Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Intersport cup Torsby Fristil
2016-03-20
Deltävling i
Intersport Cup 2016
<<< Intersport cup Torsby Sprint
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
15km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Anders Svanebo
Stockviks SF
38:54.233330
96.2p
2
Oscar Persson
SK Bore
39:22.236110
+27.2680
95.3p
3
Björn Sandström
Täfteå IK
39:50.238970
+56.5540
94.4p
4
Anders Jonsson
Stockviks SF
39:59.239840
+1:05.6410
94.1p
5
Robin Norum
IFK Umeå
40:13.241210
+1:18.7780
93.6p
6
Gustav Nordström
Borås SK
40:19.241890
+1:25.8460
93.4p
7
Karl-Johan Westberg
Borås SK
40:24.242360
+1:30.8930
93.3p
8
Bill Impola
SK Bore
40:25.242450
+1:31.9020
93.2p
9
Johan Tjelle
Lyn Ski
40:41.244080
+1:47.10650
92.7p
10
Petter Engdahl
Östersunds SK
40:44.244340
+1:50.10910
92.6p
11
Gustav Eriksson
Falun Borlänge SK
40:56.245560
+2:02.12130
92.3p
12
Jesper Modin
Piteå Elit SK
40:58.245750
+2:04.12320
92.2p
13
Lars Nelson
Åsarna IK
41:01.246020
+2:06.12590
92.1p
14
Victor Hallquist
Åsarna IK
41:14.247390
+2:20.13960
91.7p
15
Viktor Brännmark
Piteå Elit SK
41:17.247650
+2:23.14220
91.6p
16
Axel Ekström
Garphyttans IF
41:20.247930
+2:26.14500
91.5p
17
Olof Jonsson
Trillevallens Sportklubb
41:35.249460
+2:41.16030
91.1p
18
Calle Halfvarsson
Falun Borlänge SK
41:37.249600
+2:42.16170
91.0p
19
Lucas Lennartsson
Garphyttans IF
41:37.249680
+2:43.16250
91.0p
20
Simon Persson
IFK Umeå
41:43.250290
+2:49.16860
90.8p
21
Karl Edenroth
Piteå Elit SK
41:45.250440
+2:51.17010
90.8p
22
Simon Lageson
Åsarna IK
41:54.251390
+3:00.17960
90.5p
23
Torstein Vestli
Strandbygda IL
41:58.251770
+3:04.18340
90.4p
24
Håkon Ramstad
Gjøvik SK
42:02.252190
+3:08.18760
90.2p
25
Johan Häggström
Kalix SK
42:04.252370
+3:10.18940
90.2p
26
Jens Andersson
Kalix SK
42:06.252530
+3:12.19100
90.1p
27
Anton Hedlund
Falun Borlänge SK
42:10.252910
+3:15.19480
90.0p
28
Arvid Forss
Åsarna IK
42:19.253860
+3:25.20430
89.7p
29
Johannes Ringsby
SK Bore
42:20.253900
+3:25.20470
89.7p
30
Eddie Edström
Stockviks SF
42:24.254300
+3:29.20870
89.6p
31
Erik Silfver
IFK Umeå
42:30.254970
+3:36.21540
89.4p
32
Jacob Engström
Kalix SK
42:36.255500
+3:41.22070
89.3p
33
Emil Johansson
IK Jarl Rättvik
42:41.256060
+3:47.22630
89.1p
34
Oscar Kardin
Östersunds SK
42:45.256400
+3:50.22970
89.0p
35
Marcus Ruus
Åsarna IK
42:55.257410
+4:00.23980
88.7p
36
Måns Sunesson
Sellnäs IF
42:58.257780
+4:04.24350
88.6p
37
Erik K Hoffsbakken
Lillehammer SK
43:08.258730
+4:14.25300
88.3p
38
Edvard Sundman
Åsarna IK
43:19.259850
+4:25.26420
88.0p
39
Simeon Deyanov
Trillevallens Sportklubb
43:33.261210
+4:38.27780
87.6p
40
Gabriel Stegmayr
Vansbro AIK SK
43:33.261290
+4:39.27860
87.6p
41
Tom Fahlén
Landsbro IF SK
43:49.262830
+4:55.29400
87.2p
42
Andreas Grann
Sunne SLF
43:53.263220
+4:58.29790
87.1p
43
Jørgen Dahl Paule
Birkebeineren IF
44:13.265240
+5:19.31810
86.5p
44
Sebastian Olsson
Stockviks SF
44:14.265360
+5:20.31930
86.5p
45
Viktor Axelsson
Borås SK
44:17.265660
+5:23.32230
86.4p
46
Patrik Tallbom
Östersunds SK
44:21.266020
+5:26.32590
86.3p
47
Brynjar Leo Kristinsson
Ulricehamns IF
44:22.266170
+5:28.32740
86.3p
48
Fredrik Andreé
Bengtsfors Bois
44:23.266200
+5:28.32770
86.2p
