Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Intersport/Scandic cup Hudiksvall Lördag
2016-02-20
Deltävling i
Intersport Cup 2016
och
Scandic Cup 2016
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 18
5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Frida Karlsson
Sollefteå Skidor IF
18:20.109900
79.5p
2
Tua Dahlgren
Spikbodarnas IK
18:36.111530
+16.1530
78.2p
3
Alicia Persson
Stockviks SF
18:51.113090
+31.3090
76.9p
4
Johanna Andersson
Falu IK
18:54.113330
+34.3330
76.7p
5
Linn Svahn
IFK Umeå
19:16.115520
+56.5520
75.0p
6
Emma Larsson
Kvarnsvedens GOIF SK
19:17.115610
+57.5610
74.9p
7
Sandra Wiig
Stockviks SF
19:29.116880
+1:09.6880
73.9p
8
Ebba Stenman
Älvsby IF SK
19:36.117520
+1:16.7520
73.5p
9
Ida Gustavsson
IFK Umeå
19:39.117820
+1:19.7820
73.2p
10
Elin Theander
Malungs IF
19:40.117920
+1:20.7920
73.2p
11
Maria Olofsson
Kalix SK
19:40.117930
+1:20.7930
73.2p
12
Kristina Axelsson
Sya SK
19:40.117970
+1:20.7970
73.1p
13
Frida Peterson
Älvdalens IF SK
19:43.118280
+1:23.8280
72.9p
14
Evelina Niemi
Pajala IF
19:45.118450
+1:25.8450
72.8p
15
Agnes Berglund
Ulricehamns IF
19:57.119610
+1:37.9610
71.9p
16
Josefina Sundman
Åsarna IK
19:57.119630
+1:37.9630
71.9p
17
Tilda Johansson
Duveds IF
20:01.120030
+1:41.10030
71.6p
18
Jenny Movitz
Borås SK
20:09.120800
+1:49.10800
71.1p
19
Sarah Persson
Åtvidabergs IF
20:09.120830
+1:49.10830
71.1p
20
Vendela Blom
Stockviks SF
20:09.120840
+1:49.10840
71.1p
21
Nora Jacobsson
Rembo IK
20:10.120990
+1:50.10990
71.0p
22
Sofie Oskarsson
SK Leksand
20:13.121240
+1:53.11240
70.8p
23
Hulda Forsberg
Hägglunds Ski Team SK
20:14.121310
+1:54.11310
70.8p
24
Johanna Gustavsson
Hemmingsmarks IF
20:15.121490
+1:55.11490
70.6p
25
Emma Wasell
Järpens SK
20:22.122140
+2:02.12140
70.2p
26
Eleonora Olsmats
Sundbybergs IK
20:24.122370
+2:04.12370
70.0p
27
Carolina Yngvesson
Rembo IK
20:26.122530
+2:06.12530
69.9p
28
Fanny Johansson
Stockviks SF
20:32.123110
+2:12.13110
69.5p
29
Louise Roslin
Strömnäs GIF
20:35.123450
+2:15.13450
69.3p
30
Josefine AUGUSTSSON
Åsarna IK
20:37.123640
+2:17.13640
69.2p
31
Nelly Johansson
Gellivare Skidallians IK
20:37.123670
+2:17.13670
69.2p
32
Ellen Holmgren
Strömnäs GIF
20:38.123710
+2:18.13710
69.1p
33
Sara Thyni
Kalix SK
20:41.124090
+2:21.14090
68.9p
34
Madelene Melin
Malungs IF
20:47.124620
+2:27.14620
68.6p
35
Ida Eriksson
Malungs IF
20:48.124720
+2:28.14720
68.5p
36
Maja Petersson
Vårby IK
20:48.124740
+2:28.14740
68.5p
37
Sofia Eriksson
Stora Tuna IK SK
20:48.124790
+2:28.14790
68.4p
38
Ellen Svensson
Borås SK
20:51.125020
+2:31.15020
68.3p
39
Amelia Furunäs
IFK Grängesberg SK
20:51.125040
+2:31.15040
68.3p
40
Matilda Melén
Falu IK
20:56.125550
+2:36.15550
68.0p
41
Anja Svedholm
Östersunds SK
20:57.125650
+2:37.15650
67.9p
42
Frida Olofsson
Vårby IK
21:04.126370
+2:44.16370
67.4p
43
Maja Eriksson
Filipstads SF
21:09.126880
+2:49.16880
67.1p
44
Emma Nordberg
Ulricehamns IF
21:15.127410
+2:55.17410
66.8p
45
Lisa Jonsson
Sävedalens AIK
21:16.127520
+2:56.17520
66.7p
46
Märtha Lindmark
IFK Kiruna
21:18.127710
+2:58.17710
66.6p
47
Ida Danielsson
Garphyttans IF
21:21.128050
+3:01.18050
66.4p
48
Victoria Andersson
Tranemo IF
21:21.128060
+3:01.18060
66.4p
49
Carolina Olsson
Älvdalens IF SK
21:24.128300
+3:04.18300
66.3p
50
Moa Westh
SK Bore
21:25.128460
+3:05.18460
66.2p
51
Lovisa Henning
Bondsjöhöjdens IK
21:29.128810
+3:09.18810
66.0p
52
Evelina Lax
Nässjö SF
21:33.129250
+3:13.19250
65.7p
53
Hedda Berglund
Vårby IK
21:34.129370
+3:14.19370
65.6p
54
Sofia Berglund
Storvreta IK
21:39.129870
+3:19.19870
65.3p
55
Sanna Ångström
Duveds IF
21:41.130060
+3:21.20060
65.2p
56
Elin Backén
Svegs IK
22:03.132280
+3:43.22280
64.0p
57
Magdalena Mixter Schönningsson
Spikbodarnas IK
22:04.132360
+3:44.22360
63.9p
58
Nora Nordlund
Hybo AIK
22:25.134400
+4:05.24400
62.8p
59
Nora Bäckström
Robertsfors IK
22:28.134700
+4:08.24700
62.6p
60
Gabriella Bengtson
IK Stern
22:45.136400
+4:25.26400
61.7p
61
Thea Giselman
Rehns BK
22:52.137150
+4:32.27150
61.3p
62
Anna Herbert
Brottby SK
22:56.137530
+4:36.27530
61.1p
63
Magdalena Larsson
Sätra IF
23:00.137930
+4:40.27930
60.9p
64
Felicia Konradsson
Lycksele IF
23:06.138520
+4:46.28520
60.6p
65
Elin Blomberg
Lycksele IF
23:13.139270
+4:53.29270
60.3p
66
Alina Bruksås Nybjörk
Alnö SK
23:33.141200
+5:13.31200
59.3p
67
Emma Wilkenson
Gävle SK
23:45.142400
+5:25.32400
58.7p
68
Sara Eriksson
IFK Mora SK
24:12.145130
+5:52.35130
57.5p
69
Maja Landström
Gävle SK
24:25.146430
+6:05.36430
56.9p
-
Louise Lindström
Högbo GOIF
23:59:59.8639800
-
-
Alva Karlsson
OK Borgen
23:59:59.8639800
-
-
Tilda Jacobsson
Rembo IK
23:59:59.8639800
-
-
Sanna Forsman
Öje IF
23:59:59.8639800
-
-
Ida Persson
Högbo GOIF
23:59:59.8639800
-
-
Ida Palmberg
Högbo GOIF
23:59:59.8639800
-