Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Mattila Ski Marathon
2012-02-05
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
H 21
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Martin Liljemark
SK Bore
2:09:21.776000
85.5p
2
Steffen Säterhagen Paulsen
Rustad IL
2:09:23.776200
+2.100
85.5p
3
Rasmus Blom
Högsäters GF
2:12:57.797600
+3:36.21500
82.3p
4
Simon Kvarnström
Ekshärads SF
2:13:05.798400
+3:44.22300
82.2p
5
Johannes Ainegren
IFK Likenäs
2:14:06.804500
+4:45.28400
81.4p
6
Tony Björnbakken
Magnor Ul
2:16:04.816300
+6:43.40200
79.8p
7
John Arne Holtet
Brandval IL
2:16:42.820100
+7:21.44000
79.3p
8
Erik Gjerdbakken
Team Oslo
2:19:08.834700
+9:47.58600
77.4p
9
Kent Remi Björnbakken
Sørskogsbygda IL
2:19:15.835400
+9:54.59300
77.3p
10
Ken Tore Tallakstad
Team Sinsen Racing
2:19:19.835800
+9:58.59700
77.3p
11
Leif Thorn
Bengtsfors Bois
2:19:23.836200
+10:02.60100
77.2p
12
Tor Fredriksen
Magnor Ul
2:20:12.841100
+10:51.65000
76.6p
13
Staffan Sandberg
Stenungsunds OK
2:20:52.845100
+11:31.69000
76.1p
14
Simon Sveder
Hällefors SK
2:21:38.849700
+12:17.73600
75.6p
15
Lars-ove Thoresen
Austmarka IL
2:21:43.850200
+12:22.74100
75.5p
16
Roland Berglund
Sunne SLF
2:21:45.850400
+12:24.74300
75.5p
17
Andreas Nilsson
IK Stern
2:22:36.855500
+13:15.79400
74.9p
18
Ulf Johansson
Grava SK
2:22:49.856800
+13:28.80700
74.7p
19
Andreas Blohm
Grava SK
2:22:51.857000
+13:30.80900
74.7p
20
Marco Vezzoli
Magnor Ul
2:22:56.857500
+13:35.81400
74.6p
21
Jan Harald Bråthen
Magnor Ul
2:23:09.858800
+13:48.82700
74.5p
22
Niklas Dahlgren
IK Stern
2:24:02.864100
+14:41.88000
73.9p
23
Lasse Ericsson
Nybro Ski
2:24:14.865300
+14:53.89200
73.7p
24
Joacim Remneland
Bengtsfors Bois
2:24:20.865900
+14:59.89800
73.7p
25
Ole Dalsjö
Magnor Ul
2:24:28.866700
+15:07.90600
73.6p
26
Henrik Johnsen
Magnor Ul
2:24:36.867500
+15:15.91400
73.5p
27
Terje Nyland
Nordbygda Løten Ski
2:24:47.868600
+15:26.92500
73.4p
28
Frank Kjönsberg
Sørskogsbygda IL
2:24:54.869300
+15:33.93200
73.3p
29
Lars Kristian Johnsen
Eidsvold Værks Skiklub
2:25:00.869900
+15:39.93800
73.2p
30
Öystein Olsrud
Ernst & Young SK
2:25:19.871800
+15:58.95700
73.0p
31
Eivind Lande
Magnor Ul
2:25:31.873000
+16:10.96900
72.9p
32
Morten Tronböl
Magnor Ul
2:25:38.873700
+16:17.97600
72.8p
33
Carl Söderqvist
Arvika IS
2:26:46.880500
+17:25.104400
72.1p
34
Claes Björklund
OK Skogsvargarna
2:26:51.881000
+17:30.104900
72.0p
35
Kent Andersson
Sunne SLF
2:29:05.894400
+19:44.118300
70.6p
36
Bill Engman
Karlslunds IF SF
2:29:22.896100
+20:01.120000
70.4p
37
Truls Aasteböl
Magnor Ul
2:29:40.897900
+20:19.121800
70.2p
38
Simen Berger
Magnor Ul
2:29:51.899000
+20:30.122900
70.1p
39
Kjetil Ask
Böler IF
2:29:54.899300
+20:33.123200
70.1p
40
Lars Hansen-Möllerud
Grue Finnskog IL
