Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Huskvarna Ski Marathon
2013-02-02
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
OBS! Nyhet!
Visa ihopslagen resultatlista med seedningsgränser för Vasaloppet
Visa deltider
H/D 21
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
David Siebers
IK Hakarpspojkarna
1:54:04.684300
75.8p
2
Erik Nero
Mullsjö SOK
1:54:15.685400
+11.1000
75.7p
3
Peter Nilsson
Ölmstads IS
1:56:05.696400
+2:01.12000
74.0p
4
Emil Johansson
IK Hakarpspojkarna
1:59:01.714000
+4:57.29600
71.6p
5
Johan Palmér
IK Vista
1:59:51.719000
+5:47.34600
70.9p
6
Mattias Qvarnström
Lekeryd-Svarttorps SK
2:01:21.728000
+7:17.43600
69.7p
7
David Jönsson
IK Hakarpspojkarna
2:04:43.748200
+10:39.63800
67.2p
8
Rasmus AX
Boxholm-Ekeby SK
2:07:24.764300
+13:20.79900
65.3p
9
Jakob Hjelmåker
IK Stern
2:08:35.771400
+14:31.87000
64.5p
10
Johannes Gunnarzon
IF Hallby SOK
2:09:21.776000
+15:17.91600
64.0p
11
Adam Sernheim
IK Hakarpspojkarna
2:13:55.803400
+19:51.119000
61.2p
12
Pontus Fritzell
Mullsjö SOK
2:14:51.809000
+20:47.124600
60.6p
13
Robert Davidsson
Ölmstads IS
2:17:26.824500
+23:22.140100
59.2p
14
David Elgh
IK Vista
2:18:10.828900
+24:06.144500
58.8p
15
Ingemar Ericsson
FK Finn
2:19:26.836500
+25:22.152100
58.1p
16
Johan Davidsson
Nässjö SF
2:20:01.840000
+25:57.155600
57.8p
17
Royne Andersson
Norabygdens SK
2:20:40.843900
+26:36.159500
57.4p
18
Stefan Virtanen
Nässjö SF
2:21:08.846700
+27:04.162300
57.2p
19
Daniel Håkansson
IK Hakarpspojkarna
2:26:07.876600
+32:03.192200
54.7p
20
Nicholas Fokine
IK Vista
2:26:09.876800
+32:05.192400
54.7p
21
Stefan Andersson
IF Hallby SOK
2:27:02.882100
+32:58.197700
54.3p
22
Anders Strandh
IF Hallby SOK
2:27:30.884900
+33:26.200500
54.1p
23
Cecilia Hedin
Eksjö SOK
2:29:21.896000
+35:17.211600
53.2p
24
Kåre-Ivar Skaro
Västerviks OK
2:30:09.900800
+36:05.216400
52.9p
25
Mats Johansson
Jönköping
2:30:14.901300
+36:10.216900
52.8p
26
Mattias Larsson
Forserums SOK
2:31:03.906200
+36:59.221800
52.5p
27
Johan Nordenström
Hässleby SOK
2:33:11.919000
+39:07.234600
51.5p
28
Jonas Friberg
Stockholm
2:33:20.919900
+39:16.235500
51.5p
29
Mats Eriksson
Bankeryds Skid o Mk
2:35:10.930900
+41:06.246500
50.7p
30
Brian Frisendahl
Kvik Tri Team
2:37:51.947000
+43:47.262600
49.6p
31
Anders Rinstad
Nervens IK
2:37:54.947300
+43:50.262900
49.6p
32
Christian Pilegaard
Champions OF 2morrow
2:38:27.950600
+44:23.266200
49.4p
33
Kent Nero
Mullsjö SOK
2:39:04.954300
+45:00.269900
49.2p
34
Frederik Lewinsky
København SK
2:40:51.965000
+46:47.280600
48.5p
35
Johan Lennartsson
