Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Lilla Fjälltopploppet
2016-04-09
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 13
4.5km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Sebastian Roed Feragen
Tynset IF
11:22.68180
2
Mattias Andersson
Domnarvets Goif
11:24.68330
+1.50
3
Wiggen Oerjan Skancke
Roeros IL
11:32.69110
+9.830
4
Mattias Östberg
Stora Tuna IK SK
11:33.69220
+10.940
5
Ludvig Berg
Granbergsdals IF
11:36.69540
+13.1260
6
Hjalmar Berg
Sunne Slf
11:37.69610
+14.1330
7
Erik Johansson
Domnarvets Goif
11:44.70360
+21.2080
8
Amund Flataker
Hommelvik IL
11:54.71330
+31.3050
9
Nils Ole Fuglem
Selbu IL
11:54.71340
+31.3060
10
Kalle Georgsson
Högbo GIF
11:54.71370
+31.3090
11
Albin Gezelius
IFK Mora SK
12:09.72820
+46.4540
12
Lukas Jonsson
Årjängs IF
12:10.72960
+47.4680
13
Erik Bryne
IK Fryken
12:15.73460
+52.5180
14
Ebbe Abrahamsson Gjersvold
Östersunds SK
12:17.73600
+54.5320
15
Niklas Landsem Melhus
Steinkjer Skl
12:20.73950
+57.5670
16
Markus Almgren
IFK Mora SK
12:38.75710
+1:15.7430
17
August Rosén
Jättendals IF
12:40.75930
+1:17.7650
18
Edvin Nordgren
Åsarna IK
12:41.76030
+1:18.7750
19
Anders Dahl
Alnö SK
12:44.76330
+1:21.8050
20
Victor Berglund
Järpens SK
12:46.76560
+1:23.8280
21
Filip Strand
Sunne Slf
12:48.76710
+1:25.8430
22
Arve Lignell
Lucksta IF
12:54.77380
+1:32.9100
23
Morten Ryttervoll
Brekken IL
13:06.78540
+1:43.10260
24
Wille Långberg
Hudiksvalls IF
13:08.78740
+1:45.10460
25
Loke Sköld
Häverödals SK
13:08.78760
+1:45.10480
26
Wilhelm Daabach
Åsarna IK
13:19.79860
+1:56.11580
27
Rasmus Eriksson
Täfteå IK
13:21.80040
+1:58.11760
28
Nils Norberg
Lucksta IF
13:21.80080
+1:59.11800
29
Erik Kukk
Tartu Skiclub
13:22.80100
+1:59.11820
30
Frank Krouwel
Stora Tuna IK SK
13:33.81290
+2:11.13010
31
Joel Eriksson
Sunne Slf
13:40.81910
+2:17.13630
32
Fredrik Storås
Tynset IL
13:45.82470
+2:22.14190
33
Felix Vesterlund
IF Strategen
13:50.82990
+2:28.14710
34
Elis Graipe
Östersunds SK
14:00.83920
+2:37.15640
35
Magnus Dahl Haugen
Brekken IL
14:11.85010
+2:48.16730
36
Love Wagman
Sollefteå Skidor IF
14:12.85120
+2:49.16840
37
Jon Oscarsson
ÅS IF
14:16.85520
+2:53.17240
38
Olof Nylén
Järpens SK
14:17.85670
+2:54.17390
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)