Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
7-Mila
2013-03-17
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 21 Motion
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Linn Svahn
Lycksele IF
46:35.279420
61.0p
2
Magdalena Nilsson
Högåkers OK
51:41.310060
+5:06.30540
54.1p
3
Irma Jakobsson
Täfteå IK
52:17.313610
+5:41.34090
53.4p
4
Lia Arvidsson
Täfteå IK
54:09.324890
+7:34.45370
51.3p
5
Monica Arvidsson
Täfteå IK
54:10.324980
+7:35.45460
51.2p
6
Åsa Häggmark
Robertsfors Hälsocentral
59:48.358700
+13:12.79180
45.8p
7
Thea Holmgren
Täfteå IK
1:01:23.368230
+14:48.88710
44.5p
8
Tuva Dahlin
Täfteå IK
1:03:24.380320
+16:49.100800
42.9p
9
Susanne Sundqvist
Skellefteå SK
1:04:01.384030
+17:26.104510
42.5p
10
Olivia Hägglund
Strycksele IF
1:05:47.394650
+19:12.115130
41.2p
11
Mathilda Nilsson
Ikk
1:06:32.399140
+19:57.119620
40.7p
12
Sylvia Jonsson
Ikk
1:06:33.399260
+19:58.119740
40.7p
13
Pernilla Westergren
Täfteå IK
1:09:02.414180
+22:27.134660
39.0p
14
Sofia Dahlin
No Club
1:10:10.420950
+23:35.141430
38.3p
15
Annastina Lycksell
Robertsfors IK
1:13:44.442310
+27:08.162790
36.3p
16
Erika Magnusson
Sävar IK
1:14:47.448610
+28:11.169090
35.7p
17
Olivia Andersson
Ekedalens SK
1:17:32.465130
+30:57.185610
34.4p
18
Elsa Hägglund
Strycksele IF
1:20:11.481040
+33:36.201520
33.1p
19
Nea Arvidsson
Täfteå IK
1:21:25.488460
+34:50.208940
32.6p
20
Lena Kristophersson
Robertsfors IK
1:28:37.531650
+42:02.252130
29.7p
21
Helena Olofsson
Team Klankgliden
1:29:29.536840
+42:54.257320
29.4p
22
Jessica Broman Ingman
No Club
1:30:50.544930
+44:15.265410
28.9p
23
Sofia Tano
CK Laponia
1:33:00.557910
+46:24.278390
28.2p
24
Vera Tano
CK Laponia
1:33:02.558100
+46:26.278580
28.2p
25
Anna-carin Lindberg
Team Klankgliden
1:33:02.558140
+46:27.278620
28.2p
26
Ellen Sundström
IK Klintarna
1:33:33.561200
+46:57.281680
28.0p
27
Lisbeth Sundström
IK Klintarna
1:33:33.561290
+46:58.281770
28.0p
28
Linn Åsgran
Klubblag
1:41:17.607660
+54:42.328140
25.7p
29
Hanna Hallberg
No Club
1:41:18.607710
+54:42.328190
25.7p
30
Lena Andersson
Robertsfors IK
1:45:55.635490
+59:20.355970
24.5p
31
Ylva Burström
No Club
2:10:07.780600
+1:23:31.501080
19.7p
32
Sonya Juthberg
No Club
2:12:04.792310
+1:25:28.512790
19.4p
33
Enbe Juthberg
No Club
2:12:04.792320
+1:25:29.512800
19.4p
34
Denice Sundqvist
Tundalsskolan
2:12:42.796160
+1:26:07.516640
19.3p
35
Ulrika Lindbärg
Robertsfors IK
2:13:02.798120
+1:26:27.518600
19.3p
36
Maja Westman
No Club
2:15:01.810010
+1:28:25.530490
19.0p
37
Anki Edlund
Team Klankgliden
2:28:36.891540
+1:42:01.612020
17.2p
38
Jocelyn Remmers
Team Klankgliden
2:28:55.893410
+1:42:19.613890
17.1p
39
Petra Koks
Team Klankgliden
2:38:31.951040
+1:51:56.671520
16.0p
-
Eva Gyllengahm
No Club
23:59:59.8639800
-
-
Hannah Eneslätt
Täfteå IK
23:59:59.8639800
-
-
Johanna Östling
Bolidens SK
23:59:59.8639800
-
-
Signe Fredriksson
No Club
23:59:59.8639800
-