Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Scandic Cup Final, Prolog
2014-03-22
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 18
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Elina Rönnlund
IFK Umeå
7:17.43630
2
Emma Ribom
Kalix SK
7:24.44340
+7.610
3
Ebba Andersson
Sollefteå Skidor IF
7:27.44690
+10.960
4
Moa Olsson
Vansbro AIK SK
7:29.44890
+12.1160
5
Jenny Solin
Sollefteå Skidor IF
7:30.44920
+12.1190
6
Filippa Lindman
Stockviks SF
7:32.45140
+15.1410
7
Emma Backén
Svegs IK
7:34.45360
+17.1630
8
Maria Jonasson
Östersunds SK
7:40.45940
+23.2210
9
Wilma Jönsson
Östersunds SK
7:44.46330
+27.2600
10
Mathilda Ruus
Gillberga SK
7:46.46530
+29.2800
11
Karin Björnlinger
IK Vista
7:49.46800
+31.3070
12
Saga Stenman
SK Järven
7:49.46860
+32.3130
13
Ida Dahl
Östersunds SK
7:49.46880
+32.3150
14
Emma Thalin
Svegs IK
7:51.47010
+33.3280
15
Rebecca Öhrn
Vilhelmina IK
7:52.47140
+35.3410
16
Elin Bryne
IK Fryken
7:56.47540
+39.3810
17
Jenny Larsson
Luleå Gjutarens IF
7:57.47660
+40.3930
18
Ottilia Niemi
IFK Kiruna
8:09.48860
+52.5130
19
Cajsa Martinsson
IFK Grängesberg SK
8:13.49230
+56.5500
20
Jasmine Olsson
Hudiksvalls IF
8:15.49410
+57.5680
21
Klara Svensson
Äspereds IF
8:15.49490
+58.5760
22
Ida Kihlén
Malungs IF
8:16.49500
+58.5770
23
Evelina Sutro
IFK Mora SK
8:17.49600
+59.5870
24
Ilona Lusth
Åsarna IK
8:22.50110
+1:04.6380
25
Signe Rosenberg
Duveds IF
8:24.50350
+1:07.6620
26
Ida Hallquist
Åsarna IK
8:24.50370
+1:07.6640
27
Johanna Engström
Kalix SK
8:25.50420
+1:07.6690
28
Malin Börjesjö
Sundbybergs IK
8:27.50630
+1:10.6900
29
Emma Persson
Bjuråkers GOIF
8:28.50700
+1:10.6970
30
Ellionore Bäckman
Hede SK
8:29.50860
+1:12.7130
31
Sara Björklund
Alnö SK
8:30.50970
+1:13.7240
32
Hanna Fritz
Åmåls OK
8:31.51080
+1:14.7350
33
Elin Karlsson
OK Borgen
8:36.51540
+1:19.7810
34
Astrid Lindmark
IFK Kiruna
8:37.51670
+1:20.7940
35
Daniela Bjärmark
Zinkgruvans IF
8:38.51710
+1:20.7980
36
Matilda Jönsson
Sävast Ski Team IF
8:38.51760
+1:21.8030
37
Hanna Dahlberg
Bredaryds SOK
8:38.51790
+1:21.8060
38
Ingrid Hallquist
Åsarna IK
8:42.52150
+1:25.8420
39
Hanna Claréus
Östersunds SK
8:44.52340
+1:27.8610
40
Frida Johansson
Hudiksvalls IF
8:48.52720
+1:30.8990
41
Linn Gustafsson
Filipstads SF
8:49.52820
+1:31.9090
42
Emma Jonsson
Åsarna IK
8:50.52930
+1:32.9200
43
Josefine Ellneskog
IFK Skövde SK
8:53.53220
+1:35.9490
44
Matilda Tagg
Njutångers IF SK
9:00.53910
+1:42.10180
45
Amanda Lindblad
Stockviks SF
9:00.53950
+1:43.10220
46
Frida Lindqvist
Hagfors SF
9:04.54310
+1:46.10580
47
Elin Wickberg
Hägglunds SK
9:16.55550
+1:59.11820
48
Agnes Carlsson
Visborgs OK
9:25.56440
+2:08.12710
49
Märta Torshage
Vårby IK
9:28.56770
+2:11.13040
50
Lina Åslund
Hedesunda IF
9:53.59200
+2:35.15470
51
Olivia Sörling
Hedesunda IF
10:30.62900
+3:12.19170
-
Patricia Lockner
Graninge-Alliansen
23:59:59.8639800
-
Anna Larsson
Ljusne AIK SK
23:59:59.8639800
-
Linnea Hägglund
Hägglunds SK
23:59:59.8639800
-
Olivia Persson
Storumans IK
23:59:59.8639800
-
Sofie Björklund
Hällbybrunns IF
23:59:59.8639800
-
Linda Ström
Hägglunds SK
23:59:59.8639800
-
Mathilda Björn
Sundbybergs IK
23:59:59.8639800
-
Sara Wadman
IFK Mora SK
23:59:59.8639800