Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Idre- och Särnatävlingarna - Klassiskt
2013-12-01
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Simon Andersson
Falun Borlänge SK
27:34.165390
92.3p
2
Gustav Eriksson
Falun Borlänge SK
28:06.168520
+31.3030
90.4p
3
Rikard Tynell
Grycksbo IF OK
28:28.170750
+53.5260
89.1p
4
Gustav Nordström
Borås SK
28:30.170960
+55.5470
89.0p
5
Robin Norum
IFK Umeå
28:33.171250
+58.5760
88.8p
6
Anders Svanebo
Stockviks SF
28:34.171300
+59.5810
88.8p
7
Anton Karlsson
Åsarna IK
28:40.171980
+1:05.6490
88.4p
8
Imanol Rojo
Spain
28:44.172320
+1:09.6830
88.2p
9
Lars Suther
Lima IF
28:50.172920
+1:15.7430
87.8p
10
Johannes Ringsby
SK Bore
28:59.173870
+1:24.8380
87.3p
11
Oscar Persson
SK Bore
29:00.173960
+1:25.8470
87.3p
12
Samuel Norlén
IK Stern
29:01.174030
+1:26.8540
87.2p
13
Ioseba Rojo
Spain
29:02.174110
+1:27.8620
87.2p
14
Adam Steen
Falun Borlänge SK
29:04.174300
+1:29.8810
87.1p
15
Martin Andersen
Norway
29:10.174910
+1:35.9420
86.8p
16
Javier Gutierrez
Spain
29:19.175830
+1:44.10340
86.3p
17
Callum Smith
Storbritannien
29:23.176290
+1:49.10800
86.0p
18
Axel Bergsten
Axa SC
29:31.177040
+1:56.11550
85.6p
19
Bob Impola
SK Bore
29:35.177430
+2:00.11940
85.4p
20
Anders Solin
IFK Mora SK
29:38.177770
+2:03.12280
85.2p
21
Markus Jönsson
Tranemo IF
29:42.178100
+2:07.12610
85.1p
22
Martin Holmstrand
Axa SC
29:52.179150
+2:17.13660
84.5p
23
Jesper Nyström
Falun Borlänge SK
29:54.179310
+2:19.13820
84.4p
24
Oscar Bergström
IFK Mora SK
30:00.179920
+2:25.14430
84.1p
25
Adam Larsson
Falun Borlänge SK
30:03.180200
+2:28.14710
84.0p
26
Pavels Ribakovs
Latvia
30:05.180410
+2:30.14920
83.9p
27
Anton Enberg
Falun Borlänge SK
30:06.180500
+2:31.15010
83.8p
28
Victor Hallquist
Åsarna IK
30:06.180510
+2:31.15020
83.8p
29
Carl Olander
IK Stern
30:06.180580
+2:31.15090
83.8p
30
Henrik Alm
Idre SK
30:19.181860
+2:44.16370
83.1p
31
Mikael Sandgren
IFK Mora SK
30:25.182450
+2:50.16960
82.8p
32
Stefan Sunnerberg
SK Ringen
30:32.183130
+2:57.17640
82.5p
33
Simen Nordli Engebretsen
Norway
30:38.183720
+3:03.18230
82.2p
34
Alexander Standen
Storbritannien
30:39.183870
+3:04.18380
82.1p
35
Daniel Holmgren
IFK Umeå
30:42.184180
+3:07.18690
82.0p
36
Tobias Hansson
IFK Mora SK
30:49.184890
+3:15.19400
81.6p
37
Sævar Birgisson
Ulricehamns IF
30:52.185140
+3:17.19650
81.5p
38
Rasmus Blom
Högsäters GF
30:52.185150
+3:17.19660
81.5p
39
Linus Larsson
Karlslunds IF SF
31:00.185910
+3:25.20420
81.2p
40
Jonas Thor Olsen
Danmark
31:00.185990
+3:26.20500
81.1p
41
Lars Stenseth
Norway
31:11.187010
+3:36.21520
80.6p
42
Ronny Wedin
Norbergs SK
31:20.187990
+3:46.22500
80.2p
43
Simon Persson
IFK Umeå
31:23.188240
+3:48.22750
80.1p
44
Johan Eriksson
Åsarna IK
31:25.188440
+3:50.22950
80.0p
45
Mattias Argårds
IFK Mora SK
31:30.188970
+3:55.23480
79.7p
46
Emil Lagergren
Tynderö IK
31:43.190230
+4:08.24740
79.2p
47
Brynjar Leo Kristinsson
Ulricehamns IF
31:44.190370
+4:09.24880
79.1p
48
Tobias Karlsson
Karlslunds IF SF
31:50.190930
+4:15.25440
78.8p
49
Mattias Edvardsson
Årsunda IF
31:55.191450
+4:20.25960
78.6p
50
Jesper Arnesson
Borås SK
31:58.191750
+4:23.26260
78.5p
51
Alexander Westberg
Borås SK
32:01.192040
+4:26.26550
78.3p
52
Jesper Brofjärd
Borås SK
32:30.194920
+4:55.29430
77.1p
53
Stefan Ekman
Strömsbergs IF
32:39.195860
+5:04.30370
76.7p
54
Andre Larsson
Svegs IK
33:04.198390
+5:30.32900
75.6p
55
Joakim Eriksson
IFK Mora SK
33:09.198860
+5:34.33370
75.4p
56
Johan Herrman
SK Ringen
33:42.202120
+6:07.36630
74.1p
57
Viktor Axelsson
Borås SK
33:48.202710
+6:13.37220
73.9p
58
David Siebers
IK Hakarpspojkarna
33:53.203280
+6:18.37790
73.7p
59
Leandro Ribela
Brazil
37:15.223480
+9:40.57990
66.5p
60
Fabrizio Bourguignon
Brazil
39:23.236280
+11:48.70790
62.7p
-
David Olofsson
IFK Skövde SK
23:59:58.8639700
-
Daniel Tynell
Grycksbo IF OK
23:59:59.8639800
-
Jimmie Johnsson
Axa SC
23:59:59.8639800
-
Hampus Lindblom
Åsarna IK
23:59:59.8639800
-
Andrew Young
Storbritannien
23:59:59.8639800
-
Robin Bryntesson
Sollefteå Skidor IF
23:59:59.8639800
-
Johannes Ainegren
IFK Likenäs
23:59:59.8639800
-
Emil Brindbergs
Vansbro AIK SK
23:59:59.8639800
-
Kari Peters
Luxembourg
23:59:59.8639800
-
Fredrik Hansson
Lillhärdals IF
23:59:59.8639800
-
Andreas Argårds
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
-
Rolands Puzulis
Latvia
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)