Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Team Sportia / Scandic cup - Sprint
2013-12-07
INFO
RESULTAT
KARTA
Anmärkning
Ofullstädiga resultat
Visa sprintstege
Visar resultat 1 till 500 av 580[
1
2
]
D 18
Längdskidor, Sprint, Klassisk stil
Final
1
Elina Rönnlund
IFK Umeå
2
Moa Olsson
Vansbro AIK SK
3
Emma Ribom
Kalix SK
4
Maria Jonasson
Östersunds SK
5
Ida Dahl
Östersunds SK
6
Mathilda Ruus
Gillberga SK
B-Final
7
Linnea Stark
Stockviks SF
8
Filippa Lindman
Stockviks SF
9
Emma Thalin
Svegs IK
10
Karin Björnlinger
IK Vista
11
Jenny Solin
Sollefteå Skidor IF
12
Sara Wadman
IFK Mora SK
Semifinal
13
-
-
Kval
14
Saga Stenman
SK Järven
2:44.16387
15
Rebecca Öhrn
Vilhelmina IK
2:46.16521
16
Ida Kihlén
Malungs IF
2:50.16900
17
Vilma Funck
IFK Kiruna
2:51.17022
18
Olivia Persson
Storumans IK
2:51.17040
19
Mathilda Björn
Sundbybergs IK
2:52.17113
20
Solveig Bøgseth
Henning Sl
2:52.17163
21
Jenny Larsson
Luleå Gjutarens IF
2:53.17203
22
Evelina Sutro
IFK Mora SK
2:54.17318
23
Linda Ström
Hägglunds SK
2:54.17334
24
Emma Backén
Svegs IK
2:54.17347
25
Sofie Björklund
Hällbybrunns IF
2:55.17429
26
Signe Rosenberg
Duveds IF
2:56.17510
27
Amanda Simonsson
Lima IF
2:56.17517
28
Malin Börjesjö
Sundbybergs IK
2:56.17544
29
Cajsa Martinsson
IFK Grängesberg SK
2:56.17549
30
Vendela Henriksson
Luleå Gjutarens IF
2:56.17568
31
Linn Gustafsson
Filipstads SF
2:57.17666
32
Amanda Mikko
IFK Kiruna
2:58.17766
33
Regina Oja
I21 IF
3:00.17993
34
Ottilia Niemi
IFK Kiruna
3:01.18065
35
Moa Martinsson
Gellivare Skidallians IK
3:02.18136
36
Matilda Jönsson
Sävast Ski Team IF
3:02.18158
37
Sara Östling
Svegs IK
3:02.18165
38
Elin Karlsson
OK Borgen
3:03.18245
39
Sara Björklund
Alnö SK
3:03.18255
40
Viktoria Karlsson
Sollefteå Skidor IF
3:04.18304
41
Karin Nutti Pilflykt
Gellivare Skidallians IK
3:04.18337
42
Emma Jonsson
Åsarna IK
3:04.18358
43
Johanna Engström
Kalix SK
3:04.18384
44
Ellionore Bäckman
Hede SK
3:05.18407
45
Ilona Lusth
Åsarna IK
3:05.18457
46
Ida Hallquist
Åsarna IK
3:06.18519
47
Matilda Widen
IFK Grängesberg SK
3:06.18573
48
Ingrid Hallquist
Åsarna IK
3:07.18628
49
Hanna Fritz
Åmåls OK
3:07.18665
50
Maja Westin
Hägglunds SK
3:07.18697
51
Matilda Tagg
Njutångers IF SK
3:08.18740
52
Daniela Bjärmark
Zinkgruvans IF
3:08.18767
53
Amanda Lindblad
Stockviks SF
3:08.18779
54
Hanna Carlström
Svegs IK
3:09.18887
55
Hanna Dahlberg
Bredaryds SOK
3:10.18915
56
Anna Hedström
I21 IF
3:11.19048
57
Astrid Lindmark
IFK Kiruna
3:13.19272
58
Linnea Hägglund
Hägglunds SK
3:14.19379
59
Märta Torshage
Vårby IK
3:14.19391
60
Hanna Claréus
Östersunds SK
3:15.19407
61
Olivia Bengtsson
Gäddede SK
3:16.19593
62
Anna Larsson
Ljusne AIK SK
3:17.19660
63
Madelene Nord
IFK Grängesberg SK
3:18.19738
64
Jessica Johansson
Falu IK
3:20.19947
65
Emma Höglund
IFK Mora SK
3:20.19949
