Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Lillknösen
2012-02-12
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Information
Arrangör:
Stuguns SK
Plats: Ragunda
Längdskidor
Fristil
Intervallstart
Länk till officiella resultat
Resultatsammanfattning
D 16
5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Emma Backén
Svegs IK
13:49.82800
2
Sara Östling
Svegs IK
14:07.84600
3
Emma Thalin
Svegs IK
14:13.85200
H 16
5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Anders Roos
Stuguns SOK Gjurd
12:33.75200
2
Gustav Rotvold
Åsarna IK
12:33.75200
3
Konrad Mattsson Myhr
Funäsdalens IF
12:34.75300
D 10
2.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Märta Rosenberg
Duveds IF
8:38.51700
2
Ellen Sjölund
Spikbodarnas IK
9:25.56400
3
Emma Wikberg
Utrikes SK
12:52.77100
D 11
2.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Nora Lignell
Lucksta IF
8:07.48600
2
Ida Andersson
Östersunds SK
8:20.49900
3
Bente Skåle
Östersunds SK
8:25.50400
D 12
2.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Gabriella Pålsson
Utrikes SK
7:27.44600
2
Julia Albertsson
Stuguns SOK Gjurd
7:56.47500
3
Ida Dahlgren
Spikbodarnas IK
8:17.49600
D 13
2.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Gry Abrahamsson Gjersvold
Utrikes SK
7:18.43700
2
Elin Backén
Svegs IK
7:34.45300
3
Patricia Ivansson
Offerdals SK
7:37.45600
D 14
2.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Tua Dahlgren
Spikbodarnas IK
7:02.42100
2
Amanda Sjölund
Spikbodarnas IK
7:55.47400
3
Natali Forss
Östersunds SK
8:06.48500
H 10
2.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Gustav Pålsson
Utrikes SK
7:54.47300
2
Erik Näslund
Spikbodarnas IK
8:59.53800
3
Tor Rönnestrand
ÅS IL
9:23.56200
H 11
2.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Erik Hennings
Östersunds SK
8:01.48000
2
Robin Ivansson
Offerdals SK
8:42.52100
3
Elias Ragnarsson
Offerdals SK
8:51.53000
H 12
2.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
erik engelin
Offerdals SK
7:18.43700
2
Linus Berglund
Duveds IF
7:21.44000
3
Sven Leander
Åsarna IK
7:29.44800
H 13
2.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Oskar Olsson
Funäsdalens IF
7:13.43200
2
Viktor Engvall
Utrikes SK
7:22.44100
3
Andreas Hjelm
Östersunds SK
7:24.44300
H 14
2.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Erik Holmgren
Stuguns SOK Gjurd
6:30.38900
2
Anton Eriksson
Östersunds SK
6:33.39200
3
Karel Novak
Offerdals SK
6:54.41300
D 9
1.2km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Lina Hennings
Östersunds SK
4:00.23900
2
Elvira Hermansson
Spikbodarnas IK
4:17.25600
3
Gry Dahlgren
Spikbodarnas IK
4:34.27300
H 9
1.2km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Ebbe Abrahamsson Gjersvold
Utrikes SK
3:37.21600
2
Erik Samuelsson
Stuguns SOK Gjurd
4:08.24700
3
Emil Hellström
Bräcke SK
4:25.26400
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)
Se hela resultatlistan
Inofficiella resultat
Resultaten från den här tävlingen är inte inlagda av arrangören själv, det är alltså inte officiella resultat.
Läs mer
Länk till officiella resultat
Karta
Relaterat
Tidigare tävlingar
Lillknösen 2020
Lillknösen 2019
Lillknösen 2016
Lillknösen 2015
Lillknösen 2014
Lillknösen 2013
Lillknösen 2012
Lillknösen/UDM 2011
Lillknösen 2009
Lillknösen 2008
Tävlingar i närheten
Hallstasvängen 2012
Niprullen 2012
Hallstarullen 2012
Tövarännet 2012
Kölsjörännet 2012
Team Sportia Ungdomsmästerskap 2012
Folksam Cup Jaktstart 2012
Bädda in
Bädda in resultaten på din hemsida eller blogg!
Till inbäddningssidan