Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Team sportia/Scandic cup klassiskt
2012-12-09
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Information
Arrangör:
Strömnäs GIF
Plats: Piteå
Längdskidor
Klassisk stil
Intervallstart
Länk till officiella resultat
Resultatsammanfattning
H 21
15km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Calle Halfvarsson
Falun Borlänge SK
38:59.233850
93.1p
2
Markus Ottosson
IFK Umeå
39:53.239250
91.2p
3
Tiio Söderhielm
Åsarna IK
40:02.240150
90.9p
D 21
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Charlotte Kalla
Piteå Elit SK
30:44.184320
80.6p
2
Britta Johansson Norgren
Sollefteå SK
31:39.189880
78.3p
3
Stina Nilsson
IFK Mora SK
31:46.190550
78.0p
H 18
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Oskar Svensson
Falun Borlänge SK
29:04.174300
85.3p
2
Filip Danielsson
Garphyttans IF
29:35.177470
83.7p
3
Edvard Sundman
Åsarna IK
29:42.178110
83.4p
H 20
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Oscar Ivars
Falun Borlänge SK
28:25.170490
87.2p
2
Marcus Ruus
Gillberga SK
28:51.173080
85.9p
3
Karl Johan Dyvik
Leksands SK
28:55.173490
85.7p
D 18
5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Hedda Bångman
Offerdals SK
17:49.106850
76.1p
2
Elina Rönnlund
IFK Umeå
18:57.113690
71.5p
3
Ida Dahl
Östersunds SK
19:21.116040
70.0p
D 20
5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Sofia Henriksson
Strömnäs GIF
17:40.105930
76.8p
2
Jonna Sundling
IFK Umeå
17:47.106620
76.3p
3
Anna Dyvik
Leksands SK
18:55.113440
71.6p
Se hela resultatlistan
Inofficiella resultat
Resultaten från den här tävlingen är inte inlagda av arrangören själv, det är alltså inte officiella resultat.
Läs mer
Länk till officiella resultat
Karta
Höjdgraf
Din webbläsare stödjer inte HTML5, uppgradera till en
modern webbläsare
för att se graferna
Relaterat
Tävlingar i närheten
SKEGA Ungdomsspel 2012
Gruvspelen 2012
Team sportia/Scandic cup Sprint 2012
Skellefteå spelen 2012
BDX Sprinten 2012
Skol DM Norbotten 2012
Sunderbyspelen 2012
Bädda in
Bädda in resultaten på din hemsida eller blogg!
Till inbäddningssidan