Lugi SK
2:41:47.970600
+47:43.286200
48.2p
36
Magnus Stenvall
Jönköping
2:42:44.976300
+48:40.291900
47.8p
37
Matrtias Jonsson
Bankeryds Skid o Mk
2:42:57.977600
+48:53.293200
47.7p
38
Ragnar Thulin
IK Hakarpspojkarna
2:44:54.989300
+50:50.304900
47.0p
39
Søren Tinggaard
Randers Skiklub
2:46:37.999600
+52:33.315200
46.4p
40
Sven-Ove Ivarsson
IK Stern
2:46:53.1001200
+52:49.316800
46.3p
41
Magnus Ovaldius
Helsingborg
2:48:13.1009200
+54:09.324800
45.9p
42
Emil Kröyer
København SK
2:50:05.1020400
+56:01.336000
45.3p
43
Tomas Dehlin
SOK Aneby
2:54:41.1048000
+1:00:37.363600
43.8p
44
Pondüs Issackson
Champions OF 2morrow
2:58:38.1071700
+1:04:34.387300
42.7p
45
Anton Hermansson
OK Stigen
3:00:03.1080200
+1:05:59.395800
42.2p
46
Roger Pålsson
IFK Helsingborg
3:00:37.1083600
+1:06:33.399200
42.1p
47
Emil Östlin
Jönköping
3:01:56.1091500
+1:07:52.407100
41.7p
48
Marcus Fransson
Jönköping
3:02:00.1091900
+1:07:56.407500
41.7p
49
Eric Hermansson
Jönköping
3:02:34.1095300
+1:08:30.410900
41.5p
50
Fredrik Klaar
IK Vista
3:04:12.1105100
+1:10:08.420700
41.1p
51
Simon Lysgaard
Team Gorace
3:05:54.1115300
+1:11:50.430900
40.7p
52
Jimmi Olsen
København SK
3:09:13.1135200
+1:15:09.450800
39.8p
53
Phliip Larsson
Ölmstads IS
3:09:32.1137100
+1:15:28.452700
39.7p
54
Peter Söderström
Halmstad
3:09:42.1138100
+1:15:38.453700
39.7p
55
Dag Svensson
SK Hylte
3:11:15.1147400
+1:17:11.463000
39.3p
56
Thomas Christian Vasehus
Danmark
3:11:40.1149900
+1:17:36.465500
39.2p
57
Henrik Erdalen
IFK Göteborg
3:13:00.1157900
+1:18:56.473500
38.9p
58
Martin Madsen
København SK
3:13:15.1159400
+1:19:11.475000
38.8p
59
Jan Björnsund
Jönköping
3:14:41.1168000
+1:20:37.483600
38.5p
60
Henrik Karlsson
Lugi SK
3:16:54.1181300
+1:22:50.496900
38.0p
61
Anders Johnsson
Helsingborg
3:17:27.1184600
+1:23:23.500200
37.8p
62
Marcus Andersson
Nässjö SF
3:17:53.1187200
+1:23:49.502800
37.7p
63
Brian Rothemejer Jacobsen
København SK
3:20:10.1200900
+1:26:06.516500
37.2p
64
Johan Brodin
IK Stern
3:20:54.1205300
+1:26:50.520900
37.1p
65
Sören Madsen
Holte Ski
3:23:44.1222300
+1:29:40.537900
36.5p
66
Jonas Larsson
FK Friskus Varberg
3:24:23.1226200
+1:30:19.541800
36.3p
67
Martin Eriksson
Bankeryds Skid o Mk
3:24:50.1228900
+1:30:46.544500
36.2p
68
Peter Calonne
Axa Sports Club
3:29:10.1254900
+1:35:06.570500
35.3p
69
Mårten Nobin
Tormestorps IF
3:47:26.1364500
+1:53:22.680100
32.1p
70
Søren Dal Thomsen
København SK
3:47:36.1365500
+1:53:32.681100
32.0p
71
Juan Quintanilla
Carlos Guate
3:52:30.1394900
+1:58:26.710500
31.2p
72
Louise Andersson
Lugi SK
