Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Södra Berget Runt
2013-01-27
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21 Motion
20km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Simon Åslin
Stockviks SF
55:37.333600
78.9p
2
Olle Jonsson
Duveds IF
56:43.340200
+1:06.6500
77.4p
3
Sebastian Olsson
Stockviks SF
57:42.346100
+2:05.12400
76.2p
4
Eddie Edström
Stockviks SF
58:04.348300
+2:27.14600
75.7p
5
Mårten Vänn
Stockviks SF
1:00:37.363600
+5:00.29900
72.6p
6
Martin Lundgren
Sundsvalls OK
1:01:16.367500
+5:39.33800
71.8p
7
Martin Melander
Alnö Race Team
1:01:36.369500
+5:59.35800
71.4p
8
Fredrik Arnberg
Alnö SK
1:02:15.373400
+6:38.39700
70.7p
9
Lars Ericsson
Stockviks SF
1:02:42.376100
+7:05.42400
70.2p
10
Oscar Lindell
Stockviks SF
1:05:01.390000
+9:24.56300
67.8p
11
Arvid Vänn
Stockviks SF
1:05:26.392500
+9:49.58800
67.3p
12
Arvid Jonsson
Duveds IF
1:06:18.397700
+10:41.64000
66.5p
13
Jan Fridlund
Alnö Race Team
1:06:28.398700
+10:51.65000
66.3p
14
Vladimir Smirnov
Stockviks SF
1:06:44.400300
+11:07.66600
66.1p
15
Fredrik Nordlander
Stockviks SF
1:06:57.401600
+11:20.67900
65.9p
16
Öivind Haugaard
Alnö SK
1:07:27.404600
+11:50.70900
65.4p
17
Arvid Aronsson
Stockviks SF
1:08:07.408600
+12:30.74900
64.8p
18
Nicklas Bergström
Sk65
1:09:14.415300
+13:37.81600
63.7p
19
Jakob Sandwall
G
1:09:15.415400
+13:38.81700
63.7p
20
Victor Haugaard
Alnö SK
1:12:00.431900
+16:23.98200
61.3p
21
Tomas Edström
Metso Paper FK
1:12:58.437700
+17:21.104000
60.5p
22
Kent Eriksson
Alnö Race Team
1:13:08.438700
+17:31.105000
60.4p
23
Philip Bouvin
Alnö SK
1:13:44.442300
+18:07.108600
59.9p
24
Daniel Carlsson
Ljustorps IF
1:15:16.451500
+19:39.117800
58.7p
25
Thomas Storsjö
Alnö Race Team
1:15:40.453900
+20:03.120200
58.4p
26
Johan Nylander
Stockviks SF
1:15:44.454300
+20:07.120600
58.4p
27
Johan Renström
Axa SC
1:16:37.459600
+21:00.125900
57.7p
28
Mattias Hägglund
Alnö Race Team
1:18:23.470200
+22:46.136500
56.4p
29
Henrik Häggström
Tynderö IK
1:18:26.470500
+22:49.136800
56.4p
30
Joakim Karlsson
Mariestads FK
1:18:48.472700
+23:11.139000
56.1p
31
Nils Olov Dahlén
Tynderö IK
1:19:16.475500
+23:39.141800
55.8p
32
Joakim Kramer
No Club
1:19:32.477100
+23:55.143400
55.6p
33
Jonas Wiberg
Vk Uvarna
1:22:19.493800
+26:42.160100
53.8p
34
Richard Engholm
Stöde IF
1:22:46.496500
+27:09.162800
53.5p
35
Carl Göran Grönvik
Ställningsbyggarna I Sundsvall
1:23:50.502900
+28:13.169200
52.8p
36
David Krapohl
Stockviks SF
1:24:53.509200
+29:16.175500
52.2p
37
Per Holm
Albackens Jakt Och Fiskecamp
1:26:11.517000
+30:34.183300
51.4p
