Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Västgötalopppet Tjejer
2015-02-07
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 21 Motion
18km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Sofi Olsson
Axa SC
1:09:01.414000
58.4p
2
Maria Rapp
Högaborgs Athleter
1:11:36.429500
+2:35.15400
56.3p
3
Anette Parneryd
Borås
1:12:55.437400
+3:54.23300
55.3p
4
Maria Gunnarsson
Hestra IF
1:13:15.439400
+4:14.25300
55.1p
5
Jenny Berg
Göteborg
1:14:02.444100
+5:01.30000
54.5p
6
Christine Jaredsson
IK Ymer
1:17:20.463900
+8:19.49800
52.2p
7
Ida Lindgren
IK Ymer
1:17:26.464500
+8:25.50400
52.1p
8
Anna-carin Ingemarsson
IK Stern
1:17:57.467600
+8:56.53500
51.7p
9
Emma Olsson
Falkenbergs OK
1:18:43.472200
+9:42.58100
51.2p
10
Caroline Adestam Minnhagen
Lerums SOK
1:18:49.472800
+9:48.58700
51.2p
11
Katharina Kelleby
Nödinge
1:18:50.472900
+9:49.58800
51.2p
12
Lopa Warpefelt
Nödinge
1:18:51.473000
+9:50.58900
51.2p
13
Åsa Wallentin
Västra Frölunda
1:19:00.473900
+9:59.59800
51.1p
14
Elisabeth Erikson
Lindås
1:19:03.474200
+10:02.60100
51.0p
15
Kristina Helmrot
Marbäcks IF
1:20:05.480400
+11:04.66300
50.4p
16
Lisa Fresk
Aktivitus Sports Club
1:21:28.488700
+12:27.74600
49.5p
17
Susanne Dahl
Göteborg
1:21:35.489400
+12:34.75300
49.4p
18
Johanna Willstrand
Burseryds IF
1:21:46.490500
+12:45.76400
49.3p
19
Maria Ehrnell
IK Stern
1:22:33.495200
+13:32.81100
48.9p
20
Marie Berntsson
Trollhättan
1:22:58.497700
+13:57.83600
48.6p
21
Lena Emanuelsson
Vänersborg
1:23:02.498100
+14:01.84000
48.6p
22
Sara Lyck
Tibro
1:23:45.502400
+14:44.88300
48.2p
23
Emma Granelli
Billdal
1:23:45.502400
+14:44.88300
48.2p
24
Hanna Pettersson
Axa SC
1:24:04.504300
+15:03.90200
48.0p
25
Merete Bergerud Bergman
IK Uven
1:24:37.507600
+15:36.93500
47.7p
26
Elina Mårtensson
Taberg
1:25:04.510300
+16:03.96200
47.4p
27
Josefin Isacson
Göteborg
1:25:23.512200
+16:22.98100
47.2p
28
Karin Lindén
Askim IF
1:25:50.514900
+16:49.100800
47.0p
29
Ann-katrin Hallman Stuve
Främmestads IK
1:26:08.516700
+17:07.102600
46.8p
30
Marie Schörling
Hestra IF
1:26:53.521200
+17:52.107100
46.4p
31
Moa Wikström
Bankeryds Skid o Mk
1:28:04.528300
+19:03.114200
45.8p
32
Eva Lannek
Trafikverket FF
1:28:11.529000
+19:10.114900
45.7p
33
Kristina Carlson
Alingsås
1:28:16.529500
+19:15.115400
45.7p
34
Jonna Forsell
Göteborg
1:28:21.530000
+19:20.115900
45.7p
35
Sara Sjöström
Göteborg
1:28:53.533200
+19:52.119100
45.4p
36
Hanna Tomasson
Axa SC
1:28:58.533700
+19:57.119600
45.3p
37
Sanna Svensson
Smålandsstenar
1:29:32.537100
+20:31.123000
45.0p
38
Johanna Skullered Svensson
Äspereds IF
1:29:51.539000
+20:50.124900
44.9p
39
Katarina Arvidsson
Skulltorps IF
1:30:09.540800
+21:08.126700
44.7p
40
Eila Mårtensson
Taberg
1:30:15.541400
+21:14.127300
44.7p
41
Ann Cristin Emanuelsson
Vänersborg
1:31:00.545900
+21:59.131800
44.3p
42
Margareta Lundqvist
Göteborg
1:31:04.546300
+22:03.132200
44.3p
43
Anna Lindahl
Äspereds IF
1:31:06.546500
+22:05.132400
44.3p
44
Helena Gillberg
Borås
1:31:18.547700
+22:17.133600
44.2p
45
Yvonne Malmsten
IK Stern
1:32:04.552300
+23:03.138200
43.8p
46
Lena Weije
Lerums SOK
1:32:12.553100
+23:11.139000
43.7p
47
Cecilia Nordqvist
Trelleborg
1:32:21.554000
+23:20.139900
43.7p
48
Catrin Bernsro
Västra Frölunda
1:32:46.556500