49
Karl Johan Dyvik
Falun Borlänge SK
44:26.266570
+5:32.33140
86.1p
50
Anton Karlsson
Åsarna IK
44:27.266680
+5:33.33250
86.1p
51
Anton Persson
SK Bore
44:37.267630
+5:43.34200
85.9p
52
Henrik Fjällborg
Gellivare Skidallians IK
44:38.267770
+5:44.34340
85.8p
53
Martin Emilsson
Offerdals SK
44:43.268290
+5:49.34860
85.7p
54
Emil Svensson
Åsarna IK
44:44.268360
+5:50.34930
85.7p
55
Mattis Sjøli
Halmsås og omegn
44:48.268740
+5:54.35310
85.6p
56
Andreas Svensson
Ulricehamns IF
44:54.269380
+6:00.35950
85.4p
57
Gilberto Panisi
Team Dala Sports Academy IF
45:01.270030
+6:07.36600
85.2p
58
Johan Forsberg
IFK Umeå
45:01.270050
+6:07.36620
85.2p
59
Oscar Claesson
IF Hallby SOK
45:02.270180
+6:08.36750
85.2p
60
Lasse Hulgaard
København SK
45:07.270620
+6:12.37190
85.1p
61
Johannes Andersson
IF Ski Team Skåne
45:11.271060
+6:17.37630
84.9p
62
Gabriel Thorn
Bengtsfors Bois
45:23.272250
+6:29.38820
84.6p
63
Emil Winsa
Sävast Ski Team IF
45:32.273190
+6:38.39760
84.4p
64
Daniel Holmgren
IFK Umeå
45:49.274810
+6:54.41380
84.0p
65
Johannes Eklöf
IF Hallby SOK
45:51.275020
+6:56.41590
83.9p
66
Håkan Emilsson
Offerdals SK
45:53.275280
+6:59.41850
83.8p
67
Hannes Stenström
Trillevallens Sportklubb
45:58.275730
+7:04.42300
83.7p
68
Rasmus Blom
SK Bore
46:06.276560
+7:12.43130
83.5p
69
Adrian Bergström
Strömnäs GIF
46:41.280070
+7:47.46640
82.6p
70
Jesper Thor
Åsarna IK
46:41.280080
+7:47.46650
82.6p
71
Oskar Suomi Olsson
IFK Mora SK
46:58.281750
+8:04.48320
82.2p
72
Martin Johansson
Linköpings SK
47:12.283190
+8:18.49760
81.9p
73
Simon Svanebo
Tynderö IK
47:23.284220
+8:28.50790
81.6p
74
Emil Lagergren
Tynderö IK
47:25.284450
+8:31.51020
81.5p
75
Jens Hulgaard
Täfteå IK
47:31.285070
+8:37.51640
81.4p
76
Carl Olander
IK Stern
47:33.285220
+8:38.51790
81.4p
77
Torben Svensson
Trillevallens Sportklubb
47:36.285580
+8:42.52150
81.3p
78
Erik Eriksson
Gellivare Skidallians IK
47:39.285860
+8:45.52430
81.2p
79
Sander Baksjøberget
Vang IL
47:58.287790
+9:04.54360
80.7p
80
Joergen Borgersen
Hokksund IL
48:09.288850
+9:15.55420
80.5p
81
Zackarias Toresson
Sävast Ski Team IF
48:34.291340
+9:40.57910
79.9p
82
Daniel Södersten
Orsa SK
48:36.291560
+9:42.58130
79.8p
83
Adam Larsson
Falun Borlänge SK
48:41.292040
+9:47.58610
79.7p
84
Sam CAIRNS
Storbritannien
49:01.294000
+10:06.60570
79.3p
85
Tue Roemer
KS
49:03.294290
+10:09.60860
79.2p
86
Tim Magnusson
IFK Mora SK
49:08.294710
+10:13.61280
79.1p
87
Anton Enberg
Falun Borlänge SK
49:52.299100
+10:57.65670
78.1p
88
Andre Larsson
Svegs IK
50:21.302080
+11:27.68650
77.5p
89
Adam Ekstedt
IF Ski Team Skåne
54:26.326560
+15:32.93130
72.4p
90
Anders Kallings
Visborgs OK
56:41.340040
+17:47.106610
69.9p
-
Andreas Holmström
Skellefteå SK
23:59:58.8639700
-
-
Eirik Andreas Johansen
Lillehammer SK
23:59:58.8639700
-
-
Erik Persson
IF Hallby SOK
23:59:58.8639700
-
-
Ludwig Tärning
Falköpings AIK SK
23:59:58.8639700
-
-
Mattias Bångman
Offerdals SK
23:59:58.8639700
-
-
David Sjögren
Töcksfors IF
23:59:59.8639800
-
-
Stian Ulberg
Heradsbygd Langrenn
23:59:59.8639800
-
-
Gustav Johansson
Gellivare Skidallians IK
23:59:59.8639800
-
-
Jonas Eriksson
Falun Borlänge SK
23:59:59.8639800
-
-
Anton Lindblad
Hudiksvalls IF
23:59:59.8639800
-