Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Engelbrektsloppet
2006-02-12
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 21 Motion
60km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Kristina Eliasson
Studentidrott
4:10:01.1500000
53.8p
2
Jenny Larsson
Abb IF SK
4:28:25.1610400
+18:24.110300
49.7p
3
Ann-Sofi Holmqvist
Mälarö SOK
4:32:39.1635800
+22:38.135700
48.8p
4
Pia Backman
Dalarnas Försäkr.Bol. IF
4:35:23.1652200
+25:22.152100
48.2p
5
Marie Jansson
Ibm-Klubben
5:01:29.1808800
+51:28.308700
43.6p
6
Ann Lahti
Hammarö GF
5:08:07.1848600
+58:06.348500
42.6p
7
Magdalena Rickardsson
Karlslunds IF SF
5:10:54.1865300
+1:00:53.365200
42.1p
8
Michaela Brun
Schweiz
5:14:01.1884000
+1:04:00.383900
41.7p
9
Anneli Lundin
Storådalens SK
5:15:30.1892900
+1:05:29.392800
41.5p
10
Maija Johansson
Ak Stålpojkarna
5:15:34.1893300
+1:05:33.393200
41.5p
11
Jessica Eriksson
Öhrlings IF I Stockholm
5:15:39.1893800
+1:05:38.393700
41.4p
12
Helene Pellas
Ikj Haninge
5:15:51.1895000
+1:05:50.394900
41.4p
13
Lena Tengstrand
IFK Lidingö SOK
5:18:51.1913000
+1:08:50.412900
41.0p
14
Inga-Lill Evemar
Spånga
5:19:54.1919300
+1:09:53.419200
40.8p
15
Marie Öhlund
City Wolfs SC
5:20:05.1920400
+1:10:04.420300
40.8p
16
Christina Rantala
IK Wilske
5:26:00.1955900
+1:15:59.455800
40.0p
17
Tove Österman
Järla IF SK
5:27:24.1964300
+1:17:23.464200
39.8p
18
Liselotte Eriksson
Eb Reklam Norberg
5:28:02.1968100
+1:18:01.468000
39.7p
19
Gunnel Almgren
Krylbo OK
5:28:50.1972900
+1:18:49.472800
39.6p
20
Kajsa Jonson
Rembo IK
5:30:45.1984400
+1:20:44.484300
39.4p
21
Emma Fahlström
Bålsta SK
5:32:50.1996900
+1:22:49.496800
39.1p
22
Lena Fröberg
Norrköpings SK
5:33:56.2003500
+1:23:55.503400
38.9p
23
Fredrika Vince
Stockholms SIF
5:36:04.2016300
+1:26:03.516200
38.7p
24
Maria Bengtsson
Tandvårdsgruppen
5:37:40.2025900
+1:27:39.525800
38.5p
25
Catharina Bladh
Linköpings SK
5:37:45.2026400
+1:27:44.526300
38.5p
26
Christina Wallnér
Friluftsfrämjandet
5:48:00.2087900
+1:37:59.587800
37.2p
27
Ida Söderblom
Johanneshov IF
5:48:42.2092100
+1:38:41.592000
37.1p
28
Erika Andersson
I2 IF
5:50:29.2102800
+1:40:28.602700
36.9p
29
Sandra Pettersson
Göteborgs SK
5:52:46.2116500
+1:42:45.616400
36.7p
30
Pernilla Lagergren
Uppsala Studenters IF
5:53:26.2120500
+1:43:25.620400
36.6p
31
Martina Palm
Stockholms SIF
5:53:26.2120500
+1:43:25.620400
36.6p
32
Sofia Faraasen
Källbottens IK
5:55:08.2130700
+1:45:07.630600
36.4p
33
Mariana Borkowski
Storådalens SK
5:56:08.2136700
+1:46:07.636600
36.3p
34
Malin Carlsson
Vänersborgs SK
5:57:00.2141900
+1:46:59.641800
36.2p
35
Lena Palm
Ikj Haninge
6:01:38.2169700
+1:51:37.669600
35.7p
36
Carina Gillisson
Husby-Rekarne
6:04:04.2184300
+1:54:03.684200
35.4p
37
Hanna Jansson
Husby-Rekarne
6:04:09.2184800
+1:54:08.684700
35.4p
38
Ann-Sofie Blücher
Fagersta Södra IK
6:06:17.2197600
+1:56:16.697500
35.2p
39
Annelie Lindgren
Motala Aif SK
6:06:30.2198900
+1:56:29.698800
35.2p
40
Jennifer Skjäl Lundgren
Fmv-Sport
6:12:05.2232400
+2:02:04.732300
34.6p
41
Eva Rudmark
Västerviks OK
6:15:04.2250300
+2:05:03.750200
34.3p
42
Sofia Löfberg
Eskilstuna IK
6:20:20.2281900