2:29:56.899500
+20:35.123400
70.0p
41
Robert Berg
Sunne SLF
2:29:57.899600
+20:36.123500
70.0p
42
Kjetil Myrvold
Setskog IF
2:30:10.900900
+20:49.124800
69.9p
43
Rune Arnesen
Fredrikstad SK
2:31:28.908700
+22:07.132600
69.1p
44
Bertl Dannberg
Bortans IK
2:31:28.908700
+22:07.132600
69.1p
45
Mikael Zachrisson
Hortlax SK
2:31:41.910000
+22:20.133900
69.0p
46
Jonas Åhström
Råda IK
2:31:52.911100
+22:31.135000
68.9p
47
Peter Gustavsson
Team Esplanad
2:33:15.919400
+23:54.143300
68.1p
48
Dan Johansson
Preem IF
2:33:15.919400
+23:54.143300
68.1p
49
Saeming Sörjoten
Kongsvinger IL
2:33:50.922900
+24:29.146800
67.7p
50
Sigurd Bergkvist
Magnor Ul
2:34:36.927500
+25:15.151400
67.3p
51
Knut Arne Dalsjö
Magnor Ul
2:34:49.928800
+25:28.152700
67.2p
52
David Ottosson
Norra Dals SK
2:34:54.929300
+25:33.153200
67.1p
53
Lars Forsman
Garphyttans IF
2:34:57.929600
+25:36.153500
67.1p
54
Claes Olsson
Göteborgs SK
2:35:30.932900
+26:09.156800
66.8p
55
Vidar Myrvold
Terra Bil
2:36:17.937600
+26:56.161500
66.3p
56
Fredrik Olausson
Idefjordens SK
2:36:26.938500
+27:05.162400
66.3p
57
Joacim Rangedahl
SK Nor
2:37:00.941900
+27:39.165800
65.9p
58
Mats Lindh
Säffle SK
2:37:16.943500
+27:55.167400
65.8p
59
Christer Pertun
Kristinehamns OK
2:37:22.944100
+28:01.168000
65.8p
60
Arild Skjold
Stovnerkameratene
2:37:40.945900
+28:19.169800
65.6p
61
Christoffer Eskilsson
Haninge SOK
2:37:44.946300
+28:23.170200
65.6p
62
Andeers Eriksson
Hagfors SF
2:38:17.949600
+28:56.173500
65.3p
63
Lennart Olsson
Göteborgs SK
2:38:44.952300
+29:23.176200
65.0p
64
Per Martin Appel
Älgå SK
2:38:52.953100
+29:31.177000
64.9p
65
Lasse Westad
No Club
2:39:52.959100
+30:31.183000
64.4p
66
Anders Nordanbro
Sisu Forshaga SK
2:41:42.970100
+32:21.194000
63.5p
67
Jörgen Johansen
Kongsvinger IL
2:42:03.972200
+32:42.196100
63.3p
68
Morten Braend
Magnor Ul
2:42:22.974100
+33:01.198000
63.1p
69
Per Ove Torstensson
IFK Hedemora SK
2:42:23.974200
+33:02.198100
63.1p
70
Ole Johan Trandem
Magnor Ul
2:42:26.974500
+33:05.198400
63.1p
71
Martin Bonnerud
Magnor Ul
2:42:29.974800
+33:08.198700
63.1p
72
Kristian Nordby
Jil Grorud
2:42:30.974900
+33:09.198800
63.1p
73
Claes Hallqvist
Sisu Forshaga SK
2:42:32.975100
+33:11.199000
63.1p
74
John Arne Eriksson
IK Trasten
2:42:35.975400
+33:14.199300
63.0p
75
Olle Olsson
SK Bore
2:42:39.975800
+33:18.199700
63.0p
76
Johan Carlsson
IK Trasten
2:42:50.976900
+33:29.200800
62.9p
77
Andreas Kvist
IK Stern
2:43:20.979900
+33:59.203800
62.7p
78
Lars Persson
Sisu Forshaga SK
2:43:39.981800
+34:18.205700
62.5p
79
Andreas Berntsson
IK Stern
2:43:39.981800
+34:18.205700
62.5p
80
Erik Karlsson
OK Alehof
2:43:40.981900
+34:19.205800
62.5p
81
Martin Helgen
Team Aker
2:43:48.982700
+34:27.206600
62.4p
82
Olav Engebråten
Norcem AS
