Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Idre Fjäll Hill Climb Fristil
2015-08-07
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
D 20
9km, Rullskidor, Fristil, Masstart
1
Sandra Olsson
Malungs IF
25:11.151060
72.2p
2
Mathilda Björn
Rembo IK
26:37.159680
+1:26.8520
68.3p
3
Malin Börjesjö
Sundbybergs IK
27:24.164310
+2:12.13150
66.4p
4
Johanna Cavallin
Högbo GOIF
30:29.182850
+5:17.31690
59.7p
5
Eleonora Olsmats
Sundbybergs IK
31:31.189050
+6:19.37890
57.7p
6
Freya Orban
IF Ski Team Skåne
32:24.194300
+7:12.43140
56.1p
D 21
9km, Rullskidor, Fristil, Masstart
1
Marika Sundin
IFK Mora SK
23:42.142100
76.8p
2
Elin Mohlin
Åsarna IK
23:45.142400
+3.200
76.6p
3
Helene Söderlund
IFK Mora SK
24:34.147330
+52.5130
74.1p
4
Frida Erkers
IFK Mora SK
24:47.148620
+1:05.6420
73.4p
5
Sara Nordstrand
Hudiksvalls IF
25:09.150880
+1:27.8680
72.3p
6
Lena Wiklund
Högbo GOIF
30:09.180850
+6:27.38650
60.3p
H 20
9km, Rullskidor, Fristil, Masstart
1
Alfred Buskqvist
IK Stern
20:56.125580
86.9p
2
Viktor Thorn
Ulricehamns IF
20:57.125610
+0
86.9p
3
Jonas Eriksson
Falun Borlänge SK
21:09.126800
+12.1120
86.1p
4
Adam Persson
IF Hallby SOK
21:17.127660
+20.1980
85.5p
5
Marcus Fredriksson
Lycksele IF
21:22.128190
+26.2510
85.2p
6
Jens Selahn
Stockviks SF
21:44.130360
+47.4680
83.7p
7
Mattias Vesterlund
Lycksele IF
22:02.132150
+1:05.6470
82.6p
8
Sebastian Olsson
Stockviks SF
22:15.133450
+1:18.7770
81.8p
9
Jonathan Engström
Borås SK
22:22.134150
+1:25.8470
81.4p
10
Hugo Jacobsson
Falun Borlänge SK
22:27.134620
+1:30.8940
81.1p
11
Andreas Svensson
Ulricehamns IF
22:35.135420
+1:38.9740
80.6p
12
Martin Herbert
Sundbybergs IK
22:45.136420
+1:48.10740
80.0p
13
Axel Aflodal
Sundbybergs IK
22:51.137030
+1:54.11350
79.7p
14
Anton Persson
SK Bore
23:06.138570
+2:09.12890
78.8p
15
Erik Sjöberg
Eksjö SOK
23:41.142060
+2:44.16380
76.8p
16
Erik Persson
IF Hallby SOK
23:58.143790
+3:02.18110
75.9p
17
Johan Herbert
Sundbybergs IK
24:02.144140
+3:05.18460
75.7p
18
Zackarias Björn
Rembo IK
25:57.155620
+5:00.29940
70.1p
19
Oscar Bröte
Sundbybergs IK
26:01.156070
+5:04.30390
69.9p
20
Samuel Björn
Rembo IK
28:21.170060
+7:24.44380
64.2p
-
Eddie Edström
Stockviks SF
23:59:59.8639800
-
-
Gustav Aflodal
Sundbybergs IK
23:59:59.8639800
-
-
Johannes Eklöf
IF Hallby SOK
23:59:59.8639800
-
H 21
9km, Rullskidor, Fristil, Masstart
1
Robin Norum
IFK Umeå
20:40.123970
88.1p
2
Karl-Johan Westberg
Borås SK
20:48.124780
+8.710
87.5p
3
Jörgen Brink
Delsbo IF
20:49.124880
+9.810
87.4p
4
Lars Suther
IFK Mora SK
21:16.127590
+36.3520
85.6p
5
Anton Karlsson
Åsarna IK
21:20.127900
+39.3830
85.3p
6
Gabriel Thorn
Bengtsfors Bois
21:21.128090
+41.4020
85.2p
7
Gilberto Panisi
Italy
21:23.128240
+42.4170
85.1p
8
Tom Fahlén
Landsbro IF SK
21:26.128520
+45.4450
84.9p
9
Simon Hallström
Idre SK
21:29.128810
+48.4740
84.7p
10
Daniel Nordebo
Göteborgs SK
22:03.132240
+1:22.8170
82.5p
11
Anton Hedlund
Falun Borlänge SK
22:11.133090
+1:31.9020
82.0p
12
Axel Bergsten
IFK Skövde SK
22:14.133330
+1:33.9260
81.9p
13
Johannes Andersson
IF Ski Team Skåne
22:22.134120
+1:41.10050
81.4p
14
Andreas Blohm
Filipstads SF
22:24.134330
+1:43.10260
81.3p
15
Johannes Ringsby
SK Bore
22:47.136610
+2:06.12540
79.9p
16
Fredrik Andreé
Bengtsfors Bois
22:51.137060
+2:10.12990
79.6p
17
Måns Sunesson
Sellnäs IF
23:08.138770
+2:28.14700
78.7p
18
Emil Folkesson
Nybro Ski
23:31.141050
+2:50.16980
77.4p
19
Jesper Brofjärd
Borås SK
24:04.144370
+3:24.20300
75.6p
20
Linus Rapp
IFK Mora SK
24:16.145560
+3:35.21490
75.0p
21
Niclas Eklöw
Sundbybergs IK
24:51.149020
+4:10.24950
73.2p
22
David Thorell
IK Stern
25:20.151980
+4:40.27910
71.8p
23
Jyri Korhonen
Finland
26:42.160110
+6:01.36040
68.2p
-
Victor Gustafsson
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
-
-
Marcus Johansson
Ulricehamns IF
23:59:59.8639800
-
Logga in för att slippa de här annonserna
H 21 Motion
9km, Rullskidor, Fristil, Masstart
1
Johan Lennartsson
IFK Skövde SK
24:50.148970
73.3p
2
Magnus Lyckfjäll
IFK Västerås SK
24:57.149670
+7.600
72.9p
3
Marcus Lagerquist
Sundbybergs IK
25:33.153220
+42.4150
71.2p
4
Anders Wånell
Sundbybergs IK
25:48.154720
+57.5650
70.5p
5
Hugo Hultqvist
Sundbybergs IK
27:34.165320
+2:43.16250
66.0p
6
Nils Nordlander
IFK Skövde SK
28:00.167900
+3:09.18830
65.0p