39:03.234200
+2:42.16100
88.6p
37
Viktor Brännmark
Piteå Elit SK
39:05.234400
+2:44.16300
88.6p
38
Pontus Hermansson
SK Bore
39:06.234500
+2:45.16400
88.5p
39
Martin Herbert
Sundbybergs IK
39:07.234600
+2:46.16500
88.5p
40
Adam Larsson
Falun Borlänge SK
39:09.234800
+2:48.16700
88.4p
41
Gilberto Panisi
Falun Borlänge SK
39:16.235500
+2:55.17400
88.2p
42
Jens Selahn
Stockviks SF
39:26.236500
+3:05.18400
87.8p
43
Edvard Sundman
Åsarna IK
39:30.236900
+3:09.18800
87.7p
44
Nils Persson
Östersunds SK
39:31.237000
+3:10.18900
87.6p
45
Håkan Emilsson
Offerdals SK
39:34.237300
+3:13.19200
87.5p
46
Anton Karlsson
Åsarna IK
39:36.237500
+3:15.19400
87.5p
46
Daniel Gustavsson
Biathlon Östersund IF
39:36.237500
+3:15.19400
87.5p
48
Adam Steen
Axa SC
39:36.237500
+3:15.19400
87.5p
49
Emil Persson
Östersunds SK
39:37.237600
+3:16.19500
87.4p
50
Alfred Buskqvist
IK Stern
39:38.237700
+3:17.19600
87.4p
51
Lasse Hulgaard
Danmark
39:38.237700
+3:17.19600
87.4p
52
Andre Larsson
Svegs IK
39:41.238000
+3:20.19900
87.3p
53
Måns Sunesson
Sellnäs IF
39:44.238300
+3:23.20200
87.2p
54
Ragnar Bragvin Andresen
Norway
39:46.238500
+3:25.20400
87.1p
55
Konrad Mattsson Myhr
Åsarna IK
39:46.238500
+3:25.20400
87.1p
56
Jonatan Engdahl
Trillevallens Sportklubb
39:47.238600
+3:26.20500
87.1p
57
Rasmus Hörnfeldt
Östersunds SK
39:49.238800
+3:28.20700
87.0p
58
Patrik Tallbom
Östersunds SK
39:49.238800
+3:28.20700
87.0p
59
Jonathan Engström
Borås SK
39:50.238900
+3:29.20800
87.0p
60
Johan Forsberg
IFK Umeå
39:52.239100
+3:31.21000
86.9p
61
Kristoffer Lamøy
Norway
39:52.239100
+3:31.21000
86.9p
62
Olle Olsson Bad
Tullus Sg
40:05.240400
+3:44.22300
86.4p
63
Jonas Eriksson
Falun Borlänge SK
40:07.240600
+3:46.22500
86.4p
64
Johan Persson
Trillevallens Sportklubb
40:09.240800
+3:48.22700
86.3p
64
Carl Olander
IK Stern
40:09.240800
+3:48.22700
86.3p
66
Andreas Svensson
Ulricehamns IF
40:12.241100
+3:51.23000
86.2p
67
Mikael Sandgren
IFK Mora SK
40:13.241200
+3:52.23100
86.2p
68
Max Novak
Offerdals SK
40:14.241300
+3:53.23200
86.1p
69
Daniel Södersten
Orsa SK
40:15.241400
+3:54.23300
86.1p
70
Victor Hallquist
Åsarna IK
40:15.241400
+3:54.23300
86.1p
71
Filip Danielsson
SK Bore
40:19.241800
+3:58.23700
85.9p
72
Daniel Holmgren
IFK Umeå
40:19.241800
+3:58.23700
85.9p
73
Tom Fahlén
Landsbro IF SK
40:22.242100
+4:01.24000
85.8p
74
Arvid Forss
Åsarna IK
40:25.242400
+4:04.24300
85.7p
75
Henrik Fjällborg
Gellivare Skidallians IK
40:28.242700
+4:07.24600
85.6p
76
Johannes Ringsby
SK Bore
40:37.243600
+4:16.25500
85.3p
77
Emil Winsa
Sävast Ski Team IF
40:41.244000
+4:20.25900
85.2p
78
Nils Augustsson
