Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Skinnarloppet
2010-02-21
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Information
Arrangör:
Malungs IF SK
Plats: Malung
Längdskidor
Klassisk stil
Masstart
Länk till officiella resultat
Resultatsammanfattning
H 21
45km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Joakim Engström
IFK Mora SK
2:06:10.756990
89.4p
2
Erik Eriksson
IFK Mora SK
2:06:11.757050
89.3p
3
Thobias Fredriksson
Axa SC
2:06:33.759220
89.0p
H 35
45km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Björn Kristian Bjercke
Sarpsborg IL
2:20:09.840880
77.7p
2
Magnus Hedlund
Granbergsdals IF
2:24:16.865560
74.8p
3
Mathias Häggblom
Brännebrona SK
2:27:01.882030
73.0p
H 40
45km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Mikael Lindberg
Domnarvets GOIF
2:18:35.831410
78.9p
2
Ronny Halvarsson
IFK Mora SK
2:22:46.856540
75.8p
3
Terje Nyland
Leeds United
2:22:51.857020
75.8p
H 45
45km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Bengt Björklund
Karlslunds IF SF
2:22:57.857670
75.7p
2
Mikael Martens
Malungs IF
2:23:35.861440
75.3p
3
Jonas Åhström
Hagfors SF
2:36:20.937900
67.5p
H 50
45km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Lasse Samuelsson
Bålsta SK
2:40:02.960130
65.5p
2
Geir Hammer
Grue Finnskog IL
2:41:20.967930
64.9p
3
Mats Larsson
Malungs IF
2:43:48.982700
63.7p
H 55
45km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Bredo Glimsröd
Gimo IF SK
2:24:59.869890
74.3p
2
Ole Reinhart Sandstad
Grue Finnskog IL
2:33:40.921990
69.0p
3
Lars Janlöv
IF Åland
2:45:15.991460
63.0p
H 60
45km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Bo Fredriksson
Sundborns GOIF
2:50:59.1025860
60.3p
2
Sven von Holst
Falu IK
2:58:23.1070260
57.3p
3
Jan Lund
Korsnäs IF SK
3:10:46.1144550
52.8p
D 21
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Kristina Strandberg
IFK Hedemora SK
2:15:48.814760
79.0p
2
Ulrica Persson
Sunne SLF
2:15:49.814820
79.0p
3
Kristina Lycke
Malungs IF
2:29:55.899450
71.5p
D 35
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Lena Koskinen
Sågmyra SK
2:42:09.972840
66.1p
2
Lotta Melin
Malungs IF
2:49:30.1016900
63.3p
3
Stina Granefelt
OK Tyr
3:10:52.1145120
56.2p
D 21 Motion
21km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Ida Nilsson
Gellivare SK
1:19:11.475080
60.5p
2
Maris Bois
Malungs IF
1:20:51.485010
59.3p
3
Johanna Erikanders
IK Jarl Rättvik
1:28:28.530720
54.2p
H 21 Motion
21km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Victor Gustafsson
IFK Mora SK
1:02:30.374910
76.7p
2
Johannes Ainegren
IFK Likenäs
1:05:11.391000
73.5p
3
Lars Eriksson
Malungs SLK
1:16:45.460450
62.4p
Se hela resultatlistan
Inofficiella resultat
Resultaten från den här tävlingen är inte inlagda av arrangören själv, det är alltså inte officiella resultat.
Läs mer
Länk till officiella resultat
Karta
Relaterat
Tidigare tävlingar
Skinnarloppet 2023
Skinnarloppet 2022
Skinnarloppet 2020
Skinnarloppet 2019
Skinnarloppet 2018
Skinnarloppet 2017
Skinnarloppet 2016
Skinnarloppet 2015
Skinnarloppet 2014
Skinnarloppet 2013
Skinnarloppet 2012
Skinnarloppet 2011
Skinnarloppet 2010
Skinnarloppet 2009
Skinnarloppet 2008
Skinnarloppet 2007
Skinnarloppet 2005
Skinnarloppet 2004
Tävlingar i närheten
Björnjakten, jaktstart 2010
Björnjakten, fristil 2010
Grönklittsjakten 2 2010
Grönklittsjakten 1 2010
Valbergsrännet 2010
Lilla Skinnarloppet 2010
Hälleforsrännet 2010
Bädda in
Bädda in resultaten på din hemsida eller blogg!
Till inbäddningssidan