66
Felicia Arousell
Njutångers IF SK
3:20.19978
67
Klara Nordlund
Hybo AIK
3:25.20430
68
Madeleine Forsell
Linköpings SK
3:26.20536
69
Agnes Carlsson
Visborgs OK
3:26.20592
70
Frida Lindqvist
Hagfors SF
3:26.20595
71
Josefine Hopkins
Junsele IF
3:42.22163
72
Elin Bryne
IK Fryken
23:59:59.8639800
72
Elsa Andersson
Domnarvets GOIF
23:59:59.8639800
Logga in för att slippa de här annonserna
D 20
Längdskidor, Sprint, Klassisk stil
Final
1
Maja Dahlqvist
Domnarvets GOIF
2
Jonna Sundling
IFK Umeå
3
Anna Dyvik
Falun Borlänge SK
4
Mimmi Björn
IFK Umeå
5
Wenche Aune Snildalsli
Krokstadøra IL
6
Jackline Lockner
Graninge-Alliansen
B-Final
7
Isabelle Persson
Stockviks SF
8
Hedda Bångman
Offerdals SK
9
Moa Molander Kristiansen
Domnarvets GOIF
10
Helena Lundkvist
Kalix SK
11
Frida Hagström
Anundsjö IF
12
Ida Jonsson
Duveds IF
Semifinal
13
-
-
Kval
14
Anna Magnusson
Hemmingsmarks IF
2:46.16599
15
Line Sundsvik
Frol IL
2:47.16639
16
Charlotte Myhre
Varden Il,
2:47.16682
17
Lisa Vinsa
Jukkasjärvi IF
2:48.16750
18
Sandra Olsson
Malungs IF
2:48.16757
19
Sarah Hale
IFK Mora SK
2:49.16857
20
Therese Axelsson
SK Bore
2:50.16907
21
Hanna Eriksson
IFK Mora SK
2:50.16912
21
Anna Trnka
Birkebeiner Nordic Ski Club
2:50.16912
23
Hanna Wikman
Gellivare Skidallians IK
2:51.17010
24
Emma Rusth
Stockviks SF
2:52.17111
25
Hanna Öberg
Hemmingsmarks IF
2:53.17299
26
Olivia Hansson
Garphyttans IF
2:54.17375
27
Naima Nergård
Gellivare Skidallians IK
2:55.17418
28
Ida Sundström
Luleå Gjutarens IF
2:55.17451
29
Sara Hägesten
Sollefteå Skidor IF
2:56.17541
30
Ulrika Axelsson
Sya SK
2:56.17543
31
Linnéa Öberg
Bergeforsens SK
2:56.17599
32
Cecilia Mårtensson
Lycksele IF
2:57.17678
33
Erika Forslin
Hudiksvalls IF
2:58.17745
34
Märta Jakobsson
Sollefteå Skidor IF
3:00.17933
35
Julia Virtala
Luleå Gjutarens IF
3:00.17995
36
Julia Nyström
Nordingrå SK
3:02.18198
37
Elin Edman
Luleå Gjutarens IF
3:04.18353
38
Adina Johansson
IK Hakarpspojkarna
3:04.18393
39
Josefin Nilsson
IK Fryken
3:05.18430
40
Josefin Jonsson
Delsbo IF
3:05.18470
41
Vendela Westin
Sollefteå Skidor IF
3:07.18607
42
Julia Seger
Boo IF
3:07.18626
43
Evelina Nyberg
Anundsjö IF
3:09.18803
44
Matilda Andersson
Häggenås SK
3:10.18958
45
Emmalisa Strömberg
Sollefteå Skidor IF
3:14.19352
46
Stina Widmark
Tullus Sg
3:15.19437
47
Carolina Nilsson
IK Fryken
3:18.19701
48
Angelica Johansson
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
D 21
Längdskidor, Sprint, Klassisk stil
Final
1
Daria Gaiazova
Club Nordique Mont St. Anne
2
Lina Korsgren
Falun Borlänge SK
3
Jennie BERG
Piteå Elit SK
4
Marika Sundin
Sollefteå Skidor IF
5
Chandra Crawford
Canmore Nordic Ski Club
6
Linn Soemskar
IFK Umeå
B-Final
7
Elin Mohlin
Sollefteå Skidor IF
8
Sara Lindborg
Falun Borlänge SK
9
Moa Larsson
Falun Borlänge SK
10
Merete Myrseth
