Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Malmstråket
2008-02-17
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Information
Arrangör:
Skellefteå SK
Plats: Skellefteå
Längdskidor
Klassisk stil
Masstart
Länk till officiella resultat
Resultatsammanfattning
D 21
25km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Susanne Pettersson
Skellefteå SK
1:22:27.494600
75.2p
2
Annika Lindqvist
Byske SK
1:25:12.511100
72.8p
3
Elisabet Berggren
Bjurfors IK
1:37:09.582800
63.8p
D 21
45km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Ingela Svedberg
Ställbergs IK
2:40:24.962300
54.1p
2
Annika Wasström
Bolidens SK
2:50:50.1024900
50.1p
3
Kerstin Larsson-Linder
Skellefteå SK
2:58:32.1071100
47.4p
H 21
45km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Klas Nilsson
Skellefteå SK
1:56:47.700600
81.7p
2
Ulf Tingelöf
Kraftstaven Ski Team Förening
1:57:03.702200
81.4p
3
Johan Sandberg
Kraftstaven Ski Team Förening
1:59:52.719100
78.8p
H 35
45km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Tomas Olofsson
IFK Umeå
2:11:23.788200
69.8p
2
Marcus Burström
Byske SK
2:23:21.860000
62.3p
3
Lars Sundström
Skellefteå SK
2:32:01.912000
57.8p
H 40
45km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Per-Erik Nilsson
Norsjö SK
2:13:51.803000
68.1p
2
Lars Pettersson
Skellefteå SK
2:20:17.841600
64.1p
3
Hans Årebäck
Bolidens SK
2:23:44.862300
62.1p
H 45
45km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Jan-Anders Jonsson
Järvsjöby IF
2:17:09.822800
66.0p
2
Mikael Norberg
Kuivakangas SK
2:28:31.891000
59.6p
3
Mikel Jonsson
Rentjärn SK
2:30:06.900500
58.8p
H 50
45km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Daniel Arvidsson
IK Klintarna
2:28:39.891800
59.5p
2
Dan Forsberg
Burträsk SK
2:29:52.899100
58.9p
3
Tommy Lindgren
Byske SK
2:34:36.927500
56.6p
H 55
45km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Greger Berglund
Norsjö SK
2:44:11.985000
52.6p
2
Mats Olofsson
Skellefteå SK
2:47:44.1006300
51.2p
3
Thorbjörn Johansson
Skellefteå SK
2:51:53.1031200
49.7p
H 60
45km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Erik Gunder Robert Löfqvist
Lövånger-Uttersjöbäcken AIK
2:36:47.940600
55.7p
2
Åke Wennström
Arjeplogs SK
2:49:41.1018000
50.5p
3
Bengt Lindmark
Bureå IF
2:52:40.1035900
49.4p
H/D 21 Motion
45km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Dennis Tossman
Lycksele IF
2:19:39.837800
64.4p
2
Ingemar Niemi
Avesta OK
2:28:08.888700
59.8p
3
Anders Grenholm
Lövånger-Uttersjöbäcken AIK
2:42:58.977700
53.0p
Se hela resultatlistan
Inofficiella resultat
Resultaten från den här tävlingen är inte inlagda av arrangören själv, det är alltså inte officiella resultat.
Läs mer
Länk till officiella resultat
Karta
Relaterat
Tidigare tävlingar
Malmstråket 2023
Malmstråket 2022
Malmstråket 2020
Malmstråket 2019
Malmstråket 2018
Malmstråket 2017
Malmstråket 2016
Malmstråket 2015
Malmstråket 2014
Malmstråket 2013
Malmstråket 2012
Malmstråket 2011
Malmstråket 2010
Malmstråket 2009
Malmstråket 2008
Malmstråket 2006
Malmstråket 2005
Malmstråket 2003
Tävlingar i närheten
Intersport Cup 2008
Vattenfall Cup 2008
7-Mila 2008
Veteran SM Klassiskt Masstart 2008
Andörjan 2008
Veteran SM Fristil 2008
Hemarännet 2008
Bädda in
Bädda in resultaten på din hemsida eller blogg!
Till inbäddningssidan