Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
World Cup Canmore Skiathlon
2012-12-16
Deltävling i
World Cup 2013
<<< World Cup Falun Pursuit
World Cup Liberec Sprint >>>
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 21
15km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Dubbeljakt
1
Justyna Kowalczyk
Azs Awf Katowice
42:51.257050
88.0p
2
Anne Kylloenen
Kainuun Hiihtoseura
43:26.260540
+34.3390
86.8p
3
Vibeke W Skofterud
Slitu IF
43:26.260550
+35.3400
86.8p
4
Kristin Størmer Steira
IL Forsøk
43:27.260630
+35.3480
86.8p
5
Masako Ishida
Hokkaido Ski Team
43:27.260640
+35.3490
86.7p
6
Valentina Shevchenko
Dinamo Kiev
43:27.260670
+36.3520
86.7p
7
Alija Iksanova
Dinamo Kiev
43:28.260720
+36.3570
86.7p
8
Kikkan Randall
Apu Nordic Ski Center
44:09.264890
+1:18.7740
85.3p
9
Ingvild Flugstad Östberg
Gjøvik SK
44:10.264900
+1:18.7750
85.3p
10
Anna Haag
IFK Mora SK
44:10.264970
+1:19.7820
85.3p
11
Katerina Smutna
Hsv Saalfelden
44:11.265000
+1:19.7850
85.3p
12
Katrin Zeller
SC Oberstdorf
44:11.265080
+1:20.7930
85.3p
13
Debora Agreiter
C.S Carabinieri Sez.Sci
44:12.265170
+1:21.8020
85.3p
14
Ida Sargent
Craftsbury Nordic Ski Club
44:29.266880
+1:38.9730
84.7p
15
Aurore Jean
Skieurs Rousselands
44:30.266910
+1:38.9760
84.7p
16
Irina Khazova
Dinamo Kiev
44:30.266950
+1:39.9800
84.7p
17
Virginia DE Martin Topranin
Forestale
44:30.266960
+1:39.9810
84.7p
18
Larisa Shaidurova
School OF Sports Education
44:31.267070
+1:40.9920
84.6p
19
Barbara Jezersek
Tsk Triglav Kranj
44:32.267170
+1:41.10020
84.6p
20
Denise Herrmann
Wsc Erzgebirge Oberwiesenthal
44:52.269130
+2:00.11980
84.0p
21
Anastasia Slonova
Kazakstan
44:54.269350
+2:03.12200
83.9p
22
Julia Tikhonova
Vitiaz
44:56.269530
+2:04.12380
83.9p
23
Mariya Guschina
Sputnik
45:01.270040
+2:09.12890
83.7p
24
Maiken Caspersen Falla
Gjerdrum IL
45:08.270700
+2:16.13550
83.5p
25
Celia Aymonier
SC Les Fourgs
45:08.270720
+2:16.13570
83.5p
26
Olga Rotcheva
The Rochev S Club
45:13.271200
+2:21.14050
83.4p
27
Paulina Maciuszek
Lks Poroniec Poronin
45:39.273820
+2:47.16670
82.6p
28
Holly Brooks
Apu Nordic Ski Center
45:42.274170
+2:51.17020
82.4p
29
Ragnhild Haga
Heming IL
46:02.276140
+3:10.18990
81.9p
30
Marina Matrossova
Kazakstan
46:16.277520
+3:24.20370
81.4p
31
Ida Ingemarsdotter
Åsarna IK
46:26.278500
+3:34.21350
81.2p
32
Maryna Antsybor
Dinamo Kiev
46:26.278580
+3:35.21430
81.1p
33
Coraline Hugue
Defense EMHM - Crevoux
46:28.278750
+3:37.21600
81.1p
34
Emily Nishikawa
Whitehorse Cross Country S.c
46:30.278970
+3:39.21820
81.0p
35
Elisa Brocard
CS Esercito
46:30.278980
+3:39.21830
81.0p
36
Maria Gräfnings
Falun Borlänge SK
46:33.279230
+3:41.22080
80.9p
37
Daria Gaiazova
Rocky Mountain Racers
46:33.279240
+3:41.22090
80.9p
38
Rosie Brennan Park
City Nordic Ski Club
46:35.279440
+3:43.22290
80.9p
39
Yuki Kobayashi
Gifu Hino Motors
46:36.279580
+3:45.22430
80.8p
40
Sophie Caldwell
Dartmouth Ski Team
47:05.282420
+4:13.25270
80.0p
41
Tatyana Ossipova
Kazakstan
47:06.282590
+4:15.25440
80.0p
42
Celine Brun Lie
Njård
47:14.283300
+4:22.26150
79.8p
43
Frederique Vezina
Nordique Mont ST Anne
47:29.284860
+4:38.27710
79.3p
44
Caitlin Patterson
University OF Vermont Ski Team
47:41.286010
+4:49.28860
79.0p
45
Stefanie Boehler
SC Ibach
47:41.286050
+4:50.28900
79.0p
46
Chandra Crawford
Canmore Nordic Ski Club
48:18.289770
+5:27.32620
78.0p
47
Anne-marie Comeau
Nordique Mont ST Anne
48:25.290450
+5:34.33300
77.8p
48
Michiko Kashiwabara
Waseda University
49:13.295240
+6:21.38090
76.5p
49
Chelsea Holmes
Sun Valley Ski Education Fnd
49:24.296370
+6:33.39220
76.2p
50
Heidi Widmer
Foothills Nordic Ski Club
49:39.297850
+6:48.40700
75.9p
51
Annika Hicks
Canmore Nordic Ski Club
49:40.297990
+6:49.40840
75.8p
52
Zoe Roy
Banff Ski Runners
49:46.298500
+6:54.41350
75.7p
53
Rebecca Rorabaugh
Apu Nordic Ski Center
50:12.301170
+7:21.44020
75.0p
54
Dahria Beatty
Whitehorse Cross Country S.c
50:13.301270
+7:22.44120
75.0p
55
Hanna Kolb
Tsv Buchenberg
50:45.304440
+7:53.47290
74.2p
56
Marion Buillet
Les Saisies
50:49.304810
+7:57.47660
74.1p
57
Julia Ransom
Canmore Nordic Ski Club
51:07.306640
+8:15.49490
73.7p
58
Alana Thomas
Team Hardwood
51:16.307590
+8:25.50440
73.4p
59
Tatjana Stiffler
Ski Club Davos
51:42.310130
+8:50.52980
72.8p
60
Andrea Dupont
Rocky Mountain Racers
52:16.313580
+9:25.56430
72.0p
-
Jessica Diggins
Stratton Mountain Elites
23:59:59.8639800
-
-
Sara Lindborg
Falun Borlänge SK
23:59:59.8639800
-
-
Sadie Bjornsen
Apu Nordic Ski Center
23:59:59.8639800
-
-
Brittany Jun Webster
Highlands Trailblazers
23:59:59.8639800
-