Strindheim IL
11
Julia Svan
Vansbro AIK SK
12
Julia Jansson
Sollefteå Skidor IF
Semifinal
13
-
-
Kval
14
Jennie Öberg
Piteå Elit SK
2:34.15311
15
Maria Nordström
Ulricehamns IF
2:37.15640
16
Clara Auland
Sävast Ski Team IF
2:38.15766
17
Mia Eriksson
Piteå Elit SK
2:38.15785
18
Sara Nordstrand
Hudiksvalls IF
2:40.15985
19
Maria Gräfnings
Falun Borlänge SK
2:41.16001
20
Frida Hallquist
Åsarna IK
2:41.16050
21
Lisa K Svensson
Åsarna IK
2:42.16105
22
Emilie Cedervärn
Ulricehamns IF
2:42.16120
23
Ida Indahl
Offerdals SK
2:42.16151
24
Sofie Elebro
IFK Umeå
2:42.16159
25
Eva Svensson
IFK Mora SK
2:43.16207
26
Sara Hallquist
Åsarna IK
2:44.16313
27
Laila Kveli
Lierne IL
2:44.16348
28
Emma Eriksson
Falun Borlänge SK
2:44.16380
29
Emilia Lindstedt
Sundbybergs IK
2:44.16397
30
Terese Andersson
IFK Umeå
2:45.16485
31
Anna Wikström
IFK Mora SK
2:46.16511
32
Maja Falk
Ulricehamns IF
2:46.16572
33
Lisa Dahl
Offerdals SK
2:46.16573
34
Isabella Dannberg
Högbo GOIF
2:47.16635
35
Maria Sundström
Strömnäs GIF
2:47.16652
36
Emma Sjölander
Piteå Elit SK
2:47.16669
37
Ida Lindkvist
IFK Mora SK
2:48.16702
38
Jennie Jirhed
Östersunds SK
2:48.16799
39
Frida Erkers
Sundbybergs IK
2:49.16849
40
Lovisa Modig
Sävast Ski Team IF
2:49.16885
41
Anniken Jørgensen
Inderøy IL
2:49.16886
42
Agnes Åsander Grahn
Hudiksvalls IF
2:49.16896
43
Julie Gausen
Inderøy IL
2:50.16937
44
Eva Johansson
Linköpings SK
2:50.16954
45
Carolin Andersson
Gellivare Skidallians IK
2:50.16983
46
Katja Schwartz
Åsarna IK
2:51.17054
47
Emma Bergström
Kalix SK
2:52.17115
48
Caroline Glännerud
Hudiksvalls IF
2:53.17246
49
Madelene Norman
Graninge-Alliansen
2:53.17278
50
Emma Ivarsson
Årsunda IF
2:54.17395
51
Hanna Slotte
Falun Borlänge SK
2:55.17405
52
Lovise Grape
Strindheim IL
2:55.17444
53
Sofia Lindberg
Robertsfors IK
2:55.17471
54
Lena Wiklund
Högbo GOIF
2:56.17579
55
Anna Janjons
Falun Borlänge SK
2:56.17588
56
Katarina Olsson
Fränsta IK
2:56.17594
57
Linda Andersson
Gellivare Skidallians IK
3:02.18183
58
Lovisa Sundin
Delsbo IF
3:06.18551
59
Magdalena Eliasson
Graninge-Alliansen
3:08.18721
60
Helena Gustafsson
Täfteå IK
5:24.32365
61
Stina Nilsson
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
61
Magdalena Pajala
Piteå Elit SK
23:59:59.8639800
61
Evelina Settlin
Hudiksvalls IF
23:59:59.8639800
61
Johanna Meyer
Sollefteå Skidor IF
23:59:59.8639800
61
Sanna Hallberg
Åsarna IK
23:59:59.8639800
61
Hanna Erikson
Åsarna IK
23:59:59.8639800
61
Maria Rydqvist
Älvdalens IF SK
23:59:59.8639800
H 18
Längdskidor, Sprint, Klassisk stil
Final
1
Hugo Jacobsson
Falun Borlänge SK
2
Marcus Fredriksson
Lycksele IF
3
Martin Herbert
Sundbybergs IK
4
Marcus Grate
Täfteå IK
5
Jonas Eriksson -
Falun Borlänge SK
6
Alfred Buskqvist
IK Stern
B-Final
7
Viktor Thorn
Ulricehamns IF
8
Svein Berg Fines
Strindheim IL
9
