Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Lilla Skidspelen - Fristil distans
2015-03-21
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 10
2km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Moa Birkebaek
Stora Tuna IK SK
7:01.42000
2
Elsa Brandt
Domnarvets GOIF
7:27.44600
+26.2500
3
Julia Björn
SK Bore
7:30.44900
+29.2800
4
Alva Ersson
IFK Mora SK
7:31.45000
+30.2900
5
Elsa Palmberg
Högbo GOIF
7:47.46600
+46.4500
6
Elsa Persson
Delsbo IF
7:48.46700
+47.4600
7
Sanna Hörnell
Domnarvets GOIF
7:58.47700
+57.5600
8
Alva Nilsson
Bergeforsens SK
7:59.47800
+58.5700
9
Hanna Östberg
Domnarvets GOIF
8:02.48100
+1:01.6000
10
Thea Eriksson
Årjängs IF
8:08.48700
+1:07.6600
11
Ellen Bengtsson
Orsa SK
8:10.48900
+1:09.6800
11
Moa Bergqvist
Korsnäs IF SK
8:10.48900
+1:09.6800
13
Emilia Tysk
IFK Mora SK
8:11.49000
+1:10.6900
14
Alva Thudeen
Sya SK
8:12.49100
+1:11.7000
15
Anna Backlund
Högbo GOIF
8:15.49400
+1:14.7300
16
Irma Burman
Alnö SK
8:16.49500
+1:15.7400
17
Maya Rönning
Röros IL
8:18.49700
+1:17.7600
18
Ellen Heldt Cassel
Källbottens IK
8:20.49900
+1:19.7800
19
Ines Lignell
Lucksta IF
8:22.50100
+1:21.8000
20
Anna Karlsson
Årjängs IF
8:33.51200
+1:32.9100
21
Ida Backén
Svegs IK
8:41.52000
+1:40.9900
22
Lisa Lantz
Sya SK
8:43.52200
+1:42.10100
23
Rebecka Lennartsson
Årjängs IF
8:44.52300
+1:43.10200
24
Lotta Schouten
Vreta Skid o Mk
8:45.52400
+1:44.10300
25
Ida Ernstsson
Finspångs SOK
8:55.53400
+1:54.11300
26
Moa Flodin
Alnö SK
8:58.53700
+1:57.11600
27
Ellen Trofast
Borensbergs IF SK
9:06.54500
+2:05.12400
28
Ella Hyttinen
IFK Hedemora SK
9:13.55200
+2:12.13100
29
Julia Hagelberg-nordahl
Falu IK
9:14.55300
+2:13.13200
29
Astrid Schjölberg
Röros IL
9:14.55300
+2:13.13200
31
Klara Eriksson
Valbo Aif
9:18.55700
+2:17.13600
32
Wilma Björklund
Alnö SK
9:20.55900
+2:19.13800
33
Karin Sadeghi
Falu IK
9:29.56800
+2:28.14700
34
Elin Bygg
Malungs IF
9:31.57000
+2:30.14900
35
Karin Nordkvist
Sundbybergs IK
9:45.58400
+2:44.16300
35
Amanda Atterhed
Garphyttans IF
9:45.58400
+2:44.16300
37
Inga Löseth Brynhildsvold
Röros IL
9:46.58500
+2:45.16400
38
Elsa Kaipe
Falu IK
9:47.58600
+2:46.16500
39
Karin Emilsdotter
Domnarvets GOIF
9:50.58900
+2:49.16800
40
Nelly Mårtensson
Garphyttans IF
9:51.59000
+2:50.16900
41
Ida Jonsson
Falu IK
10:00.59900
+2:59.17800
-
Evelina Sparf
Åkersberga SK
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)