38
Benny Tenggren
Metso Paper FK
1:26:43.520200
+31:06.186500
51.1p
39
Niklas Eriksson
Metso Paper FK
1:28:35.531400
+32:58.197700
50.0p
40
Per Stenvall
No Club
1:28:37.531600
+33:00.197900
50.0p
41
Dick Nagy
Hemsö IF
1:28:48.532700
+33:11.199000
49.9p
42
Mats Persson
Metso Paper FK
1:29:02.534100
+33:25.200400
49.8p
43
Oscar Sundlöf
Sundsvalls OK
1:29:43.538200
+34:06.204500
49.4p
44
Joakim Jönsson
No Club
1:30:20.541900
+34:43.208200
49.1p
45
Håkan Edlund
Nmt-sundsvall
1:30:23.542200
+34:46.208500
49.1p
46
Svante Wikner
No Club
1:30:30.542900
+34:53.209200
49.0p
47
Carl-henrik Larsson
Stöde IF
1:30:38.543700
+35:01.210000
48.9p
48
Lars Bergman
Alnö Race Team
1:30:46.544500
+35:09.210800
48.8p
49
Håkan Swang
Trygg Hansa FF
1:30:49.544800
+35:12.211100
48.8p
50
Stefan Lundström
Vigge
1:31:26.548500
+35:49.214800
48.5p
51
Stefan Lene
Matfors SK
1:32:21.554000
+36:44.220300
48.0p
52
Håkan Berglund-lake
Kovlands IF
1:32:28.554700
+36:51.221000
48.0p
53
Henrik Lindén
Selånger SOK
1:34:57.569600
+39:20.235900
46.7p
54
Joel Jänes
Stockviks SF
1:36:25.578400
+40:48.244700
46.0p
55
Torbjörn Israelsson
Sundsvalls OK
1:37:32.585100
+41:55.251400
45.5p
56
Mikael Tallberger
Huli Häljums SK
1:37:36.585500
+41:59.251800
45.5p
57
Andreas Sillfors
No Club
1:39:01.594000
+43:24.260300
44.8p
58
Lars Danielsson
Sundsvalls OK
1:39:52.599100
+44:15.265400
44.5p
59
Mikael Ljungberg
Albackens Jakt Och Fiskecamp
1:40:03.600200
+44:26.266500
44.4p
60
Nicklas Lindqvist
Selånger SOK
1:40:09.600800
+44:32.267100
44.3p
61
Patrik Boberg
No Club
1:46:14.637300
+50:37.303600
41.8p
62
Leif Jonsson
Stöde IF
1:48:24.650300
+52:47.316600
41.0p
63
Jan Wiklund
Stöde IF
1:49:41.658000
+54:04.324300
40.5p
64
Jonny Kastebo
Ankarsvik
1:49:41.658000
+54:04.324300
40.5p
65
Harald Pettersen
Stöde IF
1:50:25.662400
+54:48.328700
40.3p
66
Björne Eriksson
Hybo AIK
1:51:28.668700
+55:51.335000
39.9p
67
Alf L Karlsson
Spirit IF
1:54:42.688100
+59:05.354400
38.8p
68
Torbjörn Lindgren
No Club
2:14:30.806900
+1:18:53.473200
33.1p
69
Anders Hellberg
No Club
2:19:09.834800
+1:23:32.501100
32.0p
70
Göran Thungström
Stockviks SF
2:33:34.921300
+1:37:57.587600
29.1p
-
Oskar Åström
Stockviks SF
23:59:58.8639700
-
Nils Tjärnlund
Stockviks SF
23:59:58.8639700
-
William Bruksås Nybjörk
Alnö SK
23:59:58.8639700
-
Stefan Wistrand
Grus I Pjäxor
23:59:59.8639800
-
Mattias Falksund
Ramböll Sverige AB
23:59:59.8639800
-
Axel Jonsson
Duveds IF
23:59:59.8639800
-
Elof Höglund
Timrå SOK
23:59:59.8639800
-
Jonas Björklund
Alnö SK
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)