IFK Mora SK
40:43.244200
+4:22.26100
85.1p
79
Simeon Deyanov
Trillevallens Sportklubb
40:44.244300
+4:23.26200
85.1p
80
Erik Persson
IF Hallby SOK
40:44.244300
+4:23.26200
85.1p
81
Gustav Johansson
Gellivare Skidallians IK
40:44.244300
+4:23.26200
85.1p
82
Oscar Claesson
IF Hallby SOK
41:02.246100
+4:41.28000
84.5p
83
Jens Hulgaard
Täfteå IK
41:12.247100
+4:51.29000
84.2p
84
Fredrik Hansson
IFK Mora SK
41:21.248000
+5:00.29900
83.9p
85
David Nordström
IFK Umeå
41:24.248300
+5:03.30200
83.8p
86
Nico Larsson
Bengtsfors Bois
41:27.248600
+5:06.30500
83.7p
87
Gabriel Stegmayr
Vansbro AIK SK
41:28.248700
+5:07.30600
83.6p
88
Ronny Wedin
Norbergs SK
41:36.249500
+5:15.31400
83.4p
89
Joel Lager
Garphyttans IF
41:40.249900
+5:19.31800
83.2p
90
Stefan Sunnerberg
SK Ringen
41:44.250300
+5:23.32200
83.1p
91
Jesper Thor
Åsarna IK
41:52.251100
+5:31.33000
82.9p
92
Brynjar Leo Kristinsson
Ulricehamns IF
42:03.252200
+5:42.34100
82.5p
93
Johan Bergman
Sollefteå Skidor IF
42:03.252200
+5:42.34100
82.5p
94
Dejan Krsmanovic
Serbien
42:09.252800
+5:48.34700
82.3p
95
Viktor Axelsson
Borås SK
42:25.254400
+6:04.36300
81.8p
96
Simon Svanebo
Tynderö IK
42:28.254700
+6:07.36600
81.7p
97
Jakob Jansson
Östersunds SK
43:05.258400
+6:44.40300
80.6p
98
Hannes Stenström
Trillevallens Sportklubb
43:06.258500
+6:45.40400
80.5p
99
Ludwig Tärning
Falköpings AIK SK
43:11.259000
+6:50.40900
80.4p
100
Tim Magnusson
IFK Mora SK
43:27.260600
+7:06.42500
79.9p
101
Gabriel Höjlind
IFK Mora SK
43:28.260700
+7:07.42600
79.9p
102
Frederik Petersen
Danmark
43:36.261500
+7:15.43400
79.6p
103
David Thorell
IK Stern
43:40.261900
+7:19.43800
79.5p
104
Sam CAIRNS
Storbritannien
43:57.263600
+7:36.45500
79.0p
105
Martin Johansson
Linköpings SK
44:06.264500
+7:45.46400
78.8p
106
Erik Amondsen
Danmark
44:21.266000
+8:00.47900
78.3p
107
Jesper Brofjärd
Borås SK
45:48.274700
+9:27.56600
75.9p
108
Linus Bohman
Idre SK
46:22.278100
+10:01.60000
75.0p
109
Martin Edman
Ulricehamns IF
46:51.281000
+10:30.62900
74.3p
110
Andreas Berntsson
IK Stern
47:45.286400
+11:24.68300
72.9p
111
Oliver Hallberg
Falköpings AIK SK
48:05.288400
+11:44.70300
72.4p
112
Jordan ANDREWS
Storbritannien
49:24.296300
+13:03.78200
70.5p
113
Niklas Forsberg
Biathlon Östersund IF
50:42.304100
+14:21.86000
68.8p
114
Markus Nordmark
Nässjö SF
54:01.324000
+17:40.105900
64.6p
Logga in för att slippa de här annonserna
D 21
10km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Maria Nordström
Ulricehamns IF
24:38.147700
82.6p
2
Evelina Settlin
Hudiksvalls IF
24:41.148000
+3.200
82.5p
3
Anna Dyvik
Falun Borlänge SK
24:48.148700