+2:10:19.781800
33.8p
43
Carin Lundgren
IFK Västerås SK
6:21:59.2291800
+2:11:58.791700
33.6p
44
Irene Berggren
Fagersta Södra IK
6:23:14.2299300
+2:13:13.799200
33.5p
45
Lena Stenström
Söderbärke GOIF
6:24:15.2305400
+2:14:14.805300
33.4p
46
Ingrid Andersson
Linköpings OK
6:28:21.2330000
+2:18:20.829900
33.0p
47
Eva Svensson
Ericsson IK
6:28:56.2333500
+2:18:55.833400
33.0p
48
Lena Ågestedt
Herrljunga Skid o OL
6:29:00.2333900
+2:18:59.833800
33.0p
49
Kristina Trossmo
Stockholms SIF
6:29:21.2336000
+2:19:20.835900
32.9p
50
Åsa Appelgren
Bromma Vällingby SOK
6:29:54.2339300
+2:19:53.839200
32.9p
51
Lisa Adolfsson
Lkab FF
6:30:36.2343500
+2:20:35.843400
32.8p
52
Eva-Britt Pettersson
Enköpings Aif
6:31:13.2347200
+2:21:12.847100
32.8p
53
Britt Mari Adolfsson
Lkab FF
6:33:01.2358000
+2:23:00.857900
32.6p
54
Birgitta Jonson Täpp
Fors
6:34:54.2369300
+2:24:53.869200
32.4p
55
Ewa Meurk
Kvicksund
6:47:03.2442200
+2:37:02.942100
31.4p
56
Anna Sofia Karlsson
City Wolfs SC
6:48:07.2448600
+2:38:06.948500
31.3p
57
Maria Jensen
Stockholms SIF
6:51:44.2470300
+2:41:43.970200
31.0p
58
Anna-Sara Johansson
Volvo Flygmotor FF
6:52:57.2477600
+2:42:56.977500
30.9p
59
May-Britt Lindahl-Svensson
Västerviks OK
6:57:50.2506900
+2:47:49.1006800
30.5p
60
Cecilia Bang-Melchior
IK Stern
7:00:28.2522700
+2:50:27.1022600
30.3p
61
Liselott Sandström
Gävle SK
7:00:28.2522700
+2:50:27.1022600
30.3p
62
Margareta Palm
Team Pp Avesta
7:05:29.2552800
+2:55:28.1052700
29.9p
63
Anita Williamsson
Norabygdens SK
7:06:04.2556300
+2:56:03.1056200
29.9p
64
Bodil Carleskär
Kristianstad
7:07:03.2562200
+2:57:02.1062100
29.8p
65
Birgit Sjungargård
Avesta OK
7:08:43.2572200
+2:58:42.1072100
29.7p
66
Elisabeth Malmberg
Motala Aif SK
7:15:56.2615500
+3:05:55.1115400
29.2p
67
Lisette Westlund
Hestra IF
7:22:53.2657200
+3:12:52.1157100
28.7p
68
Yvette Auberger
Haninge SOK
7:24:00.2663900
+3:13:59.1163800
28.6p
69
Gudrun Österling
Linköpings SK
7:24:49.2668800
+3:14:48.1168700
28.5p
70
Elisabeth Westerlund
Brottby SK
7:28:23.2690200
+3:18:22.1190100
28.3p
71
Annelie Wester
Göteborgs SK
7:28:25.2690400
+3:18:24.1190300
28.3p
72
Lisbeth Persson
Göteborgs SK
7:30:44.2704300
+3:20:43.1204200
28.1p
73
Linnéa Sjöblom
Uppsala Studenters IF
7:30:55.2705400
+3:20:54.1205300
28.1p
74
Camilla Sundqvist
Mörbyfjärdens IF
7:32:53.2717200
+3:22:52.1217100
28.0p
75
Lotta Sandin
Malmköpings Alpina SK
7:33:12.2719100
+3:23:11.1219000
28.0p
76
Veronica Sjöström
Malmköpings Alpina SK
7:33:19.2719800
+3:23:18.1219700
28.0p
77
Kristina Johansson
Envikens IF Sverige
7:38:22.2750100
+3:28:21.1250000
27.6p
78
Karin Lindholm
Lungplus
7:45:33.2793200
+3:35:32.1293100
27.2p
79
Vicroria Bengtsson
Göteborgs SK
7:47:12.2803100
+3:37:11.1303000
27.1p
80
Eija Salo
Motala Aif SK
7:50:12.2821100
+3:40:11.1321000
26.9p
81
Gunnel Byström
Själevad SK IF
7:59:12.2875100
+3:49:11.1375000
26.4p
82
Ingela Loberg
Kilafors SK
8:01:29.2888800
+3:51:28.1388700
26.2p
83
Ewa Jonsson
Västberga PF
8:02:03.2892200
+3:52:02.1392100
26.2p
84
Marie-Louise Naréus
Fm/Lss
8:06:11.2917000
+3:56:10.1416900
25.9p
85
Iréne Ivarsson
Nödinge
8:25:16.3031500
+4:15:15.1531400
24.9p