Mattias Vesterlund
Vännäs SK
10
Sebastian Samuelsson
Sollefteå Skidor IF
11
Albin Tärning
Falköpings AIK SK
12
Jakob Jansson
Månkarbo IF
Semifinal
13
-
-
Kval
14
Filip Danielsson
Garphyttans IF
2:52.17191
15
Marcus Lennartsson
Garphyttans IF
2:56.17568
16
Elias Dahl
Offerdals SK
2:59.17854
17
Stian Sundsvik
Frol IL
3:01.18004
18
Jonas Austad
Inderøy IL
3:01.18077
19
Gustav Aflodal
Sundbybergs IK
3:03.18297
20
Hannes Liljedal
Östersunds SK
3:04.18320
21
Wiktor Finn Eriksson
Domnarvets GOIF
3:04.18347
22
Jonatan Engdahl
Domnarvets GOIF
3:04.18349
23
Max Novak
Offerdals SK
3:05.18453
24
Oscar Westin
Sävast Ski Team IF
3:05.18497
25
Jens Selahn
Stockviks SF
3:06.18522
26
Olle Axelsson
Borås SK
3:06.18526
27
Oscar Lindell
Stockviks SF
3:06.18550
28
Emil Edman
Luleå Gjutarens IF
3:06.18554
29
Gabriel Hallquist
Åsarna IK
3:06.18578
30
August Spik
SK Leksand
3:06.18597
31
Adam Gillman
Garphyttans IF
3:07.18612
32
Carl Schogster
Täfteå IK
3:07.18616
33
Tobias Bjernulf
Sundbybergs IK
3:07.18622
34
Anders Roos
Östersunds SK
3:07.18631
35
Oscar Lindholm
Ljusne AIK SK
3:07.18663
36
David Larsson
Hudiksvalls IF
3:08.18745
37
Jonathan Engström
Borås GIF
3:08.18752
38
Mattias Sundin
Kramfors Alliansen
3:08.18777
39
Fredrik Arnberg
Stockviks SF
3:09.18803
40
Anton Sålder
Älvdalens IF SK
3:09.18868
41
Erik Marsch
Näsvikens IK
3:09.18871
42
Konrad Mattsson Myhr
Funäsdalens IF
3:10.18919
43
Filip Åslin
Stockviks SF
3:10.18951
44
Kalle Eriksson
Sävast Ski Team IF
3:10.18958
45
Daniel Hägesten
Sollefteå Skidor IF
3:10.18992
46
Johan Nilsson
Byske SK
3:10.18995
47
Martin Lindkvist
IFK Mora SK
3:11.19013
48
Nico Larsson
Bengtsfors Bois
3:11.19048
49
Vetle Varslot Halsan
Frol IL
3:11.19057
50
Emil Thyrèn
Trönö IK
3:11.19083
51
Markus Johansson
Zinkgruvans IF
3:11.19089
52
Alexander Mäki
Hudiksvalls IF
3:12.19186
53
Johan Ahlström
Sävast Ski Team IF
3:14.19313
54
Gabriel Höjlind
IFK Mora SK
3:14.19321
55
Jon Lund Kempe
Kramfors Alliansen
3:14.19323
56
John Leander
Åsarna IK
3:14.19326
57
August Östlund
Hedesunda IF
3:14.19328
58
Olle Strömbäck
Husums IF SK
3:14.19339
59
Elias Olofsson
Vårby IK
3:14.19348
60
Erik Edman
Luleå Gjutarens IF
3:14.19355
61
Jesper Pettersson
Strömnäs GIF
3:14.19394
62
Erik Sjöberg
Eksjö SOK
3:16.19542
63
Jakob Fridesjö
Sävast Ski Team IF
3:16.19596
64
Oscar Johansson
Linköpings SK
3:17.19699
65
Marcus Karlsson
Kalix SK
3:18.19752
66
Elias Andersson
Sunderby SK
3:18.19780
67
Andreas Hamrin
Alnö SK
3:19.19876
68
Gustav Johansson
Ulricehamns IF
3:21.20059
69
Ludvig Johansson
Ulricehamns IF
3:22.20142
70
Oskar Lundqvist
Sellnäs IF
3:23.20205
71
Jonathan Persson
Korsnäs IF SK
3:23.20233
72
Dennis Lindberget
Älvdalens IF SK
3:23.20274
73
Kevin Roberts
Sävast Ski Team IF
3:23.20278
74
Arvid Aronsson
Stockviks SF
3:24.20324
75
Joakim Ståhl