4:20:13.1561200
+2:26:09.876800
27.5p
73
Simone Andersson
Lugi SK
4:34:50.1648900
+2:40:46.964500
25.8p
-
Adam Thorman
IK Hakarpspojkarna
23:59:58.8639700
-
-
Joakim Karlsson
IK Hakarpspojkarna
23:59:58.8639700
-
-
Olle Frykfeldtd
IK Hakarpspojkarna
23:59:58.8639700
-
-
Johan Petersson
Gnosjö FK
23:59:58.8639700
-
-
Niclas Fredin
IFK Helsingborg
23:59:58.8639700
-
-
Håkan Sundström
IFK Helsingborg
23:59:58.8639700
-
-
Håkan Sundström
IFK Helsingborg
23:59:58.8639700
-
-
Henrik Arkåsen
Västerviks OK
23:59:58.8639700
-
-
Mats Hult
IF Hallby SOK
23:59:58.8639700
-
-
Tommy Kreivi Sandell
IF Hallby SOK
23:59:58.8639700
-
-
Leif Stidsen
København SK
23:59:58.8639700
-
-
Olle Wallmann
Burseryds IF
23:59:58.8639700
-
-
Henrik Axelsson
IFK Helsingborg
23:59:58.8639700
-
-
Karl Bergbom
Bankeryds Skid o Mk
23:59:58.8639700
-
-
Stefan Eriksson
IK Hakarpspojkarna
23:59:58.8639700
-
-
Mårten Svensson
Lugi SK
23:59:58.8639700
-
-
Mathias Wilhelmsson
IK Vista
23:59:58.8639700
-
-
Christian Arthursson
Axa SC
23:59:58.8639700
-
-
Jens Pettersson
IK Hakarpspojkarna
23:59:58.8639700
-
-
Björn Lindblad
Bankeryds Skid o Mk
23:59:58.8639700
-
-
Olle Pettersson
Nyköping
23:59:58.8639700
-
-
Thomas Wiis Vogelsang
No Club
23:59:58.8639700
-
-
Jens Peter Fabricius
København SK
23:59:58.8639700
-
-
Anne Fältström
IF Hallby SOK
23:59:58.8639700
-
-
Cecilia Erdalen
IFK Göteborg
23:59:58.8639700
-
-
Lotta Johansson
Lund
23:59:58.8639700
-
Logga in för att slippa de här annonserna
H/D 21
21km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Sara Emilsson
Vaggeryds SOK
1:19:50.478900
62.3p
2
Monica Ericsson
Jönköping
1:33:29.560800
+13:39.81800
53.2p
3
Torbjörn Kvist
Hässleby SOK
1:34:46.568500
+14:56.89500
52.5p
4
Rene Madelaire
København SK
1:39:50.598900
+20:00.119900
49.8p
5
Thomas Almdal
Holte Ski
1:45:34.633300
+25:44.154300
47.1p
6
Per Lindgren
IK Hakarpspojkarna
1:51:27.668600
+31:37.189600
44.6p
7
Maria Hermansson Ström
OK Stigen
1:52:22.674100
+32:32.195100
44.3p
-
Claes Heerup
København SK
23:59:58.8639700
-
-
Richard Andersson
Mariannelund
23:59:58.8639700
-
-
Pernilla Malmström
Sya SK
23:59:58.8639700
-
H/D 21
5km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Emil Björnlinger
IK Vista
17:51.107000
-
2
Robin Lindqvist
Vaggeryds SOK
19:27.116600
+1:36.9500
-
3
Jakob Ingström
Bottnaryd IF
23:04.138300
+5:13.31200
-
4
Lukas Kvist
Hässleby SOK
34:33.207200
+16:42.100100
-
H/D 21
2km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
-
Ida Sjöberg
Huskvarna
23:59:58.8639700
-
-
Lisa Wahlberg
Jönköping
23:59:58.8639700
-