Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Team Sporta Cup/Fis Junior Cup Klassiskt
2012-02-18
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
30km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Markus Ottosson
IFK Umeå
1:16:11.457000
92.6p
2
Anders Solin
IFK Mora SK
1:16:19.457820
+8.720
92.4p
3
Lars Nelson
Åsarna IK
1:17:03.462220
+52.5120
91.5p
4
Tiio Söderhielm
Åsarna IK
1:17:39.465870
+1:28.8770
90.7p
5
Lars Suther
IFK Mora SK
1:18:08.468790
+1:57.11690
90.0p
6
Martin Johansson
IFK Mora SK
1:18:24.470300
+2:13.13200
89.7p
7
Mikael Norberg
Piteå Elit SK
1:18:47.472670
+2:36.15570
89.2p
8
Gustav Nordström
Gävle SK
1:19:02.474110
+2:51.17010
88.9p
9
Bill Impola
Malungs IF
1:19:20.475900
+3:09.18800
88.6p
10
Hampus Lindblom
Åsarna IK
1:20:00.479980
+3:49.22880
87.7p
11
David Frisk
IFK Mora SK
1:20:14.481350
+4:03.24250
87.5p
12
Oscar Lund
IF Hallby SOK
1:21:15.487400
+5:04.30300
86.3p
13
David Hedlund
Piteå Elit SK
1:21:20.487950
+5:09.30850
86.2p
14
Rasmus Blom
Högsäters GF
1:21:46.490560
+5:35.33460
85.6p
15
Anton Sjöholm
Östersunds SK
1:21:59.491850
+5:48.34750
85.4p
16
Johan Eriksson
Åsarna IK
1:22:12.493150
+6:01.36050
85.2p
17
Anders Jonsson
Stockviks SF
1:22:14.493380
+6:03.36280
85.1p
18
Espen Weltzien Hultgreen
Sundbybergs IK
1:23:00.497950
+6:49.40850
84.3p
19
Christian Olsson
Tranemo IF
1:23:19.499830
+7:08.42730
83.9p
20
Adam Larsson
Falun Borlänge SK
1:23:32.501130
+7:21.44030
83.7p
21
Samuel Norlén
Ulricehamns IF
1:23:35.501420
+7:24.44320
83.6p
22
Johan Westerlund
Piteå Elit SK
1:23:41.502000
+7:30.44900
83.5p
23
Mikael Sandgren
IFK Mora SK
1:24:01.504020
+7:50.46920
83.1p
24
Jesper Brofjärd
Borås GIF
1:24:18.505760
+8:07.48660
82.8p
25
Marcus Johansson
Ulricehamns IF
1:24:31.507060
+8:20.49960
82.6p
26
Stefan Nordlander
Navåsens FK
1:24:47.508660
+8:36.51560
82.3p
27
Magnus Engström
Stockviks SF
1:24:56.509560
+8:45.52460
82.1p
28
Emil Ekman
Ulricehamns IF
1:25:14.511380
+9:03.54280
81.8p
29
Brynjar Leo Kristinsson
Island
1:25:29.512890
+9:18.55790
81.6p
30
Patrik Tallbom
Östersunds SK
1:25:53.515290
+9:42.58190
81.1p
31
Pontus Johannesson
Bengtsfors Bois
1:27:09.522800
+10:58.65700
79.9p
32
Emil Lagergren
Tynderö IK
1:27:20.523900
+11:09.66800
79.7p
33
Martin Gotting
Ulricehamns IF
1:27:32.525170
+11:21.68070
79.5p
34
David Siebers
IK Hakarpspojkarna
1:27:33.525270
+11:22.68170
79.5p
35
Leon Spiller
Falun Borlänge SK
1:29:06.534530
+12:55.77430
78.0p
36
Carl Olander
OK Landehof
1:29:13.535230
+13:02.78130
77.8p
37
Alexander Westberg
Borås SK
1:29:58.539720
+13:47.82620
77.1p
-
Saevar Birgisson
Island
23:59:58.8639700
-
-
Joakim Engström
IFK Mora SK
23:59:58.8639700
-
-
Martin Liljemark
SK Bore
23:59:58.8639700
-
-
Anders Svanebo
Stockviks SF
23:59:58.8639700
-
-
Anton Karlsson
Åsarna IK
23:59:59.8639800
-
-
Daniel Olsson
Falun Borlänge SK
23:59:59.8639800
-
-
Jani Simola
Finland
23:59:59.8639800
-
-
Fredrik Karlsson
Hudiksvalls IF
23:59:59.8639800
-
-
Adam Johansson
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
-
-
Adam Johansson
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
-