Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Intersport cup final
2015-03-24
Deltävling i
Intersport Cup 2015
<<< SM 30/50km
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
H 21
10km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Calle Halfvarsson
Falun Borlänge SK
22:42.136102
96.0p
2
Daniel Svensson
IFK Mora SK
23:03.138207
+21.2005
94.6p
3
Lars Nelson
Åsarna IK
23:06.138500
+23.2298
94.4p
4
Jesper Modin
Piteå Elit SK
23:08.138707
+26.2505
94.3p
5
Carl Quicklund
Östersunds SK
23:13.139200
+30.2998
93.9p
6
Anton Lindblad
Sollefteå Skidor IF
23:28.140706
+46.4504
92.9p
7
Karl-Johan Westberg
Borås SK
23:30.140907
+48.4705
92.8p
8
Anton Hedlund
Falun Borlänge SK
23:33.141206
+51.5004
92.6p
9
Jens Burman
Åsarna IK
23:35.141408
+53.5206
92.5p
10
Martin Bergström
Piteå Elit SK
23:36.141500
+53.5298
92.4p
11
Marcus Ruus
Åsarna IK
23:38.141707
+56.5505
92.3p
12
Anders Svanebo
Stockviks SF
23:39.141809
+57.5607
92.2p
13
Karl Edenroth
Piteå Elit SK
23:42.142104
+1:00.5902
92.0p
14
Jens Eriksson
Dala-Floda IF
23:42.142109
+1:00.5907
92.0p
15
Anders Jonsson
Stockviks SF
23:43.142205
+1:01.6003
92.0p
16
Magnus Jonsson
Sollefteå Skidor IF
23:48.142704
+1:06.6502
91.6p
17
Simon Andersson
Falun Borlänge SK
23:51.143005
+1:09.6803
91.4p
18
Erik Söderlund
Malungs IF
23:55.143400
+1:12.7198
91.2p
19
Daniel Nordebo
Göteborgs SK
23:56.143500
+1:13.7298
91.1p
20
Arvid Forss
Åsarna IK
24:03.144203
+1:21.8001
90.7p
21
Mikael Norberg
Piteå Elit SK
24:07.144601
+1:24.8399
90.4p
22
Andreas Holmberg
IFK Mora SK
24:11.145000
+1:28.8798
90.2p
23
Gustav Nordström
Borås SK
24:11.145003
+1:29.8801
90.2p
24
Simon Lageson
Åsarna IK
24:13.145201
+1:30.8999
90.1p
25
Jens Andersson
Kalix SK
24:14.145305
+1:32.9103
90.0p
26
Hampus Lindblom
Åsarna IK
24:16.145506
+1:34.9304
89.9p
27
Anton Karlsson
Åsarna IK
24:20.145901
+1:37.9699
89.6p
28
Reima Idström
Inarin Yritys
24:20.145902
+1:38.9700
89.6p
29
Johan Häggström
Kalix SK
24:22.146109
+1:40.9907
89.5p
30
Petter Engdahl
Östersunds SK
24:23.146208
+1:41.10006
89.5p
31
Victor Hallquist
Åsarna IK
24:24.146306
+1:42.10104
89.4p
32
Erik Silfver
IFK Umeå
24:29.146805
+1:47.10603
89.1p
33
Fredrik Andreé
Bengtsfors Bois
24:30.146906
+1:48.10704
89.0p
34
Erik Andersson
Malungs IF
24:31.147000
+1:48.10798
89.0p
35
Johan Westerlund
Piteå Elit SK
24:37.147605
+1:55.11403
88.6p
36
Jacob Engström
Kalix SK
24:38.147707
+1:56.11505
88.6p
37
Måns Sunesson
Sellnäs IF
24:44.148300
+2:01.12098
88.2p
38
Jesper Nyström
Falun Borlänge SK
24:49.148800
+2:06.12598
87.9p
39
Axel Bergsten
Axa SC
24:52.149108
+2:10.12906
87.7p
40
Lukas Jakeliunas
SK Viesulas Anyksciai
24:53.149209
+2:11.13007
87.7p
41
Simon Öberg
Kalix SK
24:54.149303
+2:12.13101
87.6p
42
Tautvydas Strolia
Ignalina Ksc
24:59.149801
+2:16.13599
87.3p
43
Zackarias Toresson
Sävast Ski Team IF
25:00.149906
+2:18.13704
87.3p
44
Emil Svensson
Åsarna IK
25:02.150104
+2:20.13902
87.2p
45
Adrian Bergström
Bodens SK
25:04.150308
+2:22.14106
87.0p
46
Carl Olander
IK Stern
25:21.152008
+2:39.15806
