Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Scandic Cup Sprint
2014-02-15
INFO
RESULTAT
Visa sprintstege
D 18
Längdskidor, Sprint, Klassisk stil
Final
1
Elina Rönnlund
IFK Umeå
2
Filippa Lindman
Stockviks SF
3
Jenny Solin
Sollefteå Skidor IF
4
Emma Ribom
Kalix SK
5
Olivia Persson
Storumans IK
6
Mathilda Ruus
Gillberga SK
Semifinal
7
Malin Börjesjö
Sundbybergs IK
7
Ida Kihlén
Malungs IF
9
Frida Bjerke
Falköpings AIK SK
9
Sara Wadman
IFK Mora SK
11
Klara Svensson
Äspereds IF
11
Cajsa Martinsson
IFK Grängesberg SK
Kvartsfinal
13
Karin Björnlinger
IK Vista
13
Linda Ström
Hägglunds SK
13
Emma Backén
Svegs IK
16
Matilda Jönsson
Sävast Ski Team IF
16
Johanna Engström
Kalix SK
16
Evelina Sutro
IFK Mora SK
16
Mathilda Björn
Sundbybergs IK
16
Emma Persson
Bjuråkers GOIF
21
Matilda Tagg
Njutångers IF SK
21
Ellionore Bäckman
Hede SK
21
Malin Jonsson
IK Stern
21
Patricia Lockner
Graninge-Alliansen
21
Frida Johansson
Hudiksvalls IF
26
Emma Jonsson
Åsarna IK
26
Hanna Dahlberg
Bredaryds SOK
26
Signe Rosenberg
Duveds IF
26
Amanda Johansson
Tranemo IF
30
Ellen Sarenmark
SK Leksand
Kval
31
Ilona Lusth
Åsarna IK
4:12.25197
32
Rebecca Öhrn
Vilhelmina IK
4:14.25305
33
Moa Olsson
Vansbro AIK SK
4:15.25412
34
Johanna Björklund
IF Hallby SOK
4:15.25434
35
Ida Hallquist
Åsarna IK
4:15.25446
36
Daniela Bjärmark
Zinkgruvans IF
4:15.25465
37
Jasmine Olsson
Hudiksvalls IF
4:16.25512
38
Ingrid Hallquist
Åsarna IK
4:16.25544
39
Maria Jonasson
Östersunds SK
4:17.25688
40
Agnes Åstot
IFK Umeå
4:18.25716
41
Hanna Fritz
Åmåls OK
4:18.25771
42
Elin Bryne
IK Fryken
4:19.25819
43
Madeleine Forsell
Linköpings SK
4:20.25915
44
Linn Gustafsson
Filipstads SF
4:21.26001
45
Karin Nutti Pilflykt
Gellivare Skidallians IK
4:21.26066
46
Ellen Dalberg
Åmotfors IF
4:23.26297
47
Sara Björklund
Alnö SK
4:25.26429
48
Maja Wiik
Tvärreds IF
4:26.26504
49
Jessica Johansson
Falu IK
4:29.26841
50
Agnes Carlsson
Visborgs OK
4:29.26844
51
Sofie Björklund
Hällbybrunns IF
4:30.26916
52
Matilda Widen
IFK Grängesberg SK
4:30.26932
53
Frida Lindqvist
Hagfors SF
4:30.26988
54
Elin Blomqvist
IK Stern
4:32.27109
55
Lina Åslund
Hedesunda IF
4:35.27431
56
Josefine Ellneskog
IFK Skövde SK
4:35.27440
57
Julia Jonsson
IK Stern
4:38.27732
58
Julia Sköllerhag
Årjängs IF
4:51.29057
59
Emma Thalin
Svegs IK
23:59:59.8639800
59
Linnea Stark
Stockviks SF
23:59:59.8639800
59
Sara Östling
Svegs IK
23:59:59.8639800
59
Anna Larsson
Ljusne AIK SK
23:59:59.8639800
59
Amanda Lindblad
Stockviks SF
23:59:59.8639800
59
Klara Nordlund
Hybo AIK
23:59:59.8639800