+23:45.142400
43.5p
49
Louise Robertsson
Uddevalla SK
1:33:56.563500
+24:55.149400
42.9p
50
Kerstin Mattiasson
Marbäcks IF
1:34:21.566000
+25:20.151900
42.7p
51
Laila Almroth
Sparsör
1:34:38.567700
+25:37.153600
42.6p
52
Agneta Pålsson
Hestra IF
1:34:49.568800
+25:48.154700
42.5p
53
Marita Aiff
Alvesta SOK
1:34:50.568900
+25:49.154800
42.5p
54
Gunilla Larsson
Ryda SK
1:35:29.572800
+26:28.158700
42.2p
55
Nina Bark
Hestra IF
1:35:31.573000
+26:30.158900
42.2p
56
Catrin Delin
Göteborg
1:35:42.574100
+26:41.160000
42.1p
57
Nadja Nöremark
Åsa
1:36:01.576000
+27:00.161900
42.0p
58
Louise Forsell Olofsson
Dalsjöfors
1:37:05.582400
+28:04.168300
41.5p
59
Carina Olsson
Falkenbergs OK
1:38:25.590400
+29:24.176300
41.0p
60
Ann-christine Andersson
Ulricehamn
1:39:12.595100
+30:11.181000
40.7p
61
Lisa Holmén
Falköping
1:39:19.595800
+30:18.181700
40.6p
62
Eva Larsson
Lerums SOK
1:40:30.602900
+31:29.188800
40.1p
63
Maria Barenfeld
Västra Frölunda
1:41:05.606400
+32:04.192300
39.9p
64
Gunilla Eriksson
Göteborg
1:41:17.607600
+32:16.193500
39.8p
65
Anna Stocks
Askim IF
1:41:33.609200
+32:32.195100
39.7p
66
Anna Jewert
Dhl Fritid
1:41:38.609700
+32:37.195600
39.7p
67
Tina Hagström Axelsson
Kungälv
1:41:38.609700
+32:37.195600
39.7p
68
Annika Johansson
OK Vårgårda
1:41:42.610100
+32:41.196000
39.7p
69
Kerstin Kvinné
Uddevalla SK
1:41:52.611100
+32:51.197000
39.6p
70
Alexandra Stenklyft
Göteborg
1:42:59.617800
+33:58.203700
39.2p
71
Gertrud Andersson
Veddige
1:44:12.625100
+35:11.211000
38.7p
72
Carin Persson
Trelleborg
1:44:17.625600
+35:16.211500
38.7p
73
Charlotte Fritzell
Floda
1:44:22.626100
+35:21.212000
38.6p
74
Ulrika Hafstad
Mölnlycke IF
1:45:46.634500
+36:45.220400
38.1p
75
Sarah Hessle
Göteborg
1:46:02.636100
+37:01.222000
38.0p
76
Elvira Blomqvist
Burseryds IF
1:46:03.636200
+37:02.222100
38.0p
77
Ethel Andersson
From Ream
1:47:28.644700
+38:27.230600
37.5p
78
Åsa Hyltén
Lundsbrunn
1:47:29.644800
+38:28.230700
37.5p
79
Sara Holmström
Göteborg
1:49:06.654500
+40:05.240400
37.0p
80
Anna Femenias
Västra Frölunda
1:50:32.663100
+41:31.249000
36.5p
81
Eva Benjamin
Hisings-Kärra
1:50:37.663600
+41:36.249500
36.5p
82
Jeanette Olsson
Kungsbacka
1:53:23.680200
+44:22.266100
35.6p
83
Maria Ohlsson
Kvänum
1:56:35.699400
+47:34.285300
34.6p
84
Maria Henningson
Lidköping
1:57:00.701900
+47:59.287800
34.5p
85
Erica Dahlquist
Göteborg
1:58:54.713300
+49:53.299200
33.9p
86
Ulla Dahlgren
Brålanda
2:04:34.747300
+55:33.333200
32.4p
87
Titti Johansson
Göteborg
2:05:07.750600
+56:06.336500
32.2p
-
Birgitta Dichter
Hullsjöbjörnsgården
23:59:58.8639700
-
-
Monika Källberg
Vargön
23:59:58.8639700
-
-
Lena Lind
Gnosjö FK
23:59:59.8639800
-
-
Ulrika Granfors
IF Rigor
23:59:59.8639800
-
-
Susanne Tengnäs
Lidhults GOIF
23:59:59.8639800
-
-
Anneli Göransson
Lidhults GOIF
23:59:59.8639800
-
-
Annelie Mårtensson
Lidhults GOIF
23:59:59.8639800
-
-
Karin Byström
Göteborg
23:59:59.8639800
-
-
Gunnela Byström
Halmstad
23:59:59.8639800
-
-
Sandra Nyström
Göteborg
23:59:59.8639800
-
-
Jessica Johansson
Nödinge
23:59:59.8639800
-
-
Lisa Schuler
Nödinge
23:59:59.8639800
-
-
Caroline Rafstedt
Mölnlycke IF
23:59:59.8639800
-
-
Ann-sofie Robert
Stigmännen Karlshamn OK
23:59:59.8639800
-
-
Maria Jönsson
Myggenäs
23:59:59.8639800
-