+10.900
82.1p
4
Maria Gräfnings
Karlslunds IF SF
25:08.150700
+30.2900
81.2p
5
Maria Rydqvist
Älvdalens IF SK
25:19.151800
+41.4000
80.7p
6
Jenny Solin
Sollefteå Skidor IF
25:37.153600
+59.5800
79.8p
7
Lovisa Modig
Sävast Ski Team IF
25:38.153700
+1:00.5900
79.8p
8
Frida Hallquist
Åsarna IK
25:43.154200
+1:05.6400
79.5p
9
Moa Molander Kristiansen
Åsarna IK
25:46.154500
+1:08.6700
79.4p
10
Emilie Cedervärn
Ulricehamns IF
25:47.154600
+1:09.6800
79.4p
11
Helene Söderlund
IFK Mora SK
25:54.155300
+1:16.7500
79.0p
12
Frida Erkers
IFK Mora SK
25:55.155400
+1:17.7600
79.0p
13
Clara Auland
Sävast Ski Team IF
26:03.156200
+1:25.8400
78.6p
14
Elin Mohlin
Åsarna IK
26:04.156300
+1:26.8500
78.6p
15
Ida Indahl
Offerdals SK
26:08.156700
+1:30.8900
78.4p
16
Jennie Jirhed
Östersunds SK
26:16.157500
+1:38.9700
78.1p
17
Mia Eriksson
Piteå Elit SK
26:18.157700
+1:40.9900
78.0p
18
Lisa Dahl
Offerdals SK
26:22.158100
+1:44.10300
77.8p
19
Lisa Vinsa
Piteå Elit SK
26:28.158700
+1:50.10900
77.5p
20
Lisa K Svensson
Åsarna IK
26:33.159200
+1:55.11400
77.3p
21
Ida Dahl
IFK Mora SK
26:51.161000
+2:13.13200
76.6p
22
Sandra Olsson
Malungs IF
27:00.161900
+2:22.14100
76.2p
23
Sofie Elebro
IFK Umeå
27:07.162600
+2:29.14800
75.9p
24
Jackline Lockner
Hudiksvalls IF
27:09.162800
+2:31.15000
75.8p
25
Hanna Eriksson
IFK Mora SK
27:18.163700
+2:40.15900
75.4p
26
Evelina Sutro
IFK Mora SK
27:20.163900
+2:42.16100
75.3p
27
Cajsa Martinsson
Östersunds SK
27:22.164100
+2:44.16300
75.3p
28
Julia Jansson
Sollefteå Skidor IF
27:28.164700
+2:50.16900
75.0p
29
Eva Johansson
Linköpings SK
27:32.165100
+2:54.17300
74.9p
30
Sara Wadman
IFK Mora SK
27:36.165500
+2:58.17700
74.7p
31
Lena Wiklund
Högbo GOIF
27:39.165800
+3:01.18000
74.6p
32
Emma Ivarsson
Årsunda IF
27:47.166600
+3:09.18800
74.3p
33
Emma Björklund
IFK Mora SK
28:10.168900
+3:32.21100
73.4p
34
Inga Pashkovska
Latvia
28:28.170700
+3:50.22900
72.7p
35
Madelene Nord
IFK Mora SK
28:38.171700
+4:00.23900
72.3p
36
Isabelle Persson
Stockviks SF
28:39.171800
+4:01.24000
72.2p
37
Malin Börjesjö
Sundbybergs IK
28:47.172600
+4:09.24800
71.9p
38
Sofie Björklund
Trillevallens Sportklubb
28:53.173200
+4:15.25400
71.7p
39
Silje Bakken
Norway
29:09.174800
+4:31.27000
71.1p
40
Sara Hallquist
Åsarna IK
29:11.175000
+4:33.27200
71.1p
41
Hanna Dahlberg
Ulricehamns IF
29:17.175600
+4:39.27800
70.8p
42
Helena Lundkvist
Kalix SK
29:24.176300
+4:46.28500
70.6p
43
Mathilda Björn
Östersunds SK
29:36.177500
+4:58.29700
70.2p
44
Julia Angelsiöö
Storvreta IK
29:43.178200
+5:05.30400
69.9p
45
Fern Cates
Storbritannien
30:00.179900
+5:22.32100
69.3p
46
Klara Svensson
