Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Vindfjelløpet
2014-02-09
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 31
41km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Runar Lien
Hei IL - Ski
1:52:20.673900
83.4p
2
Fredrik Lindell Garnæs
Team Centric
2:10:43.784200
+18:23.110200
66.8p
3
Kristian Skogen
Skagerak Sportsklubb
2:12:18.793700
+19:58.119700
65.7p
4
Lars Erik Halvorsen
Drammen Triathlon Club
2:14:05.804400
+21:45.130400
64.5p
5
Nils Anders Nakjem
Svarstad IL
2:14:10.804900
+21:50.130900
64.4p
6
Ken Tore Tallakstad
LR Consulting
2:16:22.818100
+24:02.144100
63.0p
7
Rasmus Oscar
Kvitåvatn skiklub
2:19:57.839600
+27:37.165600
60.8p
8
Per Kristian Helland
NTNUI
2:22:14.853300
+29:54.179300
59.5p
9
Anders Stokkeland Olsen
Undheim IL
2:22:17.853600
+29:57.179600
59.4p
10
Kristoffer Hope Andersen
Laktatkumpanene
2:27:03.882200
+34:43.208200
56.8p
11
Audun Andreassen
No Club
2:31:19.907800
+38:59.233800
54.7p
12
Anders Kjellen
Austria
2:31:27.908600
+39:07.234600
54.6p
13
Daniel Adolfsson
Ramboll
2:33:08.918700
+40:48.244700
53.8p
14
Stein Eirik Heskestad
Frøyland Il
2:35:51.935000
+43:31.261000
52.6p
15
Anders Aulie
Team Ha Elektro
2:36:22.938100
+44:02.264100
52.4p
16
Alex Lovelock
Vard Brevik
2:38:37.951600
+46:17.277600
51.4p
17
Knut Erik Løberg
Solum Tsk
2:39:07.954600
+46:47.280600
51.2p
18
Thomas Nesse
Kometkammeratene
2:40:25.962400
+48:05.288400
50.6p
19
Bjørn Joakim Borgen
Team Ha Elektro
2:43:25.980400
+51:05.306400
49.4p
20
Knut Kure
Ramboll
2:44:23.986200
+52:03.312200
49.0p
21
Martin Choux
Oddersjaa Ssk
2:46:35.999400
+54:15.325400
48.2p
22
Kent-Inge Engvold
Storm IF
2:46:48.1000700
+54:28.326700
48.1p
23
Øyvind Bakkebø
Ineos
2:47:33.1005200
+55:13.331200
47.8p
24
Tore Amundsen
Team Centric
2:49:02.1014100
+56:42.340100
47.3p
25
Kenneth Buch
Halden SK
2:49:12.1015100
+56:52.341100
47.2p
26
Martin Aas
Asplan Viak
2:51:39.1029800
+59:19.355800
46.4p
27
Thor Kristian Kristiansen
Statskog Bil
2:52:13.1033200
+59:53.359200
46.2p
28
Johan Källmark
Sweden
2:54:58.1049700
+1:02:38.375700
45.2p
29
Martin Aulie
Team Ha Elektro
2:55:56.1055500
+1:03:36.381500
44.9p
30
Bjørn Martin Øvrebø Svendsen
Cold Fusion
2:57:18.1063700
+1:04:58.389700
44.5p
31
Rolf Børseth
No Club
2:59:18.1075700
+1:06:58.401700
43.9p
32
Jens Sjöborg
IK Stern
3:02:14.1093300
+1:09:54.419300
43.0p
33
Terje Kristiansen
Kirkens Bymisjon Drammen
3:02:24.1094300
+1:10:04.420300
42.9p
34
Trond Vegard Jortveit
No Club
3:07:56.1127500
+1:15:36.453500
41.3p
35
Mathias Reman
Team Gubb
3:09:15.1135400
+1:16:55.461400
41.0p
36
Christer Lätt
No Club
3:14:35.1167400
+1:22:15.493400
39.6p
37
Ove Henrik Hals
Drammen
3:14:38.1167700
+1:22:18.493700
39.6p
38
Morten Skjelde
Bevern IL
3:17:03.1182200
+1:24:43.508200
39.0p
39
Kristian Skar Skulstad
Gullfjell
3:17:09.1182800
+1:24:49.508800
38.9p
40
Bjørnar Olsen
Kirkens Bymisjon Drammen
3:28:41.1252000
+1:36:21.578000
36.3p
41
Ken arne Hansen
Terningen Bofellesskap
3:50:09.1380800
+1:57:49.706800
32.2p
42
Kai Axel Hals
NA
3:50:56.1385500
+1:58:36.711500
32.1p
43
Jan Erik Aarethun
Jotun BIL
4:16:10.1536900
+2:23:50.862900
28.4p
44
Roger Hellenes Granerud
Gjerden Fjellsikring
4:36:05.1656400
+2:43:45.982400
26.0p
45
Sven Håkon Kulbeck
Skien Alpin/tvsk
5:04:54.1829300
+3:12:34.1155300
23.2p
-
Christian Bøen
Skagerak Sportsklubb
23:59:58.8639700
-
Rune Enghaug
Gjerden Fjellsikring
23:59:58.8639700
-
Daniel Blom
Skanska Aktiv
23:59:59.8639800
-
Jesper Hoffmann
Kvitåvatn skiklub
23:59:59.8639800
-
Torbjørn Herder Kaggerud
HIP BIL
23:59:59.8639800
-
Christian Omvik
Hauaneåsens Venner
23:59:59.8639800
-
Andreas Sørby
Spenst
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)