Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Flyktingloppet
2014-04-06
Deltävling i
Ivars Bil Jemtland Ski Tour 2014
<<< Haldo Hanssons Minne
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 21 Motion
44km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Beathe Breivik
Spillum IL
2:32:22.914100
70.3p
2
Berit Kjøglum Skarland
IL Hållingen
2:34:27.926600
+2:05.12400
69.2p
3
Hanna Mørkved
Spillum IL
2:43:14.979300
+10:52.65100
65.1p
4
Hilde Østnor
Lierne IL
2:45:55.995400
+13:33.81200
64.0p
5
Ingeborg Eian
Steinkjer SK
2:51:46.1030500
+19:24.116300
61.6p
6
Matilda Andersson
Häggenås SK
2:54:42.1048100
+22:20.133900
60.5p
7
Trude Lerfald
Grong IL
3:02:46.1096500
+30:24.182300
57.6p
8
Else Laksnes
Spillum IL
3:05:01.1110000
+32:39.195800
56.9p
9
Berit Viken Kjøglum
IL Hållingen
3:05:45.1114400
+33:23.200200
56.6p
10
Merete Røthe
Namdal løpeklubb
3:05:52.1115100
+33:30.200900
56.6p
11
Eva Sandberg
Bodsjöböle SK
3:07:15.1123400
+34:53.209200
56.1p
12
Elin Blom
Jormvattnets IF
3:08:23.1130200
+36:01.216000
55.8p
13
Kristine Moe Skille
Jaktlaget spett og spade
3:11:45.1150400
+39:23.236200
54.7p
14
Annika Westgård
Leka IL
3:12:58.1157700
+40:36.243500
54.3p
15
Sissel Fløan Solum
NTE BIL
3:14:59.1169800
+42:37.255600
53.7p
16
Ragnhild Holmberg Aunsmo
Skogn IL
3:15:51.1175000
+43:29.260800
53.5p
17
Vigdis Hjulstad Belbo
Snåsa IL
3:17:39.1185800
+45:17.271600
52.9p
18
Maria Ragnarsson
Bodsjöböle SK
3:22:34.1215300
+50:12.301100
51.6p
19
Beate Ålmo
Snåsa IL
3:24:19.1225800
+51:57.311600
51.1p
20
Eva Bach Bruvoll
Lierne IL
3:27:10.1242900
+54:48.328700
50.3p
21
Liv Bentzen
Brønnøy sykkelklubb
3:27:24.1244300
+55:02.330100
50.3p
22
Edel Marie Storaunet
Lierne IL
3:27:27.1244600
+55:05.330400
50.3p
23
Kristin Staven
Namdalseid IL
3:30:02.1260100
+57:40.345900
49.6p
24
Elisabeth M. Kilvik
No Club
3:31:34.1269300
+59:12.355100
49.2p
25
Marthe Nagelhus Haug
No Club
3:31:39.1269800
+59:17.355600
49.2p
26
Maria Haldorsen
IL Hållingen
3:32:41.1276000
+1:00:19.361800
48.9p
27
Anna Hognes
IL Hållingen
3:33:13.1279200
+1:00:51.365000
48.8p
28
Sølvi Therese B Sandvik
Xxl Sport
3:33:24.1280300
+1:01:02.366100
48.8p
29
Marit Johansen
Gråmarka IL
3:36:24.1298300
+1:04:02.384100
48.0p
30
Sissel Sørhøy
Terråk IL
3:39:14.1315300
+1:06:52.401100
47.4p
31
Lisbet Gaupset
Sykehuset Namsos BIL
3:39:36.1317500
+1:07:14.403300
47.3p
32
Trude Falch
Sykehuset Namsos BIL
3:39:37.1317600
+1:07:15.403400
47.3p
33
Eli Fenne
No Club
3:40:18.1321700
+1:07:56.407500
47.1p
34
Tone Brauti Saugestad
Beitstad IL
3:42:16.1333500
+1:09:54.419300
46.7p
35
Iselin Haug
Trondheim SK
3:43:04.1338300
+1:10:42.424100
46.5p
36
Lisbeth Mari Larsen
Team Olfredriksa
3:44:37.1347600
+1:12:15.433400
46.2p
37
Agneta Söderberg
Rödöns SK
3:54:41.1408000
+1:22:19.493800
44.1p
38
Marie Berglund
Gäddede SK
3:54:57.1409600
+1:22:35.495400
44.0p
39
Ingri Gartland
Grong IL
3:56:20.1417900
+1:23:58.503700
43.7p
40
Irene Vannebo
Overhalla IL
3:56:21.1418000
+1:23:59.503800
43.7p
41
Aud Iren Løvaas
Grong IL
4:05:35.1473400
+1:33:13.559200
42.0p
42
Ingvild Larssen
Steinkjer SK
4:19:46.1558500
+1:47:24.644300
39.6p
43
Susanna Bolås Engelin
Engelin IL
4:35:04.1650300
+2:02:42.736100
37.3p
44
Inger Wallin
No Club
4:38:00.1667900
+2:05:38.753700
36.8p
45
Eva Pettersson
Rödöns SK
4:41:20.1687900
+2:08:58.773700
36.4p
-
Ragne Rønning
Skogn IL
23:59:57.8639600
-
-
Guro Berre
klinga IL
23:59:58.8639700
-