Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Bruksvallsloppet Fredag
2016-11-18
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 21
5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Ebba Andersson
Sollefteå Skidor IF
14:24.86390
86.7p
2
Hanna Falk
Ulricehamns IF
14:25.86480
+0
86.6p
3
Stina Nilsson
IFK Mora SK
14:38.87700
+13.1210
85.3p
4
Anna Haag
IFK Mora SK
14:45.88470
+20.1980
84.5p
5
Anna Dyvik
Falun Borlänge SK
14:47.88660
+22.2170
84.4p
6
Jonna Sundling
IFK Umeå
14:48.88720
+23.2230
84.3p
7
Emma Wikén
Åsarna IK
14:50.88960
+25.2470
84.1p
8
Maja Dahlqvist
Falun Borlänge SK
14:54.89350
+29.2860
83.7p
9
Evelina Settlin
Hudiksvalls IF
14:59.89840
+34.3350
83.2p
10
Masako Ishida
Japan
14:59.89860
+34.3370
83.2p
11
Sara Lindborg
Östersunds SK
15:02.90160
+37.3670
82.9p
12
Linn Sömskar
IFK Umeå
15:04.90320
+39.3830
82.7p
13
Jennie Öberg
Piteå Elit SK
15:08.90740
+43.4250
82.3p
14
Barbara Jezersek
Australia
15:09.90830
+44.4340
82.3p
15
Maria Rydqvist
Älvdalens IF SK
15:10.90910
+45.4420
82.2p
16
Ida Lindkvist
IFK Mora SK
15:18.91720
+53.5230
81.4p
17
Frida Erkers
IFK Mora SK
15:19.91800
+54.5310
81.4p
18
Yuki Kobayashi
Japan
15:19.91880
+54.5390
81.3p
19
Emilie Cedervärn
Ulricehamns IF
15:22.92120
+57.5630
81.1p
20
Moa Molander Kristiansen
Åsarna IK
15:27.92620
+1:02.6130
80.6p
21
Magdalena Olsson
Älvdalens IF SK
15:28.92730
+1:03.6240
80.5p
22
Guro Bostad
Norway
15:29.92870
+1:04.6380
80.4p
23
Anniken Jørgensen
Norway
15:29.92880
+1:04.6390
80.4p
24
Frida Hallquist
Åsarna IK
15:31.93070
+1:06.6580
80.2p
25
Lisa Dahl
Offerdals SK
15:33.93240
+1:08.6750
80.1p
26
Elina Rönnlund
IFK Umeå
15:36.93580
+1:11.7090
79.8p
27
Maria Gräfnings
Karlslunds IF SF
15:37.93630
+1:12.7140
79.7p
28
Martyna Galewicz
Poland
15:38.93730
+1:13.7240
79.6p
29
Jennie Jirhed
Östersunds SK
15:40.93990
+1:16.7500
79.4p
30
Jenny Solin
Sollefteå Skidor IF
15:42.94160
+1:17.7670
79.2p
31
Sofie Elebro
IFK Umeå
15:43.94220
+1:18.7730
79.2p
32
Laila Kveli
Team Swedemount SC
15:46.94510
+1:21.8020
78.9p
33
Mia Eriksson
Piteå Elit SK
15:46.94560
+1:21.8070
78.9p
34
Anne Lise Grubbmo
Norway
15:48.94790
+1:24.8300
78.7p
35
Helene Söderlund
IFK Mora SK
15:50.94960
+1:25.8470
78.6p
36
Elin Mohlin
Åsarna IK
15:53.95220
+1:28.8730
78.3p
37
Chisa Obayashi
Japan
15:53.95250
+1:28.8760
78.3p
38
Yukari Tanaka
Japan
15:55.95490
+1:31.9000
78.1p
39
Sandra Olsson
Malungs IF
15:59.95830
+1:34.9340
77.8p
40
Maja Majbäck
Jukkasjärvi IF
16:01.96050
+1:36.9560
77.6p
41
Lisa Vinsa
Piteå Elit SK
16:01.96080
+1:36.9590
77.6p
42
Hedda Bångman
Offerdals SK
16:05.96420
+1:40.9930
77.3p
43
Kozue Takizawa
Japan
16:08.96760
+1:43.10270
77.0p
44
Moa Olsson
Falun Borlänge SK
16:11.97020
+1:46.10530
76.8p
45
Matilda Jönsson
Gellivare Skidallians IK
16:13.97250
+1:48.10760
76.6p
46
Evelina Sutro
IFK Mora SK
16:14.97350
+1:49.10860
76.6p
47
Eiril Fuglem Renå
Norway
16:16.97500
+1:51.11010
76.4p
48
Hanna Eriksson
IFK Mora SK
16:17.97620
+1:52.11130
76.3p
49
Urszula Letocha
Poland
16:21.98010
+1:56.11520
76.0p
50