Borås SK
30:10.180900
+5:32.33100
69.0p
47
Johanna Cavallin
Högbo GOIF
30:11.181000
+5:33.33200
68.9p
48
Malin Jonsson
IK Stern
30:44.184300
+6:06.36500
67.8p
49
Magdalena Eliasson
Graninge-Alliansen
31:09.186800
+6:31.39000
67.0p
50
Elin Karlsson
OK Borgen
31:10.186900
+6:32.39100
67.0p
51
Solveig Maria Hallvardsdottir
Island
32:59.197800
+8:21.50000
63.6p
H 18
10km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Leo Johansson
Skillingaryds FK
23:05.138400
87.5p
2
Mika Vermeulen
Austria
23:52.143100
+47.4600
85.0p
3
Elias Andersson
Landsbro IF SK
23:57.143600
+52.5100
84.7p
4
Jonathan Norder
IF Hallby SOK
24:00.143900
+55.5400
84.6p
5
Emil Talsi
Åsarna IK
24:05.144400
+1:00.5900
84.3p
6
Jesper Persson
Åsarna IK
24:25.146400
+1:20.7900
83.3p
7
Gustav Jonsson
Hällbybrunns IF
24:33.147200
+1:28.8700
82.9p
8
Martin Mickels
Bålsta SK
24:45.148400
+1:40.9900
82.3p
9
Iver Overgaard Fremstad
Norway
25:06.150500
+2:01.12000
81.3p
10
Zackarias Björn
Rembo IK
25:09.150800
+2:04.12300
81.1p
11
Oscar Olsson
Hudiksvalls IF
25:15.151400
+2:10.12900
80.8p
12
Eivind Bogen Brurok
Norway
25:17.151600
+2:12.13100
80.8p
13
Alfred Nilsson
Filipstads SF
25:31.153000
+2:26.14500
80.1p
14
Bjarne Hansen
Danmark
25:47.154600
+2:42.16100
79.4p
15
Filip Rosjö
IF Hallby SOK
25:48.154700
+2:43.16200
79.3p
16
Haakon Hauge Gunnes
Norway
25:51.155000
+2:46.16500
79.2p
17
Herman Borring VALSET
Danmark
25:56.155500
+2:51.17000
79.0p
18
Morten Andre Skånøy Søraas
Norway
25:58.155700
+2:53.17200
78.9p
19
Oskar Ahnbrink
Sundbybergs IK
25:59.155800
+2:54.17300
78.8p
20
Axel Eriksson
Kvarnsvedens GOIF SK
26:01.156000
+2:56.17500
78.7p
21
Loke Östangård
Eksjö SOK
26:07.156600
+3:02.18100
78.5p
22
Joel Andersson
IFK Mora SK
26:08.156700
+3:03.18200
78.4p
23
Samuel Oskarsson
SK Leksand
26:10.156900
+3:05.18400
78.3p
24
Linus Nygren
Ulricehamns IF
26:11.157000
+3:06.18500
78.3p
25
Oliver Angelsiöö
Storvreta IK
26:15.157400
+3:10.18900
78.1p
26
Olle Grywenz
Storvreta IK
26:16.157500
+3:11.19000
78.1p
27
Jack Nicholls
Storbritannien
26:27.158600
+3:22.20100
77.6p
28
Harald Eklöf
IF Hallby SOK
26:29.158800
+3:24.20300
77.5p
29
Kalvis Krigers
Latvia
26:38.159700
+3:33.21200
77.1p
30
David Nykvist
Sunne SLF
26:52.161100
+3:47.22600
76.5p
31
Viktor Brandt
Grava SK
26:53.161200
+3:48.22700
76.5p
32
Edvin Nordström
Brottby SK
26:59.161800
+3:54.23300
76.2p
33
Sven Leander
Åsarna IK
27:03.162200
+3:58.23700
76.1p
34
Oscar Madsstuen
Halmstads Skidklubb
27:11.163000
+4:06.24500
75.7p
35
Sebastian Jansson
Sälens IF
27:21.164000
+4:16.25500
75.3p
36
David Höglund
IFK Mora SK
27:30.164900
+4:25.26400
