Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
SM Teamsprint
2014-03-20
INFO
RESULTAT
KARTA
Anmärkning
Resultat från A-finalen
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
Längdskidor, Fristil, Stafett
1
Åsarna IK 1
12:20.73920
Anton Karlsson
Åsarna IK
2:26.14520
Teodor Peterson
Åsarna IK
4:25.26470
Anton Karlsson
Åsarna IK
6:28.38710
Teodor Peterson
Åsarna IK
8:29.50820
Anton Karlsson
Åsarna IK
10:26.62560
Teodor Peterson
Åsarna IK
12:20.73920
2
Falun Borlänge SK 1
12:21.74050
+1.30
Oskar Svensson
Falun Borlänge SK
2:26.14590
Calle Halfvarsson
Falun Borlänge SK
4:26.26520
Oskar Svensson
Falun Borlänge SK
6:30.38940
Calle Halfvarsson
Falun Borlänge SK
8:30.50940
Oskar Svensson
Falun Borlänge SK
10:26.62510
Calle Halfvarsson
Falun Borlänge SK
12:21.74050
3
Falun Borlänge SK 2
12:22.74110
+1.90
Karl Johan Dyvik
Falun Borlänge SK
2:27.14680
Gustav Eriksson
Falun Borlänge SK
4:27.26670
Karl Johan Dyvik
Falun Borlänge SK
6:28.38740
Gustav Eriksson
Falun Borlänge SK
8:30.50940
Karl Johan Dyvik
Falun Borlänge SK
10:28.62750
Gustav Eriksson
Falun Borlänge SK
12:22.74110
4
Piteå Elit SK 1
12:23.74250
+3.230
Jesper Modin
Piteå Elit SK
2:26.14580
Martin Bergström
Piteå Elit SK
4:26.26540
Jesper Modin
Piteå Elit SK
6:29.38810
Martin Bergström
Piteå Elit SK
8:31.51060
Jesper Modin
Piteå Elit SK
10:30.62960
Martin Bergström
Piteå Elit SK
12:23.74250
5
IFK Mora SK 1
12:24.74310
+3.290
Martin Johansson
IFK Mora SK
2:24.14380
Johan Edin
IFK Mora SK
4:26.26520
Martin Johansson
IFK Mora SK
6:29.38830
Johan Edin
IFK Mora SK
8:30.50990
Martin Johansson
IFK Mora SK
10:29.62850
Johan Edin
IFK Mora SK
12:24.74310
6
Borås SK 1
12:24.74320
+4.300
Jesper Arnesson
Borås SK
2:27.14670
Karl-Johan Westberg
Borås SK
4:27.26690
Jesper Arnesson
Borås SK
6:31.39030
Karl-Johan Westberg
Borås SK
8:32.51160
Jesper Arnesson
Borås SK
10:31.63020
Karl-Johan Westberg
Borås SK
12:24.74320
7
IFK Umeå 1
12:36.75520
+16.1500
Erik Silfver
IFK Umeå
2:25.14440
Simon Persson
IFK Umeå
4:26.26540
Erik Silfver
IFK Umeå
6:30.38900
Simon Persson
IFK Umeå
8:32.51130
Erik Silfver
IFK Umeå
10:34.63370
Simon Persson
IFK Umeå
12:36.75520
8
IFK Mora SK 2
12:36.75590
+16.1570
Adam Johansson
IFK Mora SK
2:27.14610
Daniel Svensson
IFK Mora SK
4:27.26620
Adam Johansson
IFK Mora SK
6:31.39000
Daniel Svensson
IFK Mora SK
8:31.51080
Adam Johansson
IFK Mora SK
10:37.63600
Daniel Svensson
IFK Mora SK
12:36.75590
9
Täfteå IK 1
12:55.77430
+35.3410
Björn Sandström
Täfteå IK
2:25.14480
Marcus Grate
Täfteå IK
4:28.26710
Björn Sandström
Täfteå IK
6:30.38930
Marcus Grate
Täfteå IK
8:36.51550
Björn Sandström
Täfteå IK
10:35.63430
Marcus Grate
Täfteå IK
12:55.77430
10
Sollefteå Skidor IF 1
13:28.80780
+1:08.6760
Robin Bryntesson
Sollefteå Skidor IF
2:25.14400
Anton Lindblad
Sollefteå Skidor IF
4:25.26400
Robin Bryntesson
Sollefteå Skidor IF
6:29.38880
Anton Lindblad
Sollefteå Skidor IF
8:30.50900
Robin Bryntesson
Sollefteå Skidor IF
10:30.62930
Anton Lindblad
Sollefteå Skidor IF
13:28.80780