Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Lindénarullen
2016-10-02
Deltävling i
Västsvenska Rullskidcupen 2016
<<< Göteborgs öppna DM
Göteborgs öppna DM >>>
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
31km
Rullskidor
1
H 21
Tobias Westman
IK Stern
1:06:14.397300
83.0p
2
H 21
Daniel Nordebo
Göteborgs SK
1:06:47.400600
+33.3200
82.2p
3
H 21
Johan Kanto
IK Stern
1:07:50.406900
+1:36.9500
80.7p
4
H 21
Erik Wilhelmsson
Lidköpings VSK
1:08:54.413300
+2:40.15900
79.2p
5
H 45
Adam Blomberg
IK Stern
1:09:15.415400
+3:01.18000
78.8p
6
H 45
Anders Carlson
SOK 68
1:11:30.428900
+5:16.31500
75.9p
7
H 45
Kenneth Ingemarsson
IK Stern
1:12:01.432000
+5:47.34600
75.2p
8
H 21
Marcus Ullman
OK Alehof
1:12:15.433400
+6:01.36000
75.0p
9
H 45
Patrik Sonehag
IK Stern
1:12:27.434600
+6:13.37200
74.7p
10
H 35
Ragnar Crona
Volvo IF
1:12:53.437200
+6:39.39800
74.2p
11
H 21
Daniel Netz
Göteborgs SK
1:14:14.445300
+8:00.47900
72.6p
12
H 45
Jörgen Lindgren
IK Stern
1:14:41.448000
+8:27.50600
72.1p
13
H 21
Erik Utberg
IK Stern
1:14:46.448500
+8:32.51100
72.0p
14
H 45
Andreas Davidson
Borås SK
1:15:46.454500
+9:32.57100
70.9p
15
H 35
Thomas Wollentz
Team Triathlon O Multisport Club
1:16:37.459600
+10:23.62200
70.0p
16
H 45
Johan Käll
Borås GIF
1:16:49.460800
+10:35.63400
69.8p
17
H 45
Michael Johansson
IK Stern
1:17:29.464800
+11:15.67400
69.1p
18
H 45
Anders Magnusson
IK Stern
1:17:31.465000
+11:17.67600
69.1p
19
H 35
Claes Olsson
Göteborgs SK
1:18:13.469200
+11:59.71800
68.4p
20
H 45
Kenneth Rolling
Halmstad
1:18:17.469600
+12:03.72200
68.3p
21
H 35
Anders Soovik
Göteborgs SK
1:18:34.471300
+12:20.73900
68.0p
22
H 21
Andreas Berntsson
IK Stern
1:19:48.478700
+13:34.81300
66.8p
23
H 35
David Ranfalk
IK Stern
1:20:08.480700
+13:54.83300
66.5p
24
H 45
Mats Jirebeck
IK Stern
1:20:16.481500
+14:02.84100
66.4p
25
H 35
Martin Danklint
Tranemo IF
1:20:17.481600
+14:03.84200
66.3p
26
H 21
Andreas Nilsson
Markaryds FK
1:20:25.482400
+14:11.85000
66.2p
27
H 65
Jan Osvald Soovik
Göteborgs SK
1:20:35.483400
+14:21.86000
66.1p
28
H 35
Per Carlsson
IK Stern
1:21:22.488100
+15:08.90700
65.3p
29
H 55
Karl-Gustav Nilsson
Markaryds FK
1:21:53.491200
+15:39.93800
64.9p
30
H 45
Staffan Henriksson
Lidköpings VSK
1:22:50.496900
+16:36.99500
64.0p
31
H 65
Bertil Persson
Göteborgs SK
1:23:05.498400
+16:51.101000
63.8p
32
H 21
Johannes Hellström
IK Stern
1:23:10.498900
+16:56.101500
63.7p
33
H 55
Sören Skålberg
IK Stern
1:23:48.502700
+17:34.105300
63.2p
34
H 55
Göran Johansson
Magra IS
1:26:57.521600
+20:43.124200
60.6p
35
H 55
Bo Tigerberg
Lidköping
1:29:32.537100
+23:18.139700
58.6p
36
D 35
Elin Arwidson
OK Lindena
1:32:31.555000
+26:17.157600
56.5p
37
D 21
Emma Belforth
Ulricehamns OK
1:35:03.570200
+28:49.172800
54.8p
38
D 45
Ann Sofie Brink
Markaryds FK
1:41:29.608800
+35:15.211400
50.9p