Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
JSM distans
2015-03-14
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
D 20
5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Hedda Bångman
Offerdals SK
17:36.105500
80.3p
2
Rebecca Öhrn
Vilhelmina IK
18:03.108208
+27.2608
78.0p
3
Lisa Vinsa
Jukkasjärvi IF
18:11.109003
+35.3403
77.4p
4
Moa Molander Kristiansen
Domnarvets GOIF
18:21.110004
+45.4404
76.6p
5
Maria Jonasson
Östersunds SK
18:27.110601
+51.5001
76.1p
6
Ida Dahl
Östersunds SK
18:28.110700
+52.5100
76.1p
7
Hanna Wikman
Gellivare Skidallians IK
18:37.111602
+1:01.6002
75.4p
8
Jenny Solin
Sollefteå Skidor IF
18:38.111703
+1:02.6103
75.3p
8
Linnea Stark
Stockviks SF
18:38.111703
+1:02.6103
75.3p
10
Sandra Olsson
Malungs IF
18:50.112901
+1:14.7301
74.4p
11
Karin Björnlinger
Ulricehamns IF
18:56.113506
+1:20.7906
74.0p
12
Jenny Larsson
Luleå Gjutarens IF
18:57.113605
+1:21.8005
73.9p
13
Frida Hagström
Anundsjö IF
19:09.114808
+1:33.9208
73.0p
14
Klara Svensson
Äspereds IF
19:13.115205
+1:37.9605
72.7p
15
Cajsa Martinsson
IFK Grängesberg SK
19:18.115702
+1:42.10102
72.4p
16
Sofia Myhr
Funäsdalens IF
19:26.116505
+1:50.10905
71.8p
17
Evelina Sutro
IFK Mora SK
19:29.116805
+1:53.11205
71.6p
17
Malin Börjesjö
Sundbybergs IK
19:29.116805
+1:53.11205
71.6p
19
Mimmi Björn
IFK Umeå
19:31.117002
+1:55.11402
71.5p
20
Sarah Hale
IFK Mora SK
19:33.117200
+1:57.11600
71.4p
21
Mathilda Björn
Sundbybergs IK
19:39.117803
+2:03.12203
71.0p
22
Erika Forslin
Hudiksvalls IF
19:44.118309
+2:08.12709
70.6p
23
Angelica Johansson
IFK Mora SK
19:45.118403
+2:09.12803
70.6p
24
Linda Ström
Hägglunds Ski Team SK
19:47.118601
+2:11.13001
70.4p
25
Naima Nergård
Gellivare Skidallians IK
19:47.118603
+2:11.13003
70.4p
26
Cecilia Mårtensson
Lycksele IF
19:51.119004
+2:15.13404
70.2p
27
Vilma Funck
IFK Kiruna
19:55.119407
+2:19.13807
69.9p
28
Ida Kihlén
Malungs IF
19:56.119504
+2:20.13904
69.8p
29
Ida Sundström
Luleå Gjutarens IF
20:08.120704
+2:32.15104
69.1p
30
Julia Virtala
Luleå Gjutarens IF
20:13.121205
+2:37.15605
68.7p
31
Olivia Hansson
Garphyttans IF
20:14.121306
+2:38.15706
68.7p
32
Hanna Dahlberg
Ulricehamns IF
20:16.121505
+2:40.15905
68.6p
33
Josefin Nilsson
IK Fryken
20:17.121609
+2:41.16009
68.5p
34
Isabel Salén
OK Renen
20:18.121707
+2:42.16107
68.4p
35
Stefania Corradini
SK Leksand
20:22.122101
+2:46.16501
68.2p
36
Vendela Westin
Sollefteå Skidor IF
20:34.123301
+2:58.17701
67.5p
37
Elin Bryne
IK Fryken
20:36.123506
+3:00.17906
67.3p
38
Jonina Kristjansdottir
Ulricehamns IF
20:39.123806
+3:03.18206
67.1p
39
Frida Bjerke
Falköpings AIK SK
20:43.124202
+3:07.18602
66.9p
40
Ellen Sarenmark
SK Leksand
21:02.126102
+3:26.20502
65.8p
41
Johanna Cavallin
Högbo GOIF
21:21.128008
+3:45.22408
64.7p
42
Evelina Nyberg
Anundsjö IF
21:33.129200
+3:57.23600
64.1p
43
Astrid Lindmark
IFK Kiruna
21:34.129301
+3:58.23701
64.0p
44
Emmalisa Strömberg
Sollefteå Skidor IF
21:47.130603
+4:11.25003
63.3p
45
Sara Björklund
Alnö SK
21:47.130607
+4:11.25007
63.3p
46
Jennifer Forsmark
Malungs IF
21:49.130804
+4:13.25204
63.2p
47
Elin Karlsson
OK Borgen
21:51.131003
+4:15.25403
63.1p
48
Josefin Stolth
SK Leksand
21:51.131004
+4:15.25404
63.1p
49
Madelene Nord
IFK Grängesberg SK
21:52.131102
+4:16.25502
63.0p
50
Moa Martinsson
Gellivare Skidallians IK
21:58.131702
+4:22.26102
62.7p
51
Emma Rönn
Tranemo IF
22:13.133206
+4:37.27606
61.9p
52
Siri Johnsson Ohrankämmen
IK Stern
22:31.135007
+4:55.29407
61.0p
53
Rebecka Widman
Bolidens SK
27:03.162205
+9:27.56605
50.0p