Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Västgötaloppet Skate&Tjejer
2012-02-11
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
21km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
D 21
Emma Musslinder
Falköpings AIK SK
1:15:17.451600
72.2p
2
D 21
Elin Blick
OK Alehof
1:15:43.454200
+26.2500
71.8p
3
D 21
Jenny Karlsson
Uddevalla IS
1:15:47.454600
+30.2900
71.7p
4
D 21
Johanna Sundström
Hestra IF
1:15:55.455400
+38.3700
71.6p
5
D 21
Anna Wiik
Tvärreds IF
1:17:02.462100
+1:45.10400
70.6p
6
D 21
Sofie Svensson
IK Vista
1:19:52.479100
+4:35.27400
68.0p
7
D 21
Nathalie Rygh
Mariestads FK
1:22:11.493000
+6:54.41300
66.1p
8
D 21
Lubov Pospeshina
IFK Skövde SK
1:22:40.495900
+7:23.44200
65.7p
9
D 21
Tilda Karlsson
OK Alehof
1:22:51.497000
+7:34.45300
65.6p
10
D 21
Emma Nilsson
Logia IF
1:23:49.502800
+8:32.51100
64.8p
11
D 21
Malin Svensson
IK Vista
1:24:58.509700
+9:41.58000
64.0p
12
D 21
Sissi Karlsson
Uddevalla SK
1:25:18.511700
+10:01.60000
63.7p
13
D 21
Martina Vejedal
IK Trasten
1:26:40.519900
+11:23.68200
62.7p
14
D 21
Frida Stolt
Hestra IF
1:29:06.534500
+13:49.82800
61.0p
15
D 21
Anna Westergaard
København SK
1:30:43.544200
+15:26.92500
59.9p
16
D 21
Angelica Johansson
OK Alehof
1:31:25.548400
+16:08.96700
59.5p
17
D 21
Lena Karlsson
OK Alehof
1:32:26.554500
+17:09.102800
58.8p
18
D 21
Anna Göransson
Rydboholms SK
1:32:45.556400
+17:28.104700
58.6p
19
D 21
Amanda Karlsson
Ulricehamns IF
1:33:49.562800
+18:32.111100
57.9p
20
D 21
Ulrika Lindberg
IK Stern
1:36:36.579500
+21:19.127800
56.3p
21
D 21
Caroline Andersson
Craft
1:37:04.582300
+21:47.130600
56.0p
22
D 21
Viktoria Persson
Äspereds IF
1:41:22.608100
+26:05.156400
53.6p
23
D 21
Ann-ewa Hardstedt
Team Arkmek
1:42:00.611900
+26:43.160200
53.3p
24
D 21
Ulrika Norin
Skövde
1:42:06.612500
+26:49.160800
53.2p
25
D 21
Laura Tapia
Craft
1:42:07.612600
+26:50.160900
53.2p
26
D 21
Kajsa Kettil
No Club
1:43:39.621800
+28:22.170100
52.4p
27
D 21
Gunilla Spånberg
Istrums SK
1:44:03.624200
+28:46.172500
52.2p
28
D 21
Camilla Fherm
Redvägs SK
1:44:09.624800
+28:52.173100
52.2p
29
D 21
Brittmarie Påhlman
Istrums SK
1:45:22.632100
+30:05.180400
51.6p
30
D 21
Lena Pihel
Sjövalla FK
1:45:41.634000
+30:24.182300
51.4p
31
D 21
Christina Hansen
Viskafors
1:49:02.654100
+33:45.202400
49.8p
32
D 21
Karin Persson
IK Stern
1:50:49.664800
+35:32.213100
49.0p
33
D 21
Nancy Wahl
Västra Frölunda
1:51:00.665900
+35:43.214200
49.0p
34
D 21
Mia Marecek
Borås
1:51:09.666800
+35:52.215100
48.9p
35
D 21
Karin Almgren
IK Uven
1:51:18.667700
+36:01.216000
48.8p
36
D 21
Margareta Åkesson
Mölndal
1:51:58.671700
+36:41.220000
48.5p
37
D 21
Marie Westergaard
København SK
1:53:42.682100
+38:25.230400
47.8p
38
D 21
Jenny Johansson
Göteborg
1:55:50.694900
+40:33.243200
46.9p
39
D 21
Eva Andreasson
Borås GIF
1:56:25.698400
