Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Gräftåprovet
2014-04-05
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Information
Arrangör:
Gräftåvallens SK
Plats: Gräftåvallen
Längdskidor
Fristil
Masstart
Länk till officiella resultat
Resultatsammanfattning
D 20
5km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Ida Hallquist
Åsarna IK
22:54.137310
62.8p
2
Erika Forslin
Hudiksvalls IF
24:03.144270
59.9p
D 21
5km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Ebba Andersson
Sollefteå Skidor IF
16:53.101200
83.2p
2
Maria Rydqvist
Älvdalens IF SK
17:01.102030
82.6p
3
Elin Mohlin
Sollefteå Skidor IF
17:55.107420
78.8p
H 20
5km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Eddie Edström
Stockviks SF
16:05.96400
87.0p
2
Olof Jonsson
Duveds IF
16:19.97890
85.8p
3
Markus Persson
Hudiksvalls IF
16:59.101800
82.8p
H 21
5km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Erik Andersson
Malungs IF
14:49.88810
93.7p
2
Karl-Johan Westberg
Borås SK
15:06.90540
92.1p
3
Håkan Emilsson
Offerdals SK
15:12.91160
91.5p
D 10
1km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Tuva Lundin
Alnö SK
8:02.48190
2
Louise Jonsson
Alnö SK
8:15.49440
3
Linn Jansson
Östersunds SK
8:51.53070
D 12
1km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Ylva Olsson
Mörsils IF
6:28.38750
2
Hanna Bångman
Offerdals SK
7:50.46960
3
Amanda Pallin
Alnö SK
7:57.47630
D 14
1km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Ida Andersson
Östersunds SK
5:56.35520
2
Elin Andersson
Östersunds SK
6:14.37370
3
Ida Wasell
Mörsils IF
6:21.38020
D 16
1km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Emma Wasell
Mörsils IF
6:05.36460
2
Magdalena Mixter Schönningsson
Spikbodarnas IK
6:47.40650
3
Patricia Ivansson
Offerdals SK
6:55.41470
H 10
1km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Emil Tänglander
Östersunds SK
7:07.42630
2
Björn Rönnestrand
ÅS IL
7:17.43640
3
Viktor Eriksson
Östersunds SK
7:19.43810
H 12
1km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Edvin Nordgren
Åsarna IK
7:03.42200
2
Jon Nilsson
Offerdals SK
7:18.43780
3
Tor Rönnestrand
ÅS IL
7:47.46640
H 14
1km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Erik Engelin
Offerdals SK
4:28.26780
2
Simon Eriksson
Östersunds SK
5:13.31270
3
Sven Leander
Åsarna IK
5:23.32250
H 16
1km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Arvid Jonsson
Duveds IF
4:33.27270
2
Tobias Engberg
Mörsils IF
4:45.28450
3
Anton Eriksson
Östersunds SK
4:48.28740
D 21 Motion
5km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Elisabeth Eklund
Åsarna IK
24:37.147660
58.6p
H 21 Motion
5km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Fredrik Andersson
Sollefteå Skidor IF
17:22.104160
81.1p
2
Peter Tinggård
Stuguns SOK Gjurd
18:32.111100
76.4p
3
Fredrik Thiger
Bergeforsens SK
20:24.122340
69.9p
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)
Se hela resultatlistan
Inofficiella resultat
Resultaten från den här tävlingen är inte inlagda av arrangören själv, det är alltså inte officiella resultat.
Läs mer
Länk till officiella resultat
Karta
Relaterat
Tidigare tävlingar
Gräftåprovet 2016
Gräftåprovet 2014
Gräftåprovet 2013
Tävlingar i närheten
Järpenrännet 2014
Daniel Karlssons Minne 2014
Vålåskidan 2014
Pilgrimsloppet 2014
Årefjällsloppet 2014
Scandc Cup Final 2014
Scandic Cup Final, Prolog 2014
Bädda in
Bädda in resultaten på din hemsida eller blogg!
Till inbäddningssidan