Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
SM 30/50km
2015-03-21
Deltävling i
Intersport Cup 2015
<<< Intersport cup final
Intersport cup final >>>
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 21
30km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Charlotte Kalla
Piteå Elit SK
1:17:12.463105
88.2p
2
Ida Ingemarsdotter
Åsarna IK
1:17:48.466701
+35.3496
87.5p
3
Stina Nilsson
IFK Mora SK
1:17:48.466705
+36.3500
87.5p
4
Linn Sömskar
IFK Umeå
1:17:48.466708
+36.3503
87.5p
5
Jennie Öberg
Piteå Elit SK
1:17:50.466907
+38.3702
87.5p
6
Maria Nordström
Ulricehamns IF
1:17:51.467009
+39.3804
87.5p
7
Maria Rydqvist
Älvdalens IF SK
1:17:53.467202
+40.3997
87.4p
8
Anna Haag
IFK Mora SK
1:17:53.467208
+41.4003
87.4p
9
Sofia Bleckur
IFK Mora SK
1:17:58.467708
+46.4503
87.3p
10
Emma Wikén
Åsarna IK
1:18:47.472608
+1:35.9403
86.4p
11
Maria Gräfnings
Falun Borlänge SK
1:19:30.476903
+2:17.13698
85.7p
12
Maja Dahlqvist
Falun Borlänge SK
1:20:45.484408
+3:33.21203
84.3p
13
Emilia Lindstedt
Sundbybergs IK
1:20:48.484706
+3:36.21501
84.3p
14
Ebba Andersson
Sollefteå Skidor IF
1:20:56.485504
+3:43.22299
84.1p
15
Frida Erkers
Sundbybergs IK
1:20:57.485600
+3:44.22395
84.1p
16
Hanna Falk
Ulricehamns IF
1:21:08.486708
+3:56.23503
83.9p
17
Mia Eriksson
Piteå Elit SK
1:21:16.487504
+4:03.24299
83.8p
18
Evelina Settlin
Hudiksvalls IF
1:21:26.488505
+4:14.25300
83.6p
19
Frida Hallquist
Åsarna IK
1:22:46.496503
+5:33.33298
82.3p
20
Elin Mohlin
Sollefteå Skidor IF
1:22:57.497600
+5:44.34395
82.1p
21
Lovisa Modig
Sävast Ski Team IF
1:23:17.499601
+6:04.36396
81.8p
22
Lisa Dahl
Offerdals SK
1:23:27.500601
+6:14.37396
81.6p
23
Evelina Bångman
Offerdals SK
1:24:16.505508
+7:04.42303
80.8p
24
Eva Svensson
IFK Mora SK
1:24:42.508101
+7:29.44896
80.4p
25
Clara Auland
Sävast Ski Team IF
1:26:02.516102
+8:49.52897
79.2p
26
Jennie Jirhed
Östersunds SK
1:26:37.519603
+9:24.56398
78.6p
27
Sofie Elebro
IFK Umeå
1:26:50.520908
+9:38.57703
78.4p
28
Lisa K Svensson
Åsarna IK
1:27:42.526108
+10:30.62903
77.7p
29
Isabelle Persson
Stockviks SF
1:27:58.527709
+10:46.64504
77.4p
30
Helena Lundkvist
Kalix SK
1:28:35.531407
+11:23.68202
76.9p
31
Sara Hallquist
Åsarna IK
1:29:19.535808
+12:07.72603
76.3p
32
Emma Ivarsson
Årsunda IF
1:29:24.536307
+12:12.73102
76.2p
33
Maria Sundström
Strömnäs GIF
1:30:15.541407
+13:03.78202
75.5p
34
Ida Lindkvist
IFK Mora SK
1:30:52.545108
+13:40.81903
75.0p
35
Eva Johansson
Linköpings SK
1:32:17.553604
+15:04.90399
73.8p
36
Emma Bergström
Kalix SK
1:32:42.556102
+15:29.92897
73.5p
37
Caroline Glännerud
Hudiksvalls IF
1:35:33.573202
+18:20.109997
71.3p
-
Julia Jansson
Sollefteå Skidor IF
23:59:59.8639800
-
-
Julia Nyström
Nordingrå SK
23:59:59.8639800
-
-
Agnes Åsander Grahn
Hudiksvalls IF
23:59:59.8639800
-
-
Jonna Sundling
IFK Umeå
23:59:59.8639800
-
-
Sara Nordstrand
Hudiksvalls IF
23:59:59.8639800
-