Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Orsa Grönklitt Ski Marathon
2012-02-11
Deltävling i
Tiger Balsam Ski Tour 2012
<<< Värmdöloppet
Bessemerloppet >>>
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 21 Motion
21km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Helena Gezelius Björkman
IFK Mora SK
1:14:44.448300
63.4p
2
Thérès Ericsson
OK Ravinen
1:21:17.487600
+6:33.39200
58.3p
3
Annlouise Almqvist
IFK Mora SK
1:22:36.495500
+7:52.47100
57.3p
4
Ellen Nilsson
Malungs SK
1:23:09.498800
+8:25.50400
57.0p
5
Evelina Johansson
Hybo AIK
1:24:02.504100
+9:18.55700
56.4p
6
Lena Karlsson Holmer
IFK Mora SK
1:24:07.504600
+9:23.56200
56.3p
7
Lisa Heens
Vansbro AIK SK
1:25:44.514300
+11:00.65900
55.2p
8
Britt Marie Erlandsson
Norra Dals SK
1:29:02.534100
+14:18.85700
53.2p
9
Kari Koskinen
Sågmyra SK
1:36:27.578600
+21:43.130200
49.1p
10
Frida Forsberg
OK Ravinen
1:37:01.582000
+22:17.133600
48.8p
11
Agnes Elfving
IK Jarl Rättvik
1:37:07.582600
+22:23.134200
48.8p
12
Sabina Hammare
Orsa SK
1:38:02.588100
+23:18.139700
48.3p
13
Anna Laforet
IK Jarl Rättvik
1:38:59.593800
+24:15.145400
47.8p
14
Anna Hartwig
Orsa SK
1:39:36.597500
+24:52.149100
47.6p
15
Jennie Dahl
Sälen
1:39:38.597700
+24:54.149300
47.5p
16
MY Rönnols
Sundbybergs IK
1:40:48.604700
+26:04.156300
47.0p
17
Hanna Mandel
No Club
1:41:36.609500
+26:52.161100
46.6p
18
Erika Umeland
Grava SK
1:41:38.609700
+26:54.161300
46.6p
19
Linda Bergman Wennström
Siljansnäs Skid & Löparklubb
1:41:58.611700
+27:14.163300
46.4p
20
Annie Forsberg
OK Ravinen
1:42:06.612500
+27:22.164100
46.4p
21
Emma Albinsson
IFK Mora SK
1:42:12.613100
+27:28.164700
46.3p
22
Heidi Skåret
Vang IL
1:42:21.614000
+27:37.165600
46.3p
23
Eva Grindheim
Helsingborg
1:43:20.619900
+28:36.171500
45.8p
24
Marie Thelander Fogel
Nusnäs IF
1:45:20.631900
+30:36.183500
45.0p
25
Eva Tujulin
IFK Mora SK
1:45:25.632400
+30:41.184000
44.9p
26
Linnea Hedman
Falun
1:45:35.633400
+30:51.185000
44.9p
27
Margareta Andersson
Sälens IF
1:45:54.635300
+31:10.186900
44.7p
28
Britt Sandstål
Dala-Floda IF
1:46:28.638700
+31:44.190300
44.5p
29
Carina Backman
Åsens SK
1:46:50.640900
+32:06.192500
44.3p
30
Maria Qvarfordt
Siljansnäs Skid & Löparklubb
1:47:49.646800
+33:05.198400
43.9p
31
Jennie Hansson
Heds IF
1:47:55.647400
+33:11.199000
43.9p
32
Stina Bolö
Älvdalens IF SK
1:47:56.647500
+33:12.199100
43.9p
33
Marie Hagberg
Domnarvets GOIF
1:50:45.664400
+36:01.216000
42.8p
34
Maria Habermann
Sälens IF
1:51:12.667100
+36:28.218700
42.6p
35
Erika Olsson
Storvreta IK
1:51:54.671300
+37:10.222900
42.3p
36
Sofia Zetterström
Axa SC
1:54:15.685400
+39:31.237000
41.5p
37
Lotta Hallberg
Linköping
1:54:34.687300
+39:50.238900
41.3p
38
Natalie Aranda
Yuppie Ski Club
1:56:18.697700
+41:34.249300
40.7p
39
Kerstin Jemt
Orsa SK
1:56:31.699000
+41:47.250600
40.6p
40
Agneta Nylund
Korskrogen
1:56:34.699300
+41:50.250900
40.6p
41
Maria Andersson
IFK Skövde SK
1:58:24.710300
+43:40.261900
40.0p
42
Kim Ten Damme
Vansbro AIK SK
1:58:37.711600
+43:53.263200
39.9p
43
Barbro Wallgren
Färnäs
1:59:52.719100
+45:08.270700
39.5p
44
Lena Mandel
Orsa SK
1:59:55.719400
+45:11.271000
39.5p
45
Maria Lundmark
Nusnäs IF
2:00:25.722400
+45:41.274000
39.3p
46
Sara Englund
Falu IK
2:00:41.724000
+45:57.275600
39.2p
47
Ida Mari Hansson
Falu IK
2:00:53.725200
+46:09.276800
39.2p
48
Ylva Ljungqvist
No Club
2:03:51.743000
+49:07.294600
38.2p
49
Katarina Karlsson
Strömstad
2:04:11.745000
+49:27.296600
38.1p
50
Marja Larsson
IFK Mora SK
2:06:53.761200
+52:09.312800
37.3p
51
Maria Westman
Göteborg
2:07:46.766500
+53:02.318100
37.1p
52
Ingela Hedberg
Kroppa IF
2:08:09.768800
+53:25.320400
37.0p
53
Bea Elander Beryl
IK Stern
2:08:17.769600
+53:33.321200
36.9p
54
Jessika Sjölund
Ingarö IF
2:17:06.822500
+1:02:22.374100
34.5p
55
Johanna Rhodin
Stockholm
2:17:15.823400
+1:02:31.375000
34.5p
56
Mia Wikdahl
Ikj Haninge
2:17:18.823700
+1:02:34.375300
34.5p
57
Anneli Kargl
Mora
2:26:14.877300
+1:11:30.428900
32.4p
58
Natalie Afsannejad
Mora
2:38:54.953300
+1:24:10.504900
29.8p
59
Gertie Karlbom
Orsa SK
3:45:57.1355600
+2:31:13.907200
21.0p
-
Johanna Junker
Tunafors SK
23:59:58.8639700
-