Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Kalle Anka Cup Sprint
2013-02-16
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 13
0.6km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Erik Englin
Jämtland Härjedalen
1:38.9730
2
Jesper Persson
Jämtland Härjedalen
1:39.9840
+1.10
3
Anton Eriksson
Ångermanland
1:40.9950
+2.120
4
Albin Stark
Medelpad
1:40.9960
+2.130
5
Samuel Oskarsson
Dalarna
1:40.9990
+2.160
6
Sven Leander
Jämtland Härjedalen
1:41.10030
+3.200
7
Oscar Madsstuen
Halland
1:41.10060
+3.230
8
Hugo Eriksson
Ångermanland
1:42.10160
+4.330
8
Elias Hortlund
Norrbotten
1:42.10160
+4.330
10
Nathanael Pehrs
Dalarna
1:43.10260
+5.430
11
Jonathan Norder
Halland
1:44.10330
+6.500
12
William Poromaa
Medelpad
1:44.10350
+6.520
13
Julius Berg
Värmland
1:44.10350
+6.520
14
Petter Dahl
Medelpad
1:45.10430
+7.600
15
Alexander Gidlund
Ångermanland
1:45.10480
+7.650
16
Thomas Norström
Södermanland
1:46.10580
+8.750
17
Filip Rosjö
Småland
1:47.10620
+8.790
18
Axel Eriksson
Dalarna
1:47.10660
+9.830
19
Simon Eriksson
Jämtland Härjedalen
1:47.10670
+9.840
19
Ossian Rosenberg
Jämtland Härjedalen
1:47.10670
+9.840
19
Simon Thor
Uppland
1:47.10670
+9.840
22
Johan Luning
Uppland
1:48.10770
+10.940
22
Martin Mickels
Uppland
1:48.10770
+10.940
22
Kim Norberg
Värmland
1:48.10770
+10.940
25
Simon Lundqvist
Örebro Län
1:48.10790
+10.960
26
Gustav Kvarnbrink
Västerbotten
1:49.10850
+11.1020
27
Ludvig Carlsson
Östergötland
1:49.10870
+11.1040
28
Alfons Stensson
Småland
1:49.10880
+11.1050
29
Filip Öberg
Norrbotten
1:49.10890
+11.1060
30
Adam Boman
Västergötland
1:50.10920
+11.1090
31
Erik Stenmark
Värmland
1:50.10930
+12.1100
32
Anton Björk
Dalarna
1:51.11040
+13.1210
33
Joel Björkman
Norrbotten
1:51.11090
+13.1260
34
Linus Berglund
Jämtland Härjedalen
1:52.11110
+13.1280
35
Anton Sundberg
Ångermanland
1:52.11150
+14.1320
35
Johan Ekberg
Stockholm
1:52.11150
+14.1320
37
Viktor Ström
Västerbotten
1:52.11170
+14.1340
38
Axel Svingstedt
Medelpad
1:52.11180
+14.1350
39
Elis Gruvborg
Värmland
1:53.11290
+15.1460
40
Max Andersson
Dalarna
1:54.11300
+15.1470
40
Emil Logård
Hälsingland
1:54.11300
+15.1470
42
Andreas Albinsson
Värmland
1:54.11350
+16.1520
43
Anton Niederbach
Ångermanland
1:55.11400
+16.1570
44
Elias Finnström
Hälsingland
1:55.11420
+16.1590
45
Linus Nilsson-p
Västerbotten
1:55.11440
+17.1610
46
Arvid Larsson
Västerbotten
1:55.11450
+17.1620
47
Simon Åstot
Västerbotten
1:55.11450
+17.1620
48
Albin Johansson
Östergötland
1:55.11460
+17.1630
49
Axel Ribbholm
Småland
1:56.11510
+17.1680
50
Karl Sparrow
Hälsingland
1:57.11610
+18.1780
51
Victor Thor
Hälsingland
1:58.11740
+20.1910
51
Pontus Olofsson- Bierfeldt
Södermanland
1:58.11740
+20.1910
53
Jonathan Nahlén
Dalarna
1:58.11770
+20.1940
53
Kasper Wikén
Jämtland Härjedalen
1:58.11770
+20.1940
55
Henrik Millestu
Jämtland Härjedalen
1:58.11780
+20.1950
56
Emil Hagström
Örebro Län
1:58.11790
+20.1960
57
Edvin Quist
Västergötland
1:59.11800
+20.1970
57
Jonatan Nilsson
Bohuslän Dal
1:59.11800
+20.1970
59
Kim Åleheim
Småland
1:59.11810
+20.1980
60
Axel Åslund
Gästrikland
2:00.11950
+22.2120
61
Emil Madsstuen
Halland
2:00.11960
+22.2130
62
Nils Lundgren
Medelpad
2:00.11990
+22.2160
63
Albin Norén
Norrbotten
2:01.12060
+23.2230
64
Anton Wöhrer
Bohuslän Dal
2:02.12180
+24.2350
65
Oskar Ahnbrink
Stockholm
2:03.12200
+24.2370
66
August Wallberg
Hälsingland
2:04.12370
+26.2540
67
Edvin Rösliden
Östergötland
2:05.12440
+27.2610
68
Danny Ersson
Medelpad
2:05.12470
+27.2640
69
Olle Björk
Gästrikland
2:07.12610
+28.2780
70
Oliver Tykesson
Östergötland
2:07.12630
+29.2800
71
Victor Hagberg
Västergötland
2:07.12680
+29.2850
72
Gustav Eneslätt
Västerbotten
2:07.12690
+29.2860
73
Harald Eklöf
Småland
2:09.12860
+31.3030
74
Leonard Larsson
Hälsingland
2:09.12880
+31.3050
75
Peter Hörstedt
Västergötland
2:10.12930
+32.3100
76
Nils Eriksson
Västergötland
2:13.13210
+34.3380
77
Axel Bergström
Uppland
2:15.13440
+37.3610
78
Ivar Westin
Göteborg
2:15.13440
+37.3610
79
Anton Andersson
Örebro Län
2:20.13910
+41.4080
-
William Thor
Hälsingland
23:59:58.8639700
-
William Schultz
Västerbotten
23:59:59.8639800
-
Viktor Sehlstedt
Västerbotten
23:59:59.8639800
-
Wilhelm Olofsson
Västerbotten
23:59:59.8639800
-
Oskar Hammarström
Hälsingland
23:59:59.8639800
-
Viktor Björklund
Norrbotten
23:59:59.8639800
-
Ludvig Karlsten
Örebro Län
23:59:59.8639800