74.9p
37
Anton Björk
Orsa SK
27:39.165800
+4:34.27300
74.6p
38
Johan B Nordahl
Domnarvets GOIF
27:41.166000
+4:36.27500
74.5p
39
Ilvars Bisenieks
Latvia
27:42.166100
+4:37.27600
74.5p
40
Axel Svensson
Landsbro IF SK
27:49.166800
+4:44.28300
74.2p
41
Sondre Nikolai Olsen
Norway
27:52.167100
+4:47.28600
74.1p
42
Sigurður Arnar Hannesson
Island
28:03.168200
+4:58.29700
73.6p
43
Brodie Murray
Storbritannien
28:07.168600
+5:02.30100
73.5p
44
Jekabs Putnins
Latvia
28:12.169100
+5:07.30600
73.3p
45
Fergus Newman
Storbritannien
28:29.170800
+5:24.32300
72.6p
46
Oliver Newman
Storbritannien
28:31.171000
+5:26.32500
72.5p
47
Arnar Ólafsson
Island
28:54.173300
+5:49.34800
71.7p
48
Charles Harrigan
Storbritannien
29:14.175300
+6:09.36800
70.9p
49
Viktor Barkegren
Domnarvets GOIF
29:17.175600
+6:12.37100
70.8p
50
Magnus Sellie Hansen
Norway
29:26.176500
+6:21.38000
70.5p
51
Edvin Quist Weghagen
IFK Skövde SK
29:36.177500
+6:31.39000
70.2p
52
Anton Andersson
Garphyttans IF
29:38.177700
+6:33.39200
70.1p
53
Petur Tryggvi Petursson
Island
29:52.179100
+6:47.40600
69.6p
54
Kristoffer Forsberg
IFK Umeå
32:12.193100
+9:07.54600
65.0p
H 20
10km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Eric Rosjö
IF Hallby SOK
22:56.137500
88.0p
2
Erik Lieback
Ulricehamns IF
23:22.140100
+26.2500
86.6p
3
Hugo Jacobsson
Falun Borlänge SK
23:28.140700
+32.3100
86.2p
4
John Leander
Åsarna IK
23:34.141300
+38.3700
85.9p
5
Gustav Berglund
Storvreta IK
23:46.142500
+50.4900
85.3p
6
Marti Vigo Del Arco
Spain
23:47.142600
+51.5000
85.2p
7
Isak Augustsson
IFK Mora SK
23:49.142800
+53.5200
85.1p
8
Carl Rotvold
Åsarna IK
23:53.143200
+57.5600
84.9p
9
Edvin Andersson
Landsbro IF SK
24:00.143900
+1:04.6300
84.6p
10
Adam Persson
IF Hallby SOK
24:05.144400
+1:09.6800
84.3p
11
Alexander Karlsson
Källbottens IK
24:10.144900
+1:14.7300
84.0p
12
Gabriel Strid
Sunne SLF
24:11.145000
+1:15.7400
84.0p
13
Adam Gillman
Garphyttans IF
24:14.145300
+1:18.7700
83.8p
14
Emil Nykvist
Sunne SLF
24:24.146300
+1:28.8700
83.3p
15
Arvid Jonsson
Duveds IF
24:24.146300
+1:28.8700
83.3p
16
Stavre Jada
Makedonien
24:32.147100
+1:36.9500
82.9p
17
Felix Erlander
Hudiksvalls IF
24:35.147400
+1:39.9800
82.8p
18
Eirik Sandnes
Norway
24:38.147700
+1:42.10100
82.6p
19
Simon Jonsson
IF Hallby SOK
24:43.148200
+1:47.10600
82.4p
20
Axel Jutterström
IFK Mora SK
24:55.149400
+1:59.11800
81.8p
21
Albert Carling
Falu IK
24:57.149600
+2:01.12000
81.7p
22
Ludvig Holmberg
Tranemo IF
25:00.149900
+2:04.12300
81.6p
23
Simen Smetbak Eriksen
Norway
25:00.149900
+2:04.12300
81.6p
24
Albert Jónsson
Island
25:01.150000
+2:05.12400
