Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Bruksvallsloppet Klassiskt
2012-11-16
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Daniel Rickardsson
Hudiksvalls IF
22:15.133430
95.5p
2
Marcus Hellner
Gellivare Skidallians IK
22:20.133950
+5.420
95.1p
3
Lars Nelson
Åsarna IK
22:21.134060
+6.530
95.0p
4
Alex Harvey
Canada
22:24.134300
+8.770
94.8p
5
Calle Halfvarsson
Falun Borlänge SK
22:32.135100
+16.1570
94.1p
6
Emil Jönsson
IFK Mora SK
22:34.135310
+18.1780
93.9p
7
Jens Eriksson
Dala-Floda IF
22:36.135570
+21.2040
93.7p
8
Teodor Peterson
Åsarna IK
22:51.137010
+35.3480
92.6p
9
Fredrik Jonsson
Hudiksvalls IF
22:51.137040
+36.3510
92.6p
10
Jörgen Brink
Hudiksvalls IF
22:53.137260
+38.3730
92.4p
11
Carl Quicklund
Östersunds SK
22:57.137610
+41.4080
92.1p
12
Anders Södergren
Hudiksvalls IF
22:58.137770
+43.4240
92.0p
13
Anton Lindblad
Sollefteå SK
23:04.138310
+48.4780
91.6p
14
Fredrik Byström
Sollefteå SK
23:08.138740
+53.5210
91.2p
15
Martin Johansson
IFK Mora SK
23:09.138820
+53.5290
91.2p
16
Lars Suther
Lima IF
23:10.138960
+55.5430
91.1p
17
Anders Jonsson
Stockviks SF
23:11.139040
+56.5510
91.0p
18
Martin Koukal
Czech Republic
23:20.139910
+1:04.6380
90.3p
19
Rok Trsan
Slovakia
23:21.140020
+1:05.6490
90.3p
20
Jesper Modin
Piteå Elit SK
23:23.140220
+1:07.6690
90.1p
21
Mikael Norberg
Piteå Elit SK
23:25.140460
+1:10.6930
89.9p
22
Matej Simenc
Slovakia
23:25.140480
+1:10.6950
89.9p
23
Daniel Svensson
IFK Mora SK
23:28.140700
+1:12.7170
89.7p
24
Hampus Lindblom
Åsarna IK
23:29.140810
+1:13.7280
89.7p
25
Patrik Johansson
IFK Skövde SK
23:29.140890
+1:14.7360
89.6p
26
Markus Ottosson
IFK Umeå
23:32.141140
+1:17.7610
89.4p
27
Erik Melin-Söderström
Östersunds SK
23:32.141170
+1:17.7640
89.4p
28
Gustav Eriksson
Falun Borlänge SK
23:32.141170
+1:17.7640
89.4p
29
Martin Bajcicak
Slovakia
23:35.141420
+1:19.7890
89.2p
30
Marcus Johansson
Ulricehamns IF
23:36.141580
+1:21.8050
89.1p
31
Johan Westerlund
Piteå Elit SK
23:37.141670
+1:22.8140
89.0p
32
Jerry Ahrlin
Brunflo IF
23:40.141930
+1:25.8400
88.8p
33
David Frisk
IFK Mora SK
23:40.141970
+1:25.8440
88.8p
34
Kevin Sandau
Canada
23:41.142060
+1:26.8530
88.7p
35
Domen Potocnik
Slovakia
23:45.142490
+1:30.8960
88.4p
36
Anton Karlsson
Åsarna IK
23:46.142550
+1:31.9020
88.4p
37
Oscar Kardin
Offerdals SK
23:47.142640
+1:32.9110
88.3p
38
Simon Persson
IFK Umeå
23:47.142660
+1:32.9130
88.3p
39
Martin Riseth
Byåsen IL
23:48.142730
+1:33.9200
88.3p
40
Lars Ljung
Hudiksvalls IF
23:53.143200
+1:37.9670
87.9p
41
Victor Gustafsson
IFK Mora SK
23:55.143410
+1:39.9880
87.8p
42
Simon Andersson
Falun Borlänge SK
23:55.143460
+1:40.9930
87.7p
43
Anders Svanebo
Stockviks SF
23:56.143510
+1:40.9980
87.7p
44
Oscar Lund
IF Hallby SOK
23:59.143860
+1:44.10330
87.5p
45
Patrik Karlsson
Karlslunds IF SF
24:00.143990
+1:45.10460
87.4p
46
Rasmus Hörnfeldt
Östersunds SK
24:04.144390
+1:49.10860
87.1p
47
Johan Edin
IFK Mora SK
24:05.144490
+1:50.10960
87.0p
48
Markus Jönsson
Tranemo IF
24:06.144510
+1:50.10980
87.0p
49
Fredrik Riseth
Byåsen IL
24:06.144550
+1:51.11020
87.0p
50
Jan Mattsson
Storvreta IK
24:07.144670
+1:52.11140
86.9p
51
Bill Impola
