Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Malmstråket
2016-02-21
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 40
45km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Joakim Löf
Glommersträsk Lappträsk IF
2:16:52.821100
76.7p
2
Jörgen Gustafsson
Skellefteå XC
2:20:13.841200
+3:21.20000
74.4p
3
Andreas Almqvist
Luleguttene
2:21:25.848400
+4:33.27200
73.6p
4
Petter Alapää
Luleguttene
2:22:37.855600
+5:45.34400
72.9p
5
Peter Berglund
Skellefteå XC
2:22:38.855700
+5:46.34500
72.9p
6
Tore Johnsson
Luleguttene
2:24:03.864200
+7:11.43000
72.0p
7
Robert Arvidsson
Norsjö SK
2:26:13.877200
+9:21.56000
70.6p
8
Marcus Lindfors
Skellefteå SK
2:29:06.894500
+12:14.73300
69.0p
9
Håkan Lundberg
Skellefteå XC
2:29:34.897300
+12:42.76100
68.7p
10
Magnus Nygren
Skellefteå XC
2:31:55.911400
+15:03.90200
67.4p
11
Hans Bäckström
Lulekamraterna
2:32:42.916100
+15:50.94900
67.0p
12
Thomas Löfgren
Skellefteå SK
2:32:44.916300
+15:52.95100
66.9p
13
Espen Trældal
Axa SC
2:33:53.923200
+17:01.102000
66.3p
14
Tomas Hedström
Bodens SK
2:35:09.930800
+18:17.109600
65.7p
15
Jan Burman
Skellefteå SK
2:37:13.943200
+20:21.122000
64.6p
16
Robin Berg
Lycksele IF
2:37:37.945600
+20:45.124400
64.4p
17
Mats Tiensuu
Hemmingsmarks IF
2:38:46.952500
+21:54.131300
63.9p
18
Jörgen Jansson
IFK Umeå
2:38:54.953300
+22:02.132100
63.8p
19
Robin Olofsson
SK Järven
2:39:55.959400
+23:03.138200
63.3p
20
Hans Årebäck
Bolidens SK
2:40:40.963900
+23:48.142700
62.9p
21
Fredrik Ragnarsson
Volvo FK
2:46:49.1000800
+29:57.179600
60.1p
22
Marcus Eriksson
IFK Arvidsjaur SK
2:47:55.1007400
+31:03.186200
59.7p
23
Håkan Holmgren
Bolidens SK
2:51:03.1026200
+34:11.205000
58.4p
24
Peder Selin
Skellefteå SK
2:51:50.1030900
+34:58.209700
58.0p
25
Roger Nilsson
Byske SK
2:56:29.1058800
+39:37.237600
56.2p
26
Thomas Malm
Skellefteå SK
2:57:10.1062900
+40:18.241700
56.0p
27
Lars Sundström
Skellefteå SK
3:06:20.1117900
+49:28.296700
52.7p
28
Nils Forsell
Skellefteå XC
3:06:32.1119100
+49:40.297900
52.6p
29
Mats Gustafsson
Skellefteå XC
3:06:33.1119200
+49:41.298000
52.6p
30
Knut Rønnåbakk
Norway
3:08:49.1132800
+51:57.311600
51.9p
31
Björn Stenecker
Sundbybergs IK
3:13:02.1158100
+56:10.336900
50.6p
32
Kristoffer Wallgren
Skellefteå SK
3:15:20.1171900
+58:28.350700
49.9p
33
Patrik Sjöström
Sorsele SK
3:17:38.1185700
+1:00:46.364500
49.2p
34
Mikael Johansson
Glommersträsk Lappträsk IF
3:21:30.1208900
+1:04:38.387700
48.1p
35
Lars Källströmer
Skellefteå SK
3:30:14.1261300
+1:13:22.440100
45.8p
36
Jörgen Lindmark
Skellefteå XC
3:35:26.1292500
+1:18:34.471300
44.5p
37
Urban Fägnell
Gellivare Skidallians IK
3:41:11.1327000
+1:24:19.505800
43.2p
38
Björn Genborg
Varuträsk IF
3:45:48.1354700
+1:28:56.533500
42.2p
39
Pär Göting
Sweden
3:49:35.1377400
+1:32:43.556200
41.4p
-
Fredrik Wikberg
Skellefteå XC
23:59:58.8639700
-
-
Fredrik Öhrner
Skellefteå XC
23:59:59.8639800
-
-
Henrik Tegström
Dalasjö IK
23:59:59.8639800
-
-
Fredrik Jonsson
Skellefteå SK
23:59:59.8639800
-