81.5p
25
Milancho Krsteski
Makedonien
25:18.151700
+2:22.14100
80.7p
26
Magnus Gjersvold Haug
Norway
25:20.151900
+2:24.14300
80.6p
27
Ewen Perroud
Frankrike
25:24.152300
+2:28.14700
80.4p
28
Petter Persson
Borås SK
25:27.152600
+2:31.15000
80.3p
29
Brage Bergsmyr
Norway
25:28.152700
+2:32.15100
80.2p
30
Joachim Weel Rosbo
Danmark
25:49.154800
+2:53.17200
79.3p
31
Oskar Lundqvist
Sellnäs IF
25:56.155500
+3:00.17900
79.0p
32
Adam Axelsson
Hvetlanda SK
26:11.157000
+3:15.19400
78.3p
33
Joakim Ståhl
Järbo IF
26:12.157100
+3:16.19500
78.2p
34
Albin Persson
Tranemo IF
26:19.157800
+3:23.20200
77.9p
35
Edvin Claesson
IF Hallby SOK
26:23.158200
+3:27.20600
77.8p
36
Hampus Millestu
Utrikes SK
26:27.158600
+3:31.21000
77.6p
37
Martin Lindkvist
IFK Mora SK
26:34.159300
+3:38.21700
77.3p
38
Dagur Benediktsson
Island
26:35.159400
+3:39.21800
77.2p
39
Kevin Larsson
Bengtsfors Bois
26:35.159400
+3:39.21800
77.2p
40
Ludvig Johansson
Ulricehamns IF
26:45.160400
+3:49.22800
76.8p
41
Oskar Danielson Frost
Dala-Järna IK
26:52.161100
+3:56.23500
76.5p
42
Ludvig Svenningsson
Ulricehamns IF
27:07.162600
+4:11.25000
75.9p
43
Duncan Gibb
Storbritannien
27:09.162800
+4:13.25200
75.8p
44
Gustav Johansson
Ulricehamns IF
27:14.163300
+4:18.25700
75.6p
45
Erik Thorn
Bengtsfors Bois
27:26.164500
+4:30.26900
75.1p
46
Kevin Henriksson
Garphyttans IF
27:44.166300
+4:48.28700
74.4p
47
Elis Berg
Sunne SLF
28:22.170100
+5:26.32500
72.9p
48
Rasmus Pettersson
Hägersta GF
28:54.173300
+5:58.35700
71.7p
49
Jonatan Palander
Sellnäs IF
29:51.179000
+6:55.41400
69.6p
50
Peter Jensen
Danmark
30:12.181100
+7:16.43500
68.9p
Logga in för att slippa de här annonserna
D 18
5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Katrin Sjödén
Älvdalens IF SK
14:20.85900
75.2p
2
Patricija Eiduka
Latvia
14:34.87300
+14.1300
74.1p
3
Kristina Axelsson
Sya SK
14:36.87500
+16.1500
73.9p
4
Judith Dolleris
Falu IK
14:53.89200
+33.3200
72.6p
5
Hanna Abrahamsson
Eksjö SOK
14:59.89800
+39.3800
72.2p
6
Emma Jönsson
Östersunds SK
15:00.89900
+40.3900
72.1p
7
Nora Jacobsson
Rembo IK
15:15.91400
+55.5400
71.0p
8
Maja Eriksson
Filipstads SF
15:25.92400
+1:05.6400
70.3p
9
Tilda Johansson
Skorpeds SK
15:27.92600
+1:07.6600
70.2p
10
Sanna Forsman
Öje IF
15:33.93200
+1:13.7200
69.8p
11
Ida Palmberg
Högbo GOIF
15:34.93300
+1:14.7300
69.7p
12
Anna Maria Danielsdottir
Ulricehamns IF
15:42.94100
+1:22.8100
69.1p
13
Carolina Yngvesson
Rembo IK
15:46.94500
+1:26.8500
68.9p
14
Josefine AUGUSTSSON
Åsarna IK
15:47.94600
+1:27.8600
68.8p
14
Klara Ask
Borås SK
15:47.94600
+1:27.8600
68.8p
16
Michela Andreasson
Gillberga SK