Järbo IF
3:24.20339
76
Edvin Murto
Gellivare Skidallians IK
3:24.20366
77
Jonas Persson
Trönö IK
3:25.20424
78
André Mattei
Sävast Ski Team IF
3:26.20551
79
Johan Forslund
Lycksele IF
3:26.20568
80
Oscar Nordin
Hägglunds SK
3:27.20648
81
Emil Bennermo
Hybo AIK
3:28.20707
82
Alexander Engman
Gellivare Skidallians IK
3:28.20795
83
Christoffer Lindberget
Älvdalens IF SK
3:30.20924
84
David Nilsson
Sävast Ski Team IF
3:30.20969
85
Erik Thorn
Bengtsfors Bois
3:30.20993
86
Niklas Öberg
Strömnäs GIF
3:31.21026
87
Oscar Lindgren
Hägglunds SK
3:32.21149
88
Andreas Lagergren
Bergeforsens SK
3:36.21571
89
Alex Thiger
Bergeforsens SK
3:38.21701
90
Rasmus Pettersson
Hägersta GF
3:42.22122
91
Erik Björkman
Täfteå IK
3:46.22501
92
Victor Haugaard
Alnö SK
3:51.23032
93
David Dahl
Visborgs OK
3:59.23826
94
Morten Torvik
Varden Il,
23:59:59.8639800
94
Niklas Stenman
Älvsby IF SK
23:59:59.8639800
94
Emil Eriksson
Tierps IF
23:59:59.8639800
94
Jonas Åsander Grahn
Hudiksvalls IF
23:59:59.8639800
94
Filip Halldén
Garphyttans IF
23:59:59.8639800
94
Erik Pakkala
Sävast Ski Team IF
23:59:59.8639800
Logga in för att slippa de här annonserna
H 20
Längdskidor, Sprint, Klassisk stil
Final
1
Jacob Engström
Kalix SK
2
Anton Hedlund
Falun Borlänge SK
3
Even Northug
Strindheim IL
4
Marcus Ruus
Gillberga SK
5
Petter Engdahl
Domnarvets GOIF
6
Simon Lageson
Åsarna IK
B-Final
7
Jens Burman
Åsarna IK
8
Fredrik Andreé
Bengtsfors Bois
9
Olof Roos
Östersunds SK
10
Gabriel Thorn
Bengtsfors Bois
11
Markus Persson
Hudiksvalls IF
12
Emil Svensson
Åsarna IK
Semifinal
13
-
-
Kval
14
Oskar Svensson
Falun Borlänge SK
2:46.16564
15
Henrik Ottosson
Åsarna IK
2:53.17223
16
Henrik Montén
Domnarvets GOIF
2:54.17307
17
August Nilsson
Östersunds SK
2:55.17407
18
Simon Öberg
Kalix SK
2:55.17436
19
Erik Axelsson
Strömnäs GIF
2:55.17465
20
Anton Persson
SK Bore
2:55.17487
21
Edvard Sundman
Åsarna IK
2:56.17572
22
Sebastian Olsson
Stockviks SF
2:57.17613
23
Simeon Deyanov
Järpens SK
2:57.17642
24
Pontus Hermansson
Ulricehamns IF
2:57.17675
25
Lucas Lennartsson
Garphyttans IF
2:57.17683
25
Ole Skrove
Norway
2:57.17683
27
Tobias Karlsson
Kalix SK
2:58.17746
28
Gustav Sundström
Garphyttans IF
2:58.17792
29
Simon Fors
Domnarvets GOIF
2:59.17810
30
Jonathan Ström
Hägglunds SK
2:59.17840
31
Torben Svensson
Järpens SK
2:59.17893
32
Viktor Lindmark
Sollefteå Skidor IF
2:59.17897
33
Johan Bergman
Sollefteå Skidor IF
3:00.17931
34
Eddie Edström
Stockviks SF
3:00.17933
35
Viktor Eriksson
Malungs IF
3:00.17938
36
Björn Sandström
Täfteå IK
3:00.17982
37
Olof Jonsson
Duveds IF
3:01.18014
38
Andreas Svensson
Ulricehamns IF
3:01.18031
39
Tom Fahlén
Landsbro IF SK
3:01.18042
40
Felix Hopstadius
Storumans IK
3:01.18058
41
Erik Eriksson
Gellivare Skidallians IK
3:02.18113
42
Jonathan Grahn
Bergeforsens SK
3:02.18129