86.1p
47
David Nordström
IFK Umeå
25:23.152202
+2:41.16000
86.0p
48
Karl Johan Dyvik
Falun Borlänge SK
25:25.152406
+2:43.16204
85.9p
49
Mattias Bångman
Offerdals SK
25:25.152407
+2:43.16205
85.8p
50
Adam Steen
Falun Borlänge SK
25:27.152604
+2:45.16402
85.7p
51
Albin Jonsson
Högbo GOIF
25:58.155702
+3:16.19500
84.0p
52
Johan Forsberg
IFK Umeå
26:18.157708
+3:36.21506
83.0p
53
Gustav Johansson
Gellivare Skidallians IK
26:27.158607
+3:45.22405
82.5p
54
Fredrik Hansson
Lillhärdals IF
26:28.158701
+3:45.22499
82.5p
55
Jens Hulgaard
Täfteå IK
26:42.160108
+4:00.23906
81.8p
56
Deividas Klisevicius
No Club
26:43.160203
+4:01.24001
81.7p
57
Julius Källgård
Sävast Ski Team IF
27:01.162006
+4:19.25804
80.8p
58
Johannes Andersson
IF Ski Team Skåne
27:20.163904
+4:38.27702
79.9p
59
Daniel Holmgren
IFK Umeå
27:20.163907
+4:38.27705
79.9p
60
David Thorell
IK Stern
27:33.165203
+4:51.29001
79.3p
Logga in för att slippa de här annonserna
D 21
5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Charlotte Kalla
Piteå Elit SK
13:18.79702
86.6p
2
Ida Ingemarsdotter
Åsarna IK
13:21.80004
+3.202
86.3p
3
Maria Nordström
Ulricehamns IF
13:35.81408
+17.1606
84.8p
4
Hanna Falk
Ulricehamns IF
13:36.81508
+18.1706
84.7p
5
Linn Sömskar
IFK Umeå
13:38.81708
+20.1906
84.5p
6
Jonna Sundling
IFK Umeå
13:51.83000
+32.3198
83.1p
7
Jennie Öberg
Piteå Elit SK
13:53.83200
+34.3398
82.9p
8
Evelina Settlin
Hudiksvalls IF
13:56.83503
+38.3701
82.6p
9
Mia Eriksson
Piteå Elit SK
14:05.84404
+47.4602
81.7p
10
Sara Nordstrand
Hudiksvalls IF
14:06.84504
+48.4702
81.6p
11
Frida Hallquist
Åsarna IK
14:07.84601
+48.4799
81.5p
12
Clara Auland
Sävast Ski Team IF
14:07.84604
+49.4802
81.5p
13
Maja Dahlqvist
Falun Borlänge SK
14:08.84708
+50.4906
81.4p
14
Elin Mohlin
Sollefteå Skidor IF
14:20.85906
+1:02.6104
80.3p
15
Eva Svensson
IFK Mora SK
14:21.86002
+1:03.6200
80.2p
16
Lovisa Modig
Sävast Ski Team IF
14:25.86406
+1:07.6604
79.8p
17
Sofie Elebro
IFK Umeå
14:28.86707
+1:10.6905
79.5p
18
Lisa K Svensson
Åsarna IK
14:35.87403
+1:17.7601
78.9p
19
Frida Erkers
Sundbybergs IK
14:36.87502
+1:18.7700
78.8p
20
Julia Svan
Vansbro AIK SK
14:43.88200
+1:24.8398
78.1p
21
Isabelle Persson
Stockviks SF
14:44.88302
+1:26.8500
78.0p
22
Ida Lindkvist
IFK Mora SK
14:46.88502
+1:28.8700
77.9p
23
Emma Ivarsson
Årsunda IF
14:49.88802
+1:31.9000
77.6p
24
Helena Lundkvist
Kalix SK
14:53.89203
+1:35.9401
77.2p
25
Emilia Lindstedt
Sundbybergs IK
14:54.89304
+1:36.9502
77.2p
26
Anna Dyvik
Falun Borlänge SK
14:57.89608
+1:39.9806
76.9p
27
Sara Hallquist
Åsarna IK
15:05.90407
+1:47.10605
76.2p
28
Eva Johansson
Linköpings SK
15:09.90807
+1:51.11005
75.9p
29
Maria Sundström
Strömnäs GIF
15:10.90901
+1:51.11099
75.8p
30
Terese Andersson
IFK Umeå
15:19.91800
+2:00.11998
75.0p
31
Agnes Åsander Grahn
Hudiksvalls IF
15:29.92803
+2:11.13001
74.2p
32
Tiina Idstrom-portti
Inarin Yritys
15:38.93705
+2:20.13903
73.5p
33
Sara Pittsa
Gellivare Skidallians IK
16:17.97601
+2:58.17799
70.5p
34
Elin Edman
Luleå Gjutarens IF
17:08.102702
+3:50.22900
66.9p