Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Stockholm Ski Marathon
2013-01-27
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 40
46km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Niclas Sjögren
Södertälje IF
2:29:26.896500
75.9p
2
Göran Hammarson
Stockholms RK
2:34:38.927700
+5:12.31100
72.6p
3
Tommi Ratilainen
Södertälje IF
2:35:13.931200
+5:47.34600
72.2p
4
Patrik Kagevi
Alfa-Laval IF
2:39:25.956400
+9:59.59800
69.7p
5
Patrik Ytterman
Nacka Värmdö SK
2:40:34.963300
+11:08.66700
69.1p
6
Kenneth Nybohm
Sundbybergs IK
2:42:46.976500
+13:20.79900
67.9p
7
Jerker Åberg
Hammarby IF SF
2:43:26.980500
+14:00.83900
67.5p
8
Olle Hjerne
IFK Tumba SOK
2:46:47.1000600
+17:21.104000
65.8p
9
Stefan Sivars
Tullinge SK
2:47:22.1004100
+17:56.107500
65.5p
10
Peter Öhman
Nacka Värmdö SK
2:49:33.1017200
+20:07.120600
64.4p
11
Anders Eriksson
OK Ravinen
2:50:38.1023700
+21:12.127100
63.9p
12
Tor Nordqvist
Bromma IL
2:52:38.1035700
+23:12.139100
63.0p
13
Håkan Andersson
Stockholms RK
2:52:55.1037400
+23:29.140800
62.9p
14
Kenneth Karlsson
Kimstad GOIF
2:54:59.1049800
+25:33.153200
61.9p
15
Lars Nylund
Rävdun SK
3:00:01.1080000
+30:35.183400
59.7p
16
Roger Nylander
IFK Mariefred
3:00:39.1083800
+31:13.187200
59.5p
17
Christer Casselsjö
OK Kolmården
3:01:43.1090200
+32:17.193600
59.0p
18
Tomas Fränden
IFK Mariefred
3:03:28.1100700
+34:02.204100
58.3p
19
Henrik Tegner
Accenture IF
3:04:31.1107000
+35:05.210400
57.9p
20
Lars Brisenheim
Stockholms RK
3:13:21.1160000
+43:55.263400
54.7p
21
Dominic Mcaleenan
Älta IF
3:17:29.1184800
+48:03.288200
53.3p
22
Linus Wretblad
Järla IF SK
3:23:44.1222300
+54:18.325700
51.3p
23
Eric Archer
OK Dacke
3:28:11.1249000
+58:45.352400
50.0p
24
Mikael Tjernberg
Södertälje IF
3:31:01.1266000
+1:01:35.369400
49.1p
25
Peter Larsson
Ikj Haninge
3:31:30.1268900
+1:02:04.372300
49.0p
26
Anders Uppfeldt
Vassunda IF
3:31:33.1269200
+1:02:07.372600
49.0p
27
Robert Stierngranat
Sweden
3:50:01.1380000
+1:20:35.483400
44.3p
28
David Ericson
FK Åsen
4:34:25.1646400
+2:04:59.749800
36.1p
-
Björn Waldebäck
Ikj Haninge
23:59:58.8639700
-
-
Björne Kullin
Stockholms RK
23:59:58.8639700
-