Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Tour de Mösseberg E3 Teknisk Sprint
2014-01-26
Deltävling i
Tour de Mösseberg 2014
<<< Tour de Mösseberg E4 Final
Tour de Mösseberg E4 Final >>>
INFO
RESULTAT
KARTA
Information
Arrangör:
Falköpings AIK SK
Plats: Falköping
Längdskidor
Fristil
Intervallstart
Länk till officiella resultat
Resultatsammanfattning
D 10
1km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Josefina Bivstedt
Sundbybergs IK
3:10.18963
2
Tilda Thudèn
Boxholm-Ekeby SK
3:20.19984
3
Yrla Abrahamsson
OK Landehof
3:24.20343
D 11
1km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Moa Petersson
Boxholm-Ekeby SK
3:03.18209
2
Emma Wågesson
Landsbro IF SK
3:03.18268
3
Agnes Djurstedt
Eksjö SOK
3:12.19111
D 12
1km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Emma Eriksson
Filipstads SF
2:43.16287
2
Lova Broström
Sya SK
2:59.17888
3
Anja Andersdotter
Garphyttans IF
3:05.18460
D 13
1km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Moa Hansson
Landsbro IF SK
2:26.14562
2
Lovisa Bivstedt
Sundbybergs IK
2:31.15004
3
Alma Wilhelmsson
Falköpings AIK SK
2:47.16630
D 14
1km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Maja Eriksson
Filipstads SF
2:27.14659
2
Maja Karlsson
Årjängs IF
2:34.15305
3
Karin Pettersson
Boxholm-Ekeby SK
2:36.15532
D 16
1km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Johanna Hagström
Falköpings AIK SK
2:20.13969
2
Lisa Johansson
Tranemo IF
2:24.14347
3
Agnes Berglund
Ulricehamns IF
2:24.14396
D 20
1km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Sandra Olsson
Malungs IF
2:16.13529
2
Karin Björnlinger
IK Vista
2:22.14161
3
Frida Bjerke
Falköpings AIK SK
2:26.14548
H 10
1km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Gabriel Norder
IF Rigor
2:52.17156
2
Karl Kylborn
Almby IK
2:55.17437
3
Simon Claesson
Ulricehamns IF
3:10.18958
H 11
1km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Lukas Jonsson
Årjängs IF
2:47.16621
2
Johan Åkerberg
Hällbybrunns IF
2:49.16894
3
Albin Nyqvist
OK Landehof
2:54.17379
H 12
1km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Hugo Sjögren
Tranemo IF
2:31.15097
2
Viktor Lindqvist
Boxholm-Ekeby SK
2:35.15425
3
Wilhelm Bergentz
Almby IK
2:38.15745
H 13
1km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Isak Lieback
Ulricehamns IF
2:28.14737
2
Linus Rydin
Tranemo IF
2:30.14970
3
Erik Backlund
Äspereds IF
2:33.15294
H 14
1km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Jonathan Norder
IF Rigor
2:18.13727
2
Axel Ribbholm
Landsbro IF SK
2:22.14176
3
Kim Norberg
Filipstads SF
2:22.14185
H 16
1km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Adam Persson
Eksjö SOK
1:59.11810
2
Eric Jansson
Tranemo IF
2:03.12270
3
Albin Persson
Tranemo IF
2:08.12799
H 20
1km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Filip Danielsson
Garphyttans IF
1:55.11466
2
Marcus Johansson
Gillberga SK
1:58.11725
3
Andreas Svensson
Ulricehamns IF
1:58.11776
D 8
0.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Philippa Eriksson
Filipstads SF
2:13.13200
2
Ella Beronius
Boxholm-Ekeby SK
2:43.16273
3
Kajsa Ekenberg
IK Stern
2:56.17504
H 8
0.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Viktor Persson
Borås SK
2:39.15874
2
Axel Kylborn
Almby IK
2:43.16257
3
Albin Fransson
Boxholm-Ekeby SK
2:59.17823
Se hela resultatlistan
Inofficiella resultat
Resultaten från den här tävlingen är inte inlagda av arrangören själv, det är alltså inte officiella resultat.
Läs mer
Länk till officiella resultat
Karta
Relaterat
Tidigare tävlingar
Tour de Mösseberg E3 Teknisk sprint 2015
Tour de Mösseberg E3 Teknisk Sprint 2014
Tävlingar i närheten
SIF-Rullen 2014
Isaberg final climb 2014
Tour de Mösseberg rullskidor 2014
Tidaholmsloppet 2014
Höstrullen 2014
SM Rullskidor Fristil 2014
Rådarullen 2014
Bädda in
Bädda in resultaten på din hemsida eller blogg!
Till inbäddningssidan