Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Engelbrektsloppet
2007-02-11
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 21 Motion
60km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Annelie Buller
Stockholms-Postens IK
4:42:39.1695800
45.9p
2
Jenny Larsson
Loxodonta AB
4:44:18.1705700
+1:39.9800
45.6p
3
Angelicka Skeppstedt
Karlslunds IF SF
4:54:36.1767500
+11:57.71600
43.9p
4
Katri Pethman
Ekerö
4:58:09.1788800
+15:30.92900
43.3p
5
Katarina Hagdahl
Göteborgs SK
4:59:54.1799300
+17:15.103400
43.0p
6
Stina Franzon
Vegan Runners IK
5:05:57.1835600
+23:18.139700
42.1p
7
Helena Södervall
IK Gandvik
5:07:12.1843100
+24:33.147200
41.9p
8
Carina Hammarstrand
Sya SK
5:11:14.1867300
+28:35.171400
41.3p
9
Helene Pellas
Skarpnäcks OL
5:19:11.1915000
+36:32.219100
40.1p
10
Karin Lindberg
Leksands SK
5:23:22.1940100
+40:43.244200
39.6p
11
Sofia Max
Linköpings OK
5:27:39.1965800
+45:00.269900
39.0p
12
Anette Wästlund
Astrazeneca IF
5:30:10.1980900
+47:31.285000
38.7p
13
Helena Hommik
T2
5:32:07.1992600
+49:28.296700
38.4p
14
Susanne Heikkinen
Hindås SK
5:32:14.1993300
+49:35.297400
38.4p
15
Lena Fröberg
Golf Tjalve
5:35:03.2010200
+52:24.314300
38.1p
16
Therese Rådendal
Granbergsdals IF
5:37:09.2022800
+54:30.326900
37.8p
17
Äsa Hartman
IK Droppen
5:41:23.2048200
+58:44.352300
37.3p
18
Inga-Lill Evemar
Spånga
5:43:39.2061800
+1:01:00.365900
37.0p
19
Lena Palm
Skarpnäcks OL
5:45:59.2075800
+1:03:20.379900
36.8p
20
Annelee Karlström
K3 IF
5:48:00.2087900
+1:05:21.392000
36.5p
21
Helena Kjällgren
Västergärdets Grill & SK
5:49:20.2095900
+1:06:41.400000
36.4p
22
Angelica Eriksson
Enköpings Aif
5:51:13.2107200
+1:08:34.411300
36.2p
23
Petra Edvardsson
Hägersta GF
5:59:07.2154600
+1:16:28.458700
35.3p
24
Lena Persson
Norabygdens SK
5:59:25.2156400
+1:16:46.460500
35.3p
25
Mariana Borkowski
Meritor FK
6:05:13.2191200
+1:22:34.495300
34.6p
26
Äse Hedseli Sonesson
Rödeby
6:07:27.2204600
+1:24:48.508700
34.4p
27
Karin Vinnars
Uppsala Studenters IF
6:07:48.2206700
+1:25:09.510800
34.4p
28
Raija Hanning
Sollentuna Sbk
6:13:10.2238900
+1:30:31.543000
33.8p
29
Madeleine Hård
Borensbergs IF SK
6:13:45.2242400
+1:31:06.546500
33.8p
30
Ing-Marie Lideli Edman
Ekerö
6:17:58.2267700
+1:35:19.571800
33.4p
31
Karin Deleryd
City Wolfs SC
6:18:28.2270700
+1:35:49.574800
33.3p
32
Maria Svantesson
Västergärdets Grill & SK
6:23:14.2299300
+1:40:35.603400
32.9p
33
Annika Härkänen
Norbergs SK
6:23:30.2300900
+1:40:51.605000
32.9p
34
Elin Monie
Strömsbergs IF
6:27:46.2326500
+1:45:07.630600
32.5p
35
Kjerstin Widman
IFK Umeå
6:28:29.2330800
+1:45:50.634900
32.4p
36
Jenny Kastorp
Axa SC
6:30:16.2341500
+1:47:37.645600
32.2p
37
Anne Charlotte Sandberg
Stenhamra
6:32:40.2355900
+1:50:01.660000
32.0p
38
Sari Alm
Helsingborgs SOK
6:34:46.2368500
+1:52:07.672600
31.9p
40
Lina Pålsson
Lund
6:42:13.2413200
+1:59:34.717300
31.2p
41
Ann-Marie Gustafsson
Helsingborgs SOK
6:43:10.2418900
+2:00:31.723000
31.1p
42
Sachiko Hagman Scheibe
Stockholm
6:43:22.2420100
+2:00:43.724200
31.1p
43
Elisabet Redlund
Norbergs SK
6:44:17.2425600
+2:01:38.729700
31.0p
44
Rosa Flank
IFK Mockfjärd
6:48:34.2451300
+2:05:55.755400
30.7p
45
Lisette Westlund
Bollnäs SK
6:50:21.2462000
+2:07:42.766100
30.6p
46
Maria Ehn-Notrica
Uppsala Studenters IF
6:51:51.2471000
+2:09:12.775100
30.4p
47
Charlotte Finney
Åf SK
6:55:52.2495100
+2:13:13.799200
30.1p
48
Elisabeth Westeriund
Vallentuna
6:58:56.2513500
+2:16:17.817600
29.9p
49
Kerstin Erickson
Uppsala Studenters IF
6:59:17.2515600
+2:16:38.819700
29.9p
50
Marie Gustafsson
Saltsjö Boo
6:59:43.2518200
+2:17:04.822300
29.8p
51
Ingegerd Trulsson
Friskis och Svettis
7:01:40.2529900
+2:19:01.834000
29.7p
52
Hanna Löthgren
Karlslunds IF SF
7:02:59.2537800
+2:20:20.841900
29.6p
53
Margareta Palm
Avesta OK
7:04:17.2545600
+2:21:38.849700
29.5p
54
Sara Vincent
Stockholms SIF
7:10:02.2580100
+2:27:23.884200
29.1p
55
Anna-Karin Myrberg
Falun Borlänge SK
7:10:14.2581300
+2:27:35.885400
29.0p
56
Nina Blom
Vallsta SK
7:12:25.2594400
+2:29:46.898500
28.9p
57
Gunilla Flemström
Stockholms SIF
7:18:06.2628500
+2:35:27.932600
28.5p
58
Malin Eriksson
Enköpings Aif
7:18:48.2632700
+2:36:09.936800
28.4p
59
Monica Svensson
Örkelljunga FK
7:19:25.2636400
+2:36:46.940500
28.4p
60
Therese Larsson
Ljungsbro
7:24:21.2666000
+2:41:42.970100
28.1p
61
Jennie Nivard
Alvesta SOK
7:29:15.2695400
+2:46:36.999500
27.7p
62
Elisabeth Malmborg
Motala Aif SK
7:40:17.2761600
+2:57:38.1065700
27.0p
63
Karin Bergsten
Vretstorps IF
7:42:38.2775700
+2:59:59.1079800
26.9p