Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Umeloppet
2016-02-14
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Björn Rydvall
Lycksele IF
1:48:36.651500
83.4p
2
Niklas Niska
Ounasvaaran Hiihtoseura
1:48:58.653700
+22.2100
83.1p
3
Mattias Westman
Team ICA
1:51:05.666400
+2:29.14800
81.1p
4
Joel Bodén
Täfteå IK
1:51:55.671400
+3:19.19800
80.3p
5
Tarjei Solli
Drevja IL
1:52:38.675700
+4:02.24100
79.7p
6
Daniel Holmgren
IFK Umeå
1:56:18.697700
+7:42.46100
76.6p
7
Anthony Sorsa
Gellivare Skidallians IK
1:56:59.701800
+8:23.50200
76.0p
8
Tomas Eriksson
Agnäs IK
1:57:07.702600
+8:31.51000
75.9p
9
Karl Johan Dyvik
Falun Borlänge SK
1:57:21.704000
+8:45.52400
75.7p
10
Joakim Eriksson
IFK Mora SK
2:02:00.731900
+13:24.80300
72.2p
11
Martin Bergqvist
Ekshärads SF
2:02:03.732200
+13:27.80600
72.1p
12
Henrik Fors
Junosuando IK
2:05:57.755600
+17:21.104000
69.4p
13
Erik Jansson Palmer
Saltsjöbadens SLK
2:06:15.757400
+17:39.105800
69.2p
14
André Vollan Johansson
Ammarnäs IF
2:07:44.766300
+19:08.114700
68.2p
15
Fredrik Mäki
IK Studenterna
2:09:32.777100
+20:56.125500
67.1p
16
Kristoffer Karlsson
Nässjö SF
2:10:28.782700
+21:52.131100
66.5p
17
Jan-anders Karlsson
1life IF
2:12:40.795900
+24:04.144300
65.2p
18
Robert Gustafsson
Tärna IK Fjällvinden
2:12:44.796300
+24:08.144700
65.1p
19
Erik Nygren
Agnäs IK
2:14:34.807300
+25:58.155700
64.0p
20
Joel Enqvist
Siljansnäs Skid & Löparklubb
2:17:54.827300
+29:18.175700
62.2p
21
Per-Åke Domeij
Hägglunds Ski Team SK
2:18:14.829300
+29:38.177700
62.0p
22
Fredrik Bergman
Bondsjöhöjdens IK
2:22:33.855200
+33:57.203600
59.8p
23
Jonas Nordin
IK Studenterna
2:23:23.860200
+34:47.208600
59.4p
24
Steffan LLOYD
IK Studenterna
2:27:00.881900
+38:24.230300
57.6p
25
David Frieberg
Ufk
2:28:12.889100
+39:36.237500
57.1p
26
Henrik Sjöberg
Sorsele SK
2:28:33.891200
+39:57.239600
56.9p
27
Elias Olofsson
Röbäcks SK
2:32:47.916600
+44:11.265000
55.1p
28
David Renman
Axa SC
2:33:53.923200
+45:17.271600
54.6p
29
Jonas Olofsson
IK Studenterna
2:37:54.947300
+49:18.295700
53.0p
30
Ulf Rönnberg
Vilhelmina IK
2:46:48.1000700
+58:12.349100
49.7p
31
Robin Bäckström
IFK Rundvik
2:48:02.1008100
+59:26.356500
49.3p
32
Fredrik Wennerström
IF Berguven
2:50:11.1021000
+1:01:35.369400
48.6p
33
Robin Norberg
IK Studenterna
2:51:04.1026300
+1:02:28.374700
48.3p
34
Robert Sandström
Axa SC
2:54:50.1048900
+1:06:14.397300
47.1p
35
Lars ERIKSSON
Siljansnäs Skid & Löparklubb
3:03:06.1098500
+1:14:30.446900
44.7p
36
Emil ISAKSSON
Lycksele IF
3:03:20.1099900
+1:14:44.448300
44.6p
37
Joakim Lindström
Axa SC
3:04:12.1105100
+1:15:36.453500
44.4p
38
Carl Johansson
Brännebrona SK
3:04:19.1105800
+1:15:43.454200
44.3p
39
Fredrick Carlsson
Bjurholms IF
3:06:07.1116600
+1:17:31.465000
43.8p
40
Patrik MURMESTER
Svärdsjö IF
3:07:41.1126000
+1:19:05.474400
43.4p
41
Jesper RISBERG
Vilhelmina IK
3:15:20.1171900
+1:26:44.520300
41.5p
42
Hampus LINDER
Axa SC
3:25:50.1234900
+1:37:14.583300
39.1p
43
Jonas ALEXANDERSSON
Hägglunds Ski Team SK
3:53:57.1403600
+2:05:21.752000
33.9p
-
Markus HAHLIN
OK Denseln
23:59:58.8639700
-