Lisa K Svensson
Åsarna IK
16:21.98020
+1:56.11530
76.0p
51
Cajsa Martinsson
Östersunds SK
16:24.98350
+1:59.11860
75.8p
52
Lovisa Modig
Sävast Ski Team IF
16:25.98460
+2:00.11970
75.7p
53
Victoria Julie Berg
Norway
16:26.98540
+2:01.12050
75.6p
54
Anna Emilie Kant
Norway
16:26.98560
+2:01.12070
75.6p
55
Sumiko Ishigaki
Japan
16:28.98760
+2:03.12270
75.4p
56
Eva Johansson
Linköpings SK
16:29.98810
+2:04.12320
75.4p
57
Line Sundsvik
Norway
16:30.98980
+2:05.12490
75.3p
58
Jackline Lockner
Hudiksvalls IF
16:31.99090
+2:07.12600
75.2p
59
Ida Dahl
IFK Mora SK
16:32.99150
+2:07.12660
75.1p
60
Jenny Larsson
Gellivare Skidallians IK
16:34.99300
+2:09.12810
75.0p
61
Kristin Moen
Norway
16:35.99410
+2:10.12920
74.9p
62
Emma Thalin
Hudiksvalls IF
16:35.99460
+2:10.12970
74.9p
63
Miki Kodama
Japan
16:37.99610
+2:12.13120
74.8p
64
Clara Auland
Sävast Ski Team IF
16:38.99700
+2:13.13210
74.7p
65
Harumi Kosenda
Japan
16:39.99820
+2:14.13330
74.6p
66
Magdalena Pajala
Piteå Elit SK
16:40.99980
+2:15.13490
74.5p
67
Masae Tsuchiya
Japan
16:44.100300
+2:19.13810
74.2p
68
Yuka Watanabe
Japan
16:48.100770
+2:23.14280
73.9p
69
Hanne Skulbru
Norway
16:58.101750
+2:33.15260
73.1p
70
Wenche Aune Snildalsli
Norway
16:59.101840
+2:34.15350
73.1p
71
Lisa Jonsson
Sävedalens AIK
17:02.102150
+2:37.15660
72.8p
72
Madelene Nord
IFK Mora SK
17:07.102690
+2:43.16200
72.4p
73
Ane Stenseth Appelkvist
Norway
17:08.102700
+2:43.16210
72.4p
74
Stine.lise Truu
Järpens SK
17:08.102720
+2:43.16230
72.4p
75
Isabelle Persson
Stockviks SF
17:08.102790
+2:44.16300
72.4p
76
Sofie Björklund
Trillevallens Sportklubb
17:10.102910
+2:45.16420
72.3p
77
Helena Lundkvist
Kalix SK
17:11.103080
+2:46.16590
72.2p
78
Malin Börjesjö
Sundbybergs IK
17:15.103490
+2:51.17000
71.9p
79
Emma Ivarsson
Årsunda IF
17:19.103860
+2:54.17370
71.6p
80
Alicia Persson
Stockviks SF
17:20.103930
+2:55.17440
71.6p
81
Karoline Wollan
Norway
17:22.104190
+2:58.17700
71.4p
82
Lydia Iglesias
Spain
17:33.105260
+3:08.18770
70.6p
83
Fanny Johansson
Stockviks SF
17:43.106260
+3:18.19770
69.9p
84
Hanna Dahlberg
Ulricehamns IF
17:49.106820
+3:24.20330
69.6p
85
Nagano Karaki
Japan
17:52.107190
+3:28.20700
69.3p
86
Klara Svensson
Borås SK
17:55.107430
+3:30.20940
69.1p
87
Fern Cates
Storbritannien
18:04.108300
+3:39.21810
68.6p
88
Johanna Cavallin
Högbo GOIF
18:17.109630
+3:52.23140
67.7p
89
Viktorija Todorovska
Makedonien
18:39.111830
+4:14.25340
66.3p
90
Sanna Forsman
Öje IF
18:49.112870
+4:24.26380
65.7p
91
Elin Backén
Rehns BK
18:51.113040
+4:26.26550
65.6p
92
Pauline Sjøvold
Norway
19:09.114820
+4:44.28330
64.6p
93
Magdalena Eliasson
Graninge-Alliansen
19:42.118150
+5:17.31660
62.7p
94
Katrine Anne Tønset
Norway
19:50.118940
+5:25.32450
62.3p
95
Solveig Maria Hallvardsdottir
Island
20:02.120160
+5:37.33670
61.6p
96
Marija Kolaroska
Makedonien
20:17.121650
+5:52.35160
60.8p
-
Kristrun Gudnadottir
Island
23:59:59.8639800
-
Ida Indahl
Offerdals SK
23:59:59.8639800
-
Johanna Hagström
Falköpings AIK SK
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)