Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Bruksvallsloppet Söndag
2016-11-20
INFO
RESULTAT
Visa sprintstege
D 20
Längdskidor, Sprint, Klassisk stil
Final
1
Moa Lundgren
IFK Umeå
2
Frida Karlsson
Sollefteå Skidor IF
3
Lone Johansen
Norway
4
Louise Lindström
Högbo GOIF
5
Gabriella Pålsson
Utrikes SK
6
Olivia Alm
Strömnäs GIF
Semifinal
7
Johanna Andersson
Falu IK
7
Signe Rosenberg
Duveds IF
9
Wilma Jönsson
Östersunds SK
9
Emma Larsson
IFK Mora SK
11
Tua Dahlgren
Spikbodarnas IK
11
Sofie Oskarsson
SK Leksand
Kvartsfinal
13
Victoria Julie Berg
Norway
13
Ida Palmberg
Högbo GOIF
13
Katrin Sjödén
Älvdalens IF SK
16
Synne Reitan
Norway
16
Josefina Sundman
Åsarna IK
16
Amelia Furunäs
Malungs IF
16
Ingrid Hallquist
Åsarna IK
16
Eleonora Olsmats
Sundbybergs IK
21
Vendela Blom
Stockviks SF
21
Hanna Fritz
Filipstads SF
21
Ella Halvarsson
IFK Mora SK
21
Elin Theander
Malungs IF
21
Hanna Abrahamsson
Eksjö SOK
26
Maja Eriksson
Filipstads SF
26
Sigrid Aune
Norway
26
Vilde Austad
Norway
26
Fanny Johansson
Stockviks SF
30
Tilda Johansson
Duveds IF
23:59:59.8639800
Kval
31
Lydia Iglesias
Spain
4:30.26928
32
Emma Backén
Rehns BK
4:30.26941
33
Linn Gustafsson
Filipstads SF
4:30.26999
34
Stine.lise Truu
Järpens SK
4:32.27101
35
Hanna Britt Laursoo
Estonia
4:33.27271
36
Judith Dolleris
Falu IK
4:34.27302
37
Kristrun Gudnadottir
Island
4:34.27319
38
Julia Albertsson
Stuguns SOK Gjurd
4:34.27341
39
Une Adeline Haugen
Norway
4:34.27373
40
Nora Jacobsson
Rembo IK
4:35.27402
41
Live Spilker
Norway
4:35.27467
42
Carolina Yngvesson
Rembo IK
4:36.27586
43
Emma Wasell
Järpens SK
4:40.27966
44
Anna Herbert
Brottby SK
4:40.27970
45
Nina Hammer
Austria
4:41.28020
46
Lisa Jonsson
Sävedalens AIK
4:41.28084
47
Madelene Melin
Malungs IF
4:44.28361
48
Stefanie Marchl
Austria
4:45.28491
49
Matilda Melén
Falu IK
4:46.28589
50
Emma Olsson
Storvreta IK
4:46.28599
51
Ida Eriksson
Malungs IF
4:47.28628
52
Melanie Wieland
Austria
4:51.29064
53
Moa Westh
SK Bore
4:51.29070
54
Sanna Ångström
Duveds IF
4:56.29530
55
Amanda Lindblad
Stockviks SF
4:58.29720
56
Johanna Dahl
Vårby IK
5:12.31105
57
Juste Umbrasaite
Lithuania
5:23.32259
58
Johanna Hagström
Falköpings AIK SK
23:59:59.8639800
58
Emma Thalin
Hudiksvalls IF
23:59:59.8639800
58
Moa Olsson
Falun Borlänge SK
23:59:59.8639800
58
Matilda Jönsson
Gellivare Skidallians IK
23:59:59.8639800
58
Ida Persson
Högbo GOIF
23:59:59.8639800
58
Frida Olofsson
Vårby IK
23:59:59.8639800
58
Tilda Jacobsson
Rembo IK
23:59:59.8639800
58
Thea Giselman
Rehns BK
23:59:59.8639800
58
Nora Overrein Sørensen
Norway
23:59:59.8639800