+41:08.246700
46.7p
40
D 21
Ann Charlotte Gustafsson
IK Stern
1:56:28.698700
+41:11.247000
46.7p
41
D 21
Annica Nygren
Göteborg
1:56:33.699200
+41:16.247500
46.6p
42
D 21
Christina Rygh
Mariestads FK
1:56:58.701700
+41:41.250000
46.5p
43
D 21
Ester Benjaminsson
Herrljunga Skid o OL
1:58:29.710800
+43:12.259100
45.9p
44
D 21
Agneta Göthberg
Göteborg
1:58:35.711400
+43:18.259700
45.8p
45
D 21
Julia Wadman
Göteborgs SK
1:58:36.711500
+43:19.259800
45.8p
46
D 21
Eva-marie Brofjärd
Borås
2:00:21.722000
+45:04.270300
45.2p
47
D 21
Ulrika Lanner Alfredsson
Ryda SK
2:00:42.724100
+45:25.272400
45.0p
48
D 21
Agneta Franze
OK Vivill
2:01:48.730700
+46:31.279000
44.6p
49
D 21
Sara Engdal
Göteborg/Majorna OK
2:02:09.732800
+46:52.281100
44.5p
50
D 21
Eva-lena Käll
Klarebergsskolan
2:02:39.735800
+47:22.284100
44.3p
51
D 21
Gunnel Petterssson
Borås
2:04:37.747600
+49:20.295900
43.6p
52
D 21
Terese Samuelsson
Västra Frölunda
2:04:48.748700
+49:31.297000
43.5p
53
D 21
Anna Nielanger
Hovås
2:05:21.752000
+50:04.300300
43.4p
54
D 21
Sofie Dahlén
Borås
2:06:15.757400
+50:58.305700
43.0p
55
D 21
Annalena Tennby
Hisingens Ck
2:06:24.758300
+51:07.306600
43.0p
56
D 21
Kerstin Johansson
Aplared
2:06:44.760300
+51:27.308600
42.9p
57
D 21
Lena Olander
Göteborg
2:06:46.760500
+51:29.308800
42.9p
58
D 21
Monica Joelsson
Mölndal
2:07:46.766500
+52:29.314800
42.5p
59
D 21
Maria Kjellander
Landvetter
2:07:50.766900
+52:33.315200
42.5p
60
D 21
Karin Larsson
Alafors
2:08:12.769100
+52:55.317400
42.4p
61
D 21
Petra Welinder
Göteborg
2:08:39.771800
+53:22.320100
42.2p
62
D 21
Louise Franzen
Team Hångsdala
2:10:07.780600
+54:50.328900
41.8p
63
D 21
Gunilla Grönberg
Lerums SOK
2:10:10.780900
+54:53.329200
41.8p
64
D 21
Susanne Hultin
Hestra IF
2:11:41.790000
+56:24.338300
41.3p
65
D 21
Eva Lingegård
OK Gipen
2:12:48.796700
+57:31.345000
40.9p
66
D 21
Ing-marie Christenson
No Club
2:14:37.807600
+59:20.355900
40.4p
67
D 21
Camilla Säll-magnusson
Göteborg
2:15:11.811000
+59:54.359300
40.2p
68
D 21
Anna-lena Wik
OK Alehof
2:16:47.820600
+1:01:30.368900
39.7p
69
D 21
Carina Franzén
Team Hångsdala
2:17:17.823600
+1:02:00.371900
39.6p
70
D 21
Marianne Möllstam
Lerums SOK
2:17:32.825100
+1:02:15.373400
39.5p
71
D 21
Marie Wallin
Tjuvkil
2:17:43.826200
+1:02:26.374500
39.5p
72
D 21
Marie Kollberg
Floda
2:17:49.826800
+1:02:32.375100
39.4p
73
D 21
Ann-christine Andersson
Ulricehamn
2:18:15.829400
+1:02:58.377700
39.3p
74
D 21
Emma Gustafsson
IK Stern
2:18:35.831400
+1:03:18.379700
39.2p
75
D 21
Evalena Lindqvist
Borås
2:20:15.841400
+1:04:58.389700
38.8p
75
D 21
Anette Björkman
Lidköping
2:20:15.841400
+1:04:58.389700
38.8p
77
D 21
Ann Segerdahl
OK Gipen
2:21:29.848800
+1:06:12.397100
38.4p
78
D 21
Susanna Andersson
OK Landehof
2:22:23.854200
+1:07:06.402500
38.2p
79
D 21
Ann- lotte Bergman Lyck
