Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Team sportia/Scandic cup klassiskt
2012-12-09
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 20
5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Sofia Henriksson
Strömnäs GIF
17:40.105930
76.8p
2
Jonna Sundling
IFK Umeå
17:47.106620
+6.590
76.3p
3
Anna Dyvik
Leksands SK
18:55.113440
+1:15.7410
71.6p
4
Helena Lundkvist
Kalix SK
19:06.114500
+1:25.8470
71.0p
5
Sara Nordstrand
Graninge-Alliansen
19:11.115020
+1:30.8990
70.6p
6
Maja Dahlqvist
Domnarvets GOIF
19:22.116170
+1:42.10140
69.9p
7
Linda Lindkvist
IFK Mora SK
19:26.116560
+1:46.10530
69.7p
8
Josefin Nilsson
Filipstads SF
19:29.116800
+1:48.10770
69.6p
9
Sofie Elebro
IFK Umeå
19:30.116990
+1:50.10960
69.4p
10
Marit Robertsen
Norway
19:31.117050
+1:51.11020
69.4p
11
Lovisa Sundin
Delsbo IF
19:41.118020
+2:00.11990
68.8p
12
Lovisa Modig
Sävast Ski Team IF
19:46.118550
+2:06.12520
68.5p
13
Emma Bergström
Kalix SK
19:56.119540
+2:16.13510
67.9p
14
Julia Nyström
Hägglunds IOFK
20:07.120680
+2:27.14650
67.3p
15
Isabelle Persson
Stockviks SF
20:09.120820
+2:28.14790
67.2p
16
Emma Ivarsson
Årsunda IF
20:17.121680
+2:37.15650
66.7p
17
Julia Dahl
IFK Mora SK
20:24.122310
+2:43.16280
66.4p
18
Emma Björklund
IFK Mora SK
20:25.122450
+2:45.16420
66.3p
19
Jackline Lockner
Graninge-Alliansen
20:30.122920
+2:49.16890
66.0p
20
Sara Hallquist
Åsarna IK
20:47.124680
+3:07.18650
65.1p
21
Clara Auland
Sävast Ski Team IF
20:51.125080
+3:11.19050
64.9p
22
Lena Wiklund
Högbo GOIF
20:53.125240
+3:13.19210
64.8p
23
Elsa Eriksson
Sya SK
20:58.125730
+3:18.19700
64.6p
24
Ida Jonsson
Duveds IF
21:07.126680
+3:27.20650
64.1p
25
Frida Persson
Eksjö SOK
21:08.126710
+3:27.20680
64.0p
26
Ellen Partapuoli
Lycksele IF
21:24.128340
+3:44.22310
63.2p
27
Matilda Andersson
Häggenås SK
21:27.128690
+3:47.22660
63.0p
28
Linda Andersson
Gellivare Skidallians IK
21:37.129600
+3:56.23570
62.6p
29
Isabella Dannberg
Högbo GOIF
21:37.129630
+3:57.23600
62.6p
30
Sara Hägesten
Remsle SK
21:39.129850
+3:59.23820
62.5p
31
Rebecka Dannberg
Högbo GOIF
22:04.132340
+4:24.26310
61.3p
32
Sara Pittsa
Gellivare Skidallians IK
22:13.133220
+4:32.27190
60.9p
33
Marika Vikberg Elmkvist
Svegs IK
22:34.135330
+4:54.29300
59.9p
34
Madeleine Bohlin
Svegs IK
22:41.136020
+5:00.29990
59.6p
35
Emma Westerlund
Hemmingsmarks IF
23:08.138700
+5:27.32670
58.4p
36
Magdalena Eliasson
Graninge-Alliansen
23:08.138730
+5:28.32700
58.4p
37
Elin Edman
Luleå Gjutarens IF
23:15.139480
+5:35.33450
58.1p
-
Anna Gunnars
IFK Mora SK
23:59:58.8639700
-
-
Lisa Nilsson Lindgren
Domnarvets GOIF
23:59:59.8639800
-
-
Katarina Olsson
Fränsta IK
23:59:59.8639800
-
-
Julia Svan
Vansbro AIK SK
23:59:59.8639800
-
-
Agnes Åsander Grahn
Hudiksvalls IF
23:59:59.8639800
-
-
Linnéa Björn
Sundbybergs IK
23:59:59.8639800
-