Malungs IF
24:08.144720
+1:52.11190
86.9p
52
Jim Åhl
Bodens SK
24:09.144880
+1:54.11350
86.7p
53
Edi Dadic
Croatia
24:10.144970
+1:55.11440
86.7p
54
Johan Eriksson
Åsarna IK
24:11.145010
+1:55.11480
86.7p
55
Aljaz Praznik
Slovakia
24:12.145170
+1:57.11640
86.5p
56
Erik Silfver
Lucksta IF
24:15.145460
+2:00.11930
86.3p
57
Martin Bergström
Piteå Elit SK
24:16.145500
+2:00.11970
86.3p
58
Adam Larsson
Falun Borlänge SK
24:17.145630
+2:02.12100
86.2p
59
Adam Steen
Falun Borlänge SK
24:17.145670
+2:02.12140
86.2p
60
Lars Gunnar Skjevdal
Röros IL
24:19.145800
+2:03.12270
86.1p
61
Gabriel Thorn
Bengtsfors Bois
24:20.145900
+2:04.12370
86.0p
62
Mark Klinar
Slovakia
24:21.146010
+2:05.12480
86.0p
63
Pär Jonsson
Dala-Järna IK
24:21.146020
+2:05.12490
86.0p
64
Andy Gerstenberger
Tyskland
24:23.146200
+2:07.12670
85.8p
65
Karl-Johan Westberg
Borås SK
24:23.146210
+2:07.12680
85.8p
66
Miroslav Rypl
Czech Republic
24:23.146260
+2:08.12730
85.8p
67
Rikard Tynell
Grycksbo IF OK
24:24.146350
+2:09.12820
85.7p
68
Andreas Holmberg
IFK Mora SK
24:25.146410
+2:09.12880
85.7p
69
Anders Stensås
Lundamo IL
24:26.146520
+2:10.12990
85.6p
70
Marcus Ruus
Gillberga SK
24:27.146600
+2:11.13070
85.6p
71
Andreas Veerpalu
Estonia
24:27.146640
+2:12.13110
85.5p
72
Bostjan Klavzar
Slovakia
24:30.146960
+2:15.13430
85.3p
73
Stefan Sunnerberg
SK Ringen
24:30.146970
+2:15.13440
85.3p
74
Jack Impola
Malungs IF
24:31.147010
+2:15.13480
85.3p
75
Jonatan Thoresson
Östersunds SK
24:34.147340
+2:19.13810
85.1p
76
Matjaz Gorjanc
Slovakia
24:36.147510
+2:20.13980
85.0p
77
Joakim Engström
IFK Mora SK
24:36.147520
+2:20.13990
84.9p
78
Per Egil Bjoergen
Trønderlyn Ski
24:37.147650
+2:22.14120
84.9p
79
Thomas Ekren
Melhus IL
24:38.147710
+2:22.14180
84.8p
80
Jan Barton
Czech Republic
24:38.147780
+2:23.14250
84.8p
81
Luka Gostincar
Slovakia
24:40.147940
+2:25.14410
84.7p
82
Sondre Engan
Strindheim IL
24:40.147990
+2:25.14460
84.6p
83
Martin Polach
Czech Republic
24:41.148070
+2:26.14540
84.6p
84
Johan Lövgren
Vännäs SK
24:42.148140
+2:27.14610
84.5p
85
Henrik Alm
Idre SK
24:44.148310
+2:28.14780
84.4p
86
Oscar Ivars
Falun Borlänge SK
24:45.148430
+2:30.14900
84.3p
87
Marcus Svelander
Åsarna IK
24:45.148480
+2:30.14950
84.3p
88
Patrik Tallbom
Östersunds SK
24:47.148630
+2:32.15100
84.2p
89
Emil Brindbergs
Vansbro AIK SK
24:47.148670
+2:32.15140
84.2p
90
Einar Flaktveit Moxnes
Tif Vikning Bergen
24:49.148810
+2:33.15280
84.1p
91
Johan Persson
Järpens SK
24:49.148820
+2:33.15290
84.1p
92
Adam Fellner
Czech Republic
24:54.149350
+2:39.15820
83.7p
93
Erik Wickström
Ulricehamns IF
24:55.149410
+2:39.15880
83.7p
94
David Nordström
IFK Umeå
24:56.149500
+2:40.15970
83.6p
95
Andrej Buric
Croatia
24:58.149730
+2:43.16200
83.5p
96
Arvid Forss
Åsarna IK
25:00.149910
+2:44.16380
83.4p
97
Tobias Nilsson
IFK Umeå
25:00.149990
+2:45.16460
83.3p
98
Oscar Bergström
IFK Mora SK
25:01.150040
+2:46.16510
83.3p
99
Daniel Olsson
Falun Borlänge SK
25:02.150120
+2:46.16590
83.2p
100
Emil Ekman
Ulricehamns IF
25:03.150200
+2:47.16670
83.2p
101
Anton Enberg
Falun Borlänge SK
25:03.150280
+2:48.16750
83.1p
102
Jimmy Emilsson
Offerdals SK
25:07.150630
+2:52.17100