Göteborg
2:30:32.903100
+1:15:15.451400
36.1p
80
D 21
Gyöngyi Berecz
Borås
2:47:17.1003600
+1:32:00.551900
32.5p
81
D 21
Lena Hansson
Floda
2:53:48.1042700
+1:38:31.591000
31.3p
82
D 21
Annica Eriksson
Lindome
2:58:13.1069200
+1:42:56.617500
30.5p
83
D 21
Marita Sehlin Eriksson
Vara
23:59:58.8639700
-
84
D 21
Elisabeth Bäck
Astrazeneca IF
23:59:59.8639800
-
84
D 21
Carolina Siljö
Göteborg
23:59:59.8639800
-
84
D 21
Marita Aiff
Alvesta SOK
23:59:59.8639800
-
84
D 21
Catarina Blomberg
Göteborg/Majorna OK
23:59:59.8639800
-
84
D 21
Eva Johannesson
No Club
23:59:59.8639800
-
84
D 21
Emilia Henricson
Pfizer SK
23:59:59.8639800
-
84
D 21
Ulla Britt Östman
Tymer
23:59:59.8639800
-
84
D 21
Margaret Jensen
No Club
23:59:59.8639800
-
84
D 21
Marie Runestam
Flodas Gudinnor
23:59:59.8639800
-
84
D 21
Maria Andersson
Skövde
23:59:59.8639800
-
84
D 21
Susanne Delphin
Lindome
23:59:59.8639800
-
84
D 21
Anne-marie Hallqvist
Floda
23:59:59.8639800
-
84
D 21
Ewa Godwin
Stenkullen
23:59:59.8639800
-
84
D 21
Kaisa Mannerkorpi
Mölndal
23:59:59.8639800
-
84
D 21
Anna Haraldsson Jensen
Malmö
23:59:59.8639800
-
84
D 21
Yvonne Malmsten
IK Stern
23:59:59.8639800
-
84
D 21
Ula Sjöstedt
OK Alehof
23:59:59.8639800
-
Logga in för att slippa de här annonserna
21km
Längdskidor, Fristil, Masstart
101
H 21
Marcus Johansson
Ulricehamns IF
55:27.332600
-40:10
83.9p
102
H 21
Samuel Norlén
Ulricehamns IF
55:28.332700
-40:11
83.9p
103
H 21
Erik Wickström
Ulricehamns IF
55:49.334800
-40:32
83.4p
104
H 21
Emil Ekman
Ulricehamns IF
56:23.338200
-41:06
82.5p
105
H 21
Erik Wilhelmsson
Lidköpings VSK
59:26.356500
-44:09
78.3p
106
H 21
Philip Askeroth
IK Stern
59:42.358100
-44:25
77.9p
107
H 17
Adam Thorman
IK Hakarpspojkarna
59:43.358200
-44:26
77.9p
108
H 21
Tobias Westman
IK Stern
1:03:09.378800
-47:52
73.7p
109
H 17
Oscar Claesson
IF Hallby SOK
1:03:24.380300
-48:07
73.4p
110
H 21
Daniel Fredhe
Karlslunds IF SF
1:03:38.381700
-48:21
73.1p
111
H 17
Emanuel Laago
IF Hallby SOK
1:06:38.399700
-51:21
69.8p
112
H 17
Fredrik Finnskog
Tranemo IF
1:07:21.404000
-52:04
69.1p
113
H 21
Cornelius Temmel
Volvo IF
1:08:05.408400
-52:48
68.3p
114
H 17
Erik Finnskog
Tranemo IF
1:11:12.427100
-55:55
65.4p
115
H 21
Magnus Svensson
Dalslandspolisens IF
1:12:25.434400
-57:08
64.3p
116
D 21
Pernilla Eggöy
IK Stern
1:19:01.474000
+3:44.22300
58.9p
117
H 21
Christian Olsson
Åmåls OK
1:19:22.476100
+4:05.24400
58.6p
118
H 21
Kjell Carlgren
OK Alehof
1:20:53.485200
+5:36.33500
57.5p
119
H 21
Anton Frendelius
Karlslunds IF SF
1:29:28.536700
+14:11.85000
52.0p
120
H 21
Thomas Christensson
OK Alehof
1:30:03.540200
+14:46.88500
51.7p
121
H 21
Heinz Lämmel
Höghedens SLK
1:34:41.568000
+19:24.116300
49.1p
122
H 21
David Siebers
IK Hakarpspojkarna
23:59:58.8639700
-
123
H 21
Fredrik Persson
IK Stern
23:59:59.8639800
-