43
Erik Persson
Eksjö SOK
3:02.18141
44
Emil Persson
Östersunds SK
3:03.18202
45
Gustav Lundholm
Sollefteå Skidor IF
3:03.18204
46
Anton Åström
Bodens SK
3:03.18237
47
Theo Thåli
Falu IK
3:03.18286
48
Jonas Pettersson
Strömnäs GIF
3:04.18342
49
Truls Aune Trøan
Steinkjer Skl
3:04.18356
50
Martin Ponsiluoma
Tullus Sg
3:04.18357
51
Hannes Stenström
Järpens SK
3:04.18375
52
Marcus Johansson
Gillberga SK
3:05.18405
53
Magnus Brander
Åmotfors IF
3:06.18560
54
Sindre Stiklestad
Steinkjer Skl
3:06.18563
55
Viktor Karlsson
Storumans IK
3:06.18591
56
Oskar Suomi Olsson
IFK Mora SK
3:07.18665
56
Oscar Claesson
IF Hallby SOK
3:07.18665
58
Emil Winsa
Jukkasjärvi IF
3:08.18740
59
Anders Vedin
Stockviks SF
3:08.18773
60
Martin Emilsson
Offerdals SK
3:09.18817
61
Johannes Eklöf
IF Hallby SOK
3:09.18826
62
Mårten Vänn
Stockviks SF
3:10.18947
63
Daniel Johansson
Hägglunds SK
3:10.18961
64
Martin Johansson
Linköpings SK
3:10.18971
65
Jonatan Höjlind
IFK Mora SK
3:10.18997
66
Daniel Södersten
Orsa SK
3:11.19049
67
Henrik Fjällborg
Jukkasjärvi IF
3:12.19105
68
Jesper Thor
Åsarna IK
3:12.19173
69
Jesper Boman
Strömnäs GIF
3:12.19178
70
Joel Lager
Garphyttans IF
3:12.19189
71
Per Bennermo
Hybo AIK
3:13.19200
72
Lars Gellein Halvorsen
Botne SK
3:13.19255
73
Fredrik Hammarlund
Ockelbo SK
3:17.19628
74
William Bruksås Nybjörk
Alnö SK
3:17.19696
75
Daniel Andersson
IFK Grängesberg SK
3:18.19719
76
Erik Öman
Hägglunds SK
3:21.20059
77
Oskar Åström
Stockviks SF
3:22.20127
78
Ludwig Tärning
Falköpings AIK SK
3:22.20192
79
Erik Wickberg
Hägglunds SK
3:31.21073
80
David Thorell
IK Stern
3:36.21512
81
Jonas Ingard
IK Rex
3:55.23443
82
Erik Söderlund
Malungs IF
23:59:59.8639800
82
Lukas Johansson
IK Jarl Rättvik
23:59:59.8639800
82
Olle Olsson Bad
Tullus Sg
23:59:59.8639800
85
Måns Sunesson
Sellnäs IF
23:59:58.8639700
86
Axel Jonsson
Duveds IF
23:59:59.8639800
Logga in för att slippa de här annonserna
H 21
Längdskidor, Sprint, Klassisk stil
Final
1
Anton Karlsson
Åsarna IK
2
Martin Bergström
Piteå Elit SK
3
Carl Quicklund
Östersunds SK
4
Anton Lindblad
Sollefteå Skidor IF
5
Jens Eriksson
Dala-Floda IF
6
Gustav Nordström
Borås SK
B-Final
7
Johan Westerlund
Piteå Elit SK
8
Robin Bryntesson
Sollefteå Skidor IF
9
Erik Bakkejord
Strindheim IL
10
Johan Eriksson
Åsarna IK
11
Simon Andersson
Falun Borlänge SK
12
Karl Johan Dyvik
Falun Borlänge SK
Semifinal
13
-
-
Kval
14
Johan Edin
IFK Mora SK
2:45.16402
15
Peppe Femling
Högbo GOIF
2:46.16593
16
Markus Ottosson
IFK Umeå
2:48.16710
17
Erik Silfver
IFK Umeå
2:48.16785
18
Gustav Eriksson
Falun Borlänge SK
2:48.16793
19
Karl-Johan Westberg
Borås SK
2:49.16810
20
Einar Flaktveit Moxnes
Viking Tif
2:49.16886
21
Marcus Svelander
Åsarna IK
2:50.16906
22
Viktor Brännmark
Bodens SK
2:50.16907
Visar resultat 1 till 500 av 580[
1
2
]