Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
World Championship 50km
2013-03-03
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
50km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Johan Olsson
Aasarna IK
2:10:41.784040
97.2p
2
Dario Cologna
Val Müstair
2:10:54.785330
+12.1190
97.1p
3
Alexey Poltoranin
Kazakstan
2:10:58.785720
+16.1580
97.0p
4
Alexander Legkov
Dinamo
2:11:00.785990
+19.1850
97.0p
5
Eldar Rønning
Skogn IL
2:11:01.786060
+20.1920
97.0p
6
Tord Asle Gjerdalen
Fossum IF
2:11:13.787270
+32.3130
96.9p
7
Hannes Dotzler
SC Sonthofen
2:11:14.787310
+32.3170
96.9p
8
Maxim Vylegzhanin
Dinamo
2:11:16.787500
+34.3360
96.9p
9
Jens Filbrich
SV Eintracht Frankenhain
2:11:19.787890
+38.3750
96.8p
10
Daniel Richardsson
Hudiksvalls IF
2:11:22.788170
+41.4030
96.8p
11
Dmitriy Japarov
Rus
2:11:23.788260
+42.4120
96.8p
12
Keishin Yoshida
Cold Weather Combat Training Unit
2:11:25.788460
+44.4320
96.8p
13
Tobias Angerer
SC Vachendorf
2:11:26.788580
+45.4440
96.7p
14
Petter Eliassen
Byaasen IL
2:11:36.789520
+54.5380
96.6p
15
Anders Soedergren
Hudiksvalls IF
2:11:40.789950
+59.5810
96.6p
16
Lukas Bauer
Dukla Liberec
2:11:41.790040
+1:00.5900
96.6p
17
Sjur Røthe
Voss IL
2:11:49.790860
+1:08.6720
96.5p
18
Dietmar Noeckler
G.s Fiamme Oro
2:11:52.791180
+1:11.7040
96.5p
19
Giorgio DI Centa
C.s Carabinieri
2:12:10.792950
+1:29.8810
96.3p
20
Jiri Magal
Dukla Liberec
2:12:30.794960
+1:49.10820
96.1p
21
Petter jr Northug
Strindheim IL
2:12:42.796130
+2:00.11990
96.0p
22
Lari Lehtonen
Imatran Urheilijat
2:12:52.797120
+2:10.12980
95.9p
23
Alexander Bessmertnykh
Rus
2:13:32.801120
+2:50.16980
95.5p
24
Maurice Manificat
Douane/agy ST Sigismond
2:13:41.802010
+2:59.17870
95.4p
25
Matti Heikkinen
Vantaan Hiihtoseura
2:14:11.805070
+3:30.20930
95.1p
26
Martin Jaks
Dukla Liberec
2:14:46.808510
+4:04.24370
94.7p
27
Noah Hoffman
Ski Snowboard Club Vail
2:15:00.809950
+4:19.25810
94.6p
28
Alex Harvey
Nordique Mont ST Anne
2:15:12.811180
+4:31.27040
94.5p
29
Marcus Hellner
Gaellivare Skidallians
2:15:23.812290
+4:42.28150
94.4p
30
Sami Jauhojaervi
Vuokatti Ski Team Kainuu
2:16:19.817870
+5:38.33730
93.8p
31
Mathias Wibault
Cnisag /chamonix
2:16:28.818720
+5:46.34580
93.7p
32
Curdin Perl
Bernina Pontresina
2:16:34.819380
+5:53.35240
93.7p
33
Gennadiy Matviyenko
Kazakstan
2:16:44.820350
+6:03.36210
93.6p
34
Martin Bajcicak
Skp Strbske Pleso
2:17:17.823650
+6:36.39510
93.3p
35
Tero Similae
Ylivieskan Kuula
2:17:32.825190
+6:51.41050
93.1p
36
Valerio Checchi
G.s Forestale
2:18:02.828150
+7:21.44010
92.8p
37
Kris Freeman
Maine Winter Sports Center
2:18:18.829760
+7:37.45620
92.7p
38
Mattia Pellegrin
U.s Dolomitica
2:19:33.837250
+8:52.53110
92.0p
39
Karel Tammjarv
Tartu Skiclub
2:20:21.842020
+9:39.57880
91.5p
40
Tad Elliott
Ski Snowboard Club Vail
2:20:50.844980
+10:09.60840
91.3p
41
Andrew Musgrave
Huntly Nordic Ski Club
2:20:58.845750
+10:17.61610
91.2p
42
Ivanou Aliaksei
Belarus
2:21:01.846020
+10:19.61880
91.2p
43
Aivar Rehemaa
Sportclub Sparta
2:21:48.850750
+11:07.66610
90.7p
44
Andy Kuehne
Wsc Erzgebirge Oberwiesenthal
2:21:59.851850
+11:18.67710
90.6p
45
Yerdos Akhmadiyev
Kazakstan
2:22:01.852020
+11:19.67880
90.6p
46
Ondrej Horyna
Dukla Liberec
2:22:30.854960
+11:49.70820
90.3p
47
Algo Karp
Skiclub Viljandi
2:23:02.858190
+12:21.74050
90.1p
48
Graham Nishikawa
Whitehorse Cross Country Ski Club
2:23:41.862070
+13:00.77930
89.7p
49
Raido Rankel
Võrumaa Spordiliit
2:24:06.864560
+13:25.80420
89.5p
50
Ioseba Rojo
Club Alpino Uzturre
2:24:18.865780
+13:37.81640
89.4p
51
Javier Gutierrez
Club Esqui Solvay
2:24:31.867000
+13:49.82860
89.3p
52
Erik Bjornsen
Apu Nordic Ski Center
2:25:55.875480
+15:14.91340
88.5p
53
Wenlong XU
Chn
2:27:06.882560
+16:25.98420
87.9p
54
Andrew Young
Huntly Nordic Ski Club
2:28:29.890860
+17:48.106720
87.2p
55
Nils Koons
Nzl
2:29:50.898930
+19:08.114790
86.6p
56
Oleksiy Shvidkiy
Ukr
2:30:26.902550
+19:45.118410
86.3p
57
Yury Astapenka
Belarus
2:31:00.905950
+20:19.121810
86.0p
58
Alexandr Malyshev
Kazakstan
2:33:38.921780
+22:57.137640
84.7p
-
Vasyl Koval
Ukr
23:59:58.8639700
-
-
HU Zhou
Chn
23:59:58.8639700
-
-
Callum Watson
Cooma Ski Club
23:59:58.8639700
-
-
Vitaliy Shtun
Colos
23:59:58.8639700
-
-
Marc Jean Gaillard
Douanes - Pays Rochois
23:59:58.8639700
-
-
Ivan Babikov
Foothills Nordic Ski Club
23:59:58.8639700
-
-
Bernardo Baena
Fiat Venezuela Nordic Ski Team
23:59:58.8639700
-
-
Cesar Baena
Venezuela
23:59:58.8639700
-
-
Valdis Bodnieks
SK Riga
23:59:58.8639700
-
-
Janis Teteris
1973 Club A2
23:59:58.8639700
-
-
Marijus Butrimavicius
Ltu
23:59:58.8639700
-
-
Marijus Rindzevicius
Ltu
23:59:58.8639700
-
-
Paul Kovacs
Birkebeiner Nordic Ski Club
23:59:58.8639700
-
-
Alexandr Ionenkow
Belarus
23:59:58.8639700
-
-
Qinghai Sun
Chn
23:59:58.8639700
-