Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Öppet KM Team Esplanad
2013-01-13
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H/D 21
30km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Björn Rydvall
Lycksele IF
1:17:39.465800
83.0p
2
Pablo Grate
Täfteå IK
1:26:38.519700
+8:59.53800
72.9p
3
Daniel Andersson
Jalles Tc Umeå
1:26:41.520000
+9:02.54100
72.9p
4
Alexander Sjögren
Team Esplanad
1:28:39.531800
+11:00.65900
71.0p
5
Andreas Oskarsson
IFK Umeå
1:30:22.542100
+12:43.76200
69.5p
6
Glenn Persson
Rossöns IF
1:30:26.542500
+12:47.76600
69.4p
7
Erik Oskarsson
Tavelsjö AIK
1:32:14.553300
+14:35.87400
67.8p
8
Gert Lind
Team Esplanad
1:32:16.553500
+14:37.87600
67.8p
9
Johan Svensk
Team Esplanad
1:32:22.554100
+14:43.88200
67.7p
10
Filip Lundmark
Sorsele SK
1:32:46.556500
+15:07.90600
67.4p
11
Tomas Wallin
Team Esplanad
1:32:47.556600
+15:08.90700
67.4p
12
Lars Nyström
Volvo FK
1:35:06.570500
+17:27.104600
65.5p
13
Bengt Näsholm
Jalles Tc Umeå
1:35:16.571500
+17:37.105600
65.3p
14
Jonas Utterström
Jalles Tc Umeå
1:35:39.573800
+18:00.107900
65.0p
15
Stefan Sjöström
Strycksele IF
1:37:17.583600
+19:38.117700
63.8p
16
Johan Viklund
Hortlax SK
1:37:18.583700
+19:39.117800
63.8p
17
Rune Söderman
Jalles Tc Umeå
1:37:19.583800
+19:40.117900
63.8p
18
Björn Tunemalm
Jalles Tc Umeå
1:39:50.598900
+22:11.133000
61.9p
19
Martin Lundberg
Fredrika IK
1:41:38.609700
+23:59.143800
60.7p
20
Robert Eriksson
Jalles Tc Umeå
1:43:42.622100
+26:03.156200
59.3p
21
Kristoffer Eliasson
Mörsils IF
1:43:43.622200
+26:04.156300
59.3p
22
Patrik Rådström
Volvo FK
1:46:16.637500
+28:37.171600
57.7p
23
Ove Alenius
Team Esplanad
1:46:18.637700
+28:39.171800
57.7p
24
Therese Bäckström
Bjurholms IF
1:46:36.639500
+28:57.173600
57.5p
25
Tomas Lundberg
Volvo FK
1:47:38.645700
+29:59.179800
56.9p
26
Mats Zingmark
Team Esplanad
1:51:54.671300
+34:15.205400
54.4p
27
Pawio Grzelwski
Jalles Tc Umeå
1:52:10.672900
+34:31.207000
54.3p
28
August Nilsson
Treby IF
1:54:57.689600
+37:18.223700
52.8p
29
Patrik Skoglund
Jalles Tc Umeå
1:56:32.699100
+38:53.233200
52.0p
30
Moa Eirell
Jalles Tc Umeå
1:59:47.718600
+42:08.252700
50.4p
31
Gudrun Eirell
Jalles Tc Umeå
2:00:37.723600
+42:58.257700
50.0p
32
Anna Bylund
Axa SC
2:01:38.729700
+43:59.263800
49.6p
33
Gunnar Sjöblom
Västerbottens Skidveteraner
2:10:48.784700
+53:09.318800
45.7p
34
Erling Edvinsson
Västerbottens Skidveteraner
2:10:49.784800
+53:10.318900
45.7p
35
Fanny Lundgren
Hortlax SK
2:12:15.793400
+54:36.327500
45.2p
36
Malin Johansson
No Club
2:13:19.799800
+55:40.333900
44.8p
37
William Smedjegården
Mörsils IF
2:14:50.808900
+57:11.343000
44.2p