82.9p
103
Anton Järnberg
Hudiksvalls IF
25:08.150700
+2:52.17170
82.9p
104
Jesper Nyström
Falun Borlänge SK
25:09.150820
+2:53.17290
82.8p
105
Jakub Sikora
Czech Republic
25:13.151230
+2:58.17700
82.5p
106
Mathias Jonasson
Östersunds SK
25:14.151330
+2:59.17800
82.5p
107
Simon Åslin
Stockviks SF
25:15.151400
+2:59.17870
82.4p
108
Erik Johansson
Tranemo IF
25:15.151490
+3:00.17960
82.4p
109
Dominik Kern
Austria
25:16.151570
+3:01.18040
82.3p
110
Fredrik Hansson
Lillhärdals IF
25:17.151660
+3:02.18130
82.3p
111
Rasmus Blom
Högsäters GF
25:19.151800
+3:03.18270
82.2p
112
Mikael Sandgren
IFK Mora SK
25:20.151930
+3:05.18400
82.1p
113
Frode Aas Strandvik
Steinkjer Skl
25:22.152170
+3:07.18640
82.0p
114
Saevar Birgisson
Island
25:29.152880
+3:14.19350
81.5p
115
Öyvind Watterdal
Nøtterøy Ski
25:31.153020
+3:15.19490
81.4p
116
Linus Larsson
Karlslunds IF SF
25:33.153250
+3:18.19720
81.3p
117
Johannes Ainegren
IFK Likenäs
25:37.153610
+3:21.20080
81.1p
118
Truls Torvik
Varden Il,
25:38.153700
+3:22.20170
81.0p
119
Niklas Persson
Falun Borlänge SK
25:39.153890
+3:24.20360
80.9p
120
Patrik Lind
Torshälla-Nyby IS
25:44.154370
+3:29.20840
80.6p
121
Alexander Standen
Storbritannien
25:47.154630
+3:32.21100
80.5p
122
Samuel Norlén
IK Stern
26:00.155940
+3:45.22410
79.7p
123
Brynjar Leo Kristinsson
Island
26:01.156000
+3:45.22470
79.6p
124
Magne Harborg
Röros IL
26:02.156180
+3:47.22650
79.5p
125
Felix Hopstadius
Storumans IK
26:09.156880
+3:54.23350
79.1p
126
Alexander Westberg
Borås SK
26:11.157070
+3:56.23540
79.0p
127
Albin Jonsson
Högbo GOIF
26:20.157970
+4:05.24440
78.5p
128
Sebastian Stadlbauer
Austria
26:20.157990
+4:05.24460
78.5p
129
Emil Lagergren
Tynderö IK
26:39.159890
+4:24.26360
77.4p
130
Emil Sorsell
Storforshei IF
26:40.159900
+4:24.26370
77.4p
131
Joacim Lindstedt
Sundbybergs IK
26:51.161030
+4:36.27500
76.8p
132
Stefan Ekman
Strömsbergs IF
26:53.161280
+4:38.27750
76.7p
133
Vegard Kvam
Fjellørnen IL
27:03.162240
+4:48.28710
76.2p
134
Martin Gotting
Ulricehamns IF
27:04.162300
+4:48.28770
76.1p
135
Ondrej Tuka
Slovakia
27:16.163500
+5:00.29970
75.5p
136
Erik Ohlström
IK Rex
27:18.163770
+5:03.30240
75.3p
137
Leon Spiller
Falun Borlänge SK
27:23.164230
+5:08.30700
75.1p
138
Philip Askeroth
IK Stern
27:24.164380
+5:09.30850
75.0p
139
Jonas Berg
Byåsen IL
28:11.169000
+5:55.35470
72.7p
140
Eirik Stonor
Danmark
31:56.191510
+9:40.57980
63.2p
-
Mattias Edvardsson
Årsunda IF
23:59:58.8639700
-
-
Jakob Sundin
Nordingrå SK
23:59:58.8639700
-
-
Jesper Arnesson
Borås SK
23:59:58.8639700
-
-
Viktor Johansson
Sundbybergs IK
23:59:59.8639800
-
-
Nemanja Kosarac
Bih
23:59:59.8639800
-
-
Aleksander Riseth
Byåsen IL
23:59:59.8639800
-
-
Njegos Perisic
Bih
23:59:59.8639800
-
-
Sindre Groenflaten
Fjellørnen IL
23:59:59.8639800
-
-
Stefan Lopatic
Romania
23:59:59.8639800
-
-
Johan Herrman
SK Ringen
23:59:59.8639800
-
-
Damir Rastic
Sjenica
23:59:59.8639800
-
-
Even Moholt
Ålen IL
23:59:59.8639800
-
-
Viktor Eriksson
Malungs IF
23:59:59.8639800
-
-
Johannes Ringsby
Töcksfors IF
23:59:59.8639800
-
-
Robin Bryntesson
Sollefteå SK
23:59:59.8639800
-
-
Tiio Söderhielm
Åsarna IK
23:59:59.8639800
-