16:01.96000
+1:41.10000
67.9p
17
Julia Albertsson
Stuguns SOK Gjurd
16:11.97000
+1:51.11000
67.2p
18
Ieva Puce
Latvia
16:14.97300
+1:54.11300
67.0p
19
Johanna Arwidson Lif
Sälens IF
16:16.97500
+1:56.11500
66.9p
20
Alicia Jansson
Filipstads SF
16:17.97600
+1:57.11600
66.8p
21
Tora Eid Loevaas
Norway
16:22.98100
+2:02.12100
66.5p
22
Viktorija Todorovska
Makedonien
16:22.98100
+2:02.12100
66.5p
23
Anna Herbert
Brottby SK
16:23.98200
+2:03.12200
66.5p
24
Lina Lagerberg
Älvdalens IF SK
16:26.98500
+2:06.12500
66.3p
25
Maja Karlsson
Årjängs IF
16:26.98500
+2:06.12500
66.3p
26
Maria Felicia Kaasboell
Norway
16:58.101700
+2:38.15700
64.3p
27
Sofia Berglund
Storvreta IK
17:03.102200
+2:43.16200
64.1p
28
Johanna Johansson
Tranemo IF
17:20.103900
+3:00.17900
63.1p
29
Lovisa Johansson
Älvdalens IF SK
17:44.106300
+3:24.20300
61.8p
30
Victoria Andersson
Tranemo IF
18:23.110200
+4:03.24200
59.7p
31
Rebecka Widen
Filipstads SF
18:34.111300
+4:14.25300
59.2p
D 20
5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Moa Olsson
Falun Borlänge SK
13:51.83000
77.6p
2
Johanna Andersson
Falu IK
14:08.84700
+17.1600
76.2p
3
Johanna Hagström
Falköpings AIK SK
14:08.84700
+17.1600
76.2p
4
Alicia Persson
Stockviks SF
14:19.85800
+28.2700
75.3p
5
Josefina Sundman
Åsarna IK
14:23.86200
+32.3100
75.0p
6
Wilma Jönsson
Östersunds SK
14:31.87000
+40.3900
74.3p
7
Emma Larsson
IFK Mora SK
14:36.87500
+45.4400
73.9p
8
Sofie Oskarsson
SK Leksand
14:45.88400
+54.5300
73.2p
9
Moa Olsson
SK Bore
14:57.89600
+1:06.6500
72.3p
10
Frida Peterson
Älvdalens IF SK
15:36.93500
+1:45.10400
69.6p
11
Mathilda Ruus
Åsarna IK
15:41.94000
+1:50.10900
69.2p
12
Lydia Iglesias
Spain
15:45.94400
+1:54.11300
68.9p
13
Ingrid Hallquist
Åsarna IK
15:52.95100
+2:01.12000
68.5p
14
Nelly Johansson
Gellivare Skidallians IK
16:00.95900
+2:09.12800
67.9p
15
Agnes Berglund
Ulricehamns IF
16:03.96200
+2:12.13100
67.7p
16
Maja Wiik
Tvärreds IF
16:07.96600
+2:16.13500
67.5p
17
Madelene Melin
Malungs IF
16:07.96600
+2:16.13500
67.5p
18
Emma Jonsson
Åsarna IK
16:13.97200
+2:22.14100
67.1p
19
Matilda Melén
Falu IK
16:22.98100
+2:31.15000
66.5p
20
Ida Hallquist
Åsarna IK
16:25.98400
+2:34.15300
66.3p
21
Kristrun Gudnadottir
Island
16:44.100300
+2:53.17200
65.2p
22
Josefine Ellneskog
IFK Skövde SK
16:47.100600
+2:56.17500
65.0p
23
Sarah Persson
Åtvidabergs IF
16:58.101700
+3:07.18600
64.3p
24
Frida Lindqvist
Hagfors SF
17:06.102500
+3:15.19400
63.9p
25
Line Sølberg
Norway
17:13.103200
+3:22.20100
63.5p
26
Ellen Svensson
Borås SK
17:23.104200
+3:32.21100
62.9p
27
Lynne Gray
Storbritannien
17:59.107800
+4:08.24700
60.9p