Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Team Sportia / Scandic Cup Masstart
2014-02-16
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 20
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Sofia Henriksson
Strömnäs GIF
30:24.182330
80.2p
2
Jonna Sundling
IFK Umeå
31:10.186940
+46.4510
78.2p
3
Anna Dyvik
Falun Borlänge SK
32:01.192090
+1:37.9660
76.1p
4
Helena Lundkvist
Kalix SK
32:17.193650
+1:53.11220
75.5p
5
Maja Dahlqvist
Domnarvets GOIF
32:24.194390
+2:00.11960
75.2p
6
Jackline Lockner
Graninge-Alliansen
33:02.198180
+2:38.15750
73.8p
7
Isabelle Persson
Stockviks SF
33:34.201370
+3:10.18940
72.7p
8
Olivia Hansson
Garphyttans IF
33:39.201810
+3:14.19380
72.5p
9
Hanna Wikman
Gellivare Skidallians IK
33:39.201850
+3:15.19420
72.5p
10
Sarah Hale
IFK Mora SK
34:01.204040
+3:37.21610
71.7p
11
Lisa Vinsa
Jukkasjärvi IF
34:02.204100
+3:37.21670
71.7p
12
Hanna Eriksson
IFK Mora SK
34:13.205230
+3:49.22800
71.3p
13
Linnéa Björn
Sundbybergs IK
34:30.206940
+4:06.24510
70.7p
14
Sandra Olsson
Malungs IF
34:38.207770
+4:14.25340
70.4p
15
Moa Wikberg
Grava SK
34:50.208900
+4:25.26470
70.1p
16
Julia Virtala
Luleå Gjutarens IF
35:02.210130
+4:38.27700
69.6p
17
Ida Jonsson
Duveds IF
35:09.210830
+4:45.28400
69.4p
18
Moa Molander Kristiansen
Domnarvets GOIF
35:13.211250
+4:49.28820
69.3p
19
Julia Nyström
Nordingrå SK
35:15.211410
+4:50.28980
69.2p
20
Emmalisa Strömberg
Sollefteå Skidor IF
35:21.212060
+4:57.29630
69.0p
21
Angelica Johansson
IFK Mora SK
35:27.212620
+5:02.30190
68.8p
22
Vendela Westin
Sollefteå Skidor IF
36:16.217530
+5:52.35100
67.3p
23
Naima Nergård
Gellivare Skidallians IK
36:47.220650
+6:23.38220
66.3p
24
Ida Sundström
Luleå Gjutarens IF
37:04.222390
+6:40.39960
65.8p
25
Josefin Jonsson
Delsbo IF
37:12.223110
+6:47.40680
65.6p
26
Therese Axelsson
SK Bore
37:32.225120
+7:07.42690
65.0p
27
Julia Seger
Boo IF
38:33.231280
+8:09.48850
63.3p
28
Linnéa Öberg
Bergeforsens SK
38:40.231980
+8:16.49550
63.1p
29
Josefine Wallenhammar
Garphyttans IF
39:08.234710
+8:43.52280
62.4p
30
Johanna Cavallin
Högbo GOIF
39:37.237640
+9:13.55210
61.6p
-
Mimmi Björn
IFK Umeå
23:59:59.8639800
-
-
Erika Forslin
Hudiksvalls IF
23:59:59.8639800
-
-
Adina Johansson
IK Hakarpspojkarna
23:59:59.8639800
-
-
Josefin Nilsson
IK Fryken
23:59:59.8639800
-
-
Carolina Nilsson
IK Fryken
23:59:59.8639800
-
-
Siri Johnsson Ohrankämmen
IK Stern
23:59:59.8639800
-