2:43:57.983600
+34:36.207500
62.4p
83
Johan Persson
Sunne SLF
2:44:32.987100
+35:11.211000
62.1p
84
Bengt Hansske
SK Bore
2:44:43.988200
+35:22.212100
62.0p
85
Per-ola Hedlund
SK Bore
2:45:19.991800
+35:58.215700
61.7p
86
Arne Skogseth
Turrenngutta
2:45:44.994300
+36:23.218200
61.5p
87
Rune Udnaeseth Holsve
Skiforeningen
2:45:54.995300
+36:33.219200
61.4p
88
Arnt Holm Toverud
Toco Bil
2:46:43.1000200
+37:22.224100
61.0p
89
Jan-thorleif Johnsen
Eidsvold Værks Skiklub
2:46:51.1001000
+37:30.224900
61.0p
90
Kent Aurbakken
Köla AIK
2:46:51.1001000
+37:30.224900
61.0p
91
Simon Hansen
IK Fryken
2:47:22.1004100
+38:01.228000
60.7p
92
Per Sjöquist
Grava SK
2:47:28.1004700
+38:07.228600
60.7p
93
Lars Elfving
OK Gipen
2:47:32.1005100
+38:11.229000
60.7p
94
Tomas Nilsson
OK Gipen
2:47:33.1005200
+38:12.229100
60.7p
95
Erik Lindgren
IK Stern
2:48:20.1009900
+38:59.233800
60.3p
96
Mårten Svensson
Falköpings AIK SK
2:48:23.1010200
+39:02.234100
60.3p
97
Sven-Erik Ericsson
Säffle SK
2:48:36.1011500
+39:15.235400
60.2p
98
Leif Dybvig
Fenstad SK
2:48:43.1012200
+39:22.236100
60.1p
99
Olle Adolfsson
SK Bore
2:48:59.1013800
+39:38.237700
60.0p
100
Jocke Eriksson
Sisu Forshaga SK
2:49:23.1016200
+40:02.240100
59.8p
101
Lars Huuse Öwre
Gjerpen IF
2:49:33.1017200
+40:12.241100
59.7p
102
Knut Aas
Stovnerkameratene
2:49:41.1018000
+40:20.241900
59.7p
103
Fredrik Trygg
Team Glava
2:49:44.1018300
+40:23.242200
59.7p
104
Mikael Barremyr
SK Bore
2:49:46.1018500
+40:25.242400
59.6p
105
Bo Andersson
Uddevalla IS
2:49:54.1019300
+40:33.243200
59.6p
106
Björn Westerström
Kimstad GOIF
2:49:55.1019400
+40:34.243300
59.6p
107
Martin Cappelin
Magra IS
2:50:39.1023800
+41:18.247700
59.3p
108
Thomas Hylander
Tockarps IK
2:50:54.1025300
+41:33.249200
59.1p
109
Jonas Fogelberg
Västvärmlands OK
2:51:31.1029000
+42:10.252900
58.9p
110
Sune Persson
Sunne SLF
2:51:34.1029300
+42:13.253200
58.9p
111
Sören Gustafson
Grums SK
2:51:36.1029500
+42:15.253400
58.8p
112
Jonas Worge
Malungs SK
2:51:38.1029700
+42:17.253600
58.8p
113
Eirik Liland
Swedish Match
2:51:45.1030400
+42:24.254300
58.8p
114
Martin Haraldsson
Östmarks IF
2:51:46.1030500
+42:25.254400
58.8p
115
Hans Petter Lade
Sörumsand IF
2:51:56.1031500
+42:35.255400
58.7p
116
Geir Hanssen
Granli IL
2:52:23.1034200
+43:02.258100
58.5p
117
Arne Nåbo
Trollhättans SOK
2:53:54.1043300
+44:33.267200
57.9p
118
Jonny Noppi
Granli IL
2:54:02.1044100
+44:41.268000
57.8p
119
Stefan Guttman
Arvika IS
2:54:40.1047900
+45:19.271800
57.5p
120
Per Erik Andersson
Uddevalla Roddklubb
2:54:57.1049600
+45:36.273500
57.4p
121
David Wilhelmsson
Arvika IS
2:54:57.1049600
+45:36.273500
57.4p
122
Stefan Svensson
Grums SK
2:55:06.1050500
+45:45.274400
57.4p
123
Torgeir Jegerud
Magnor Ul
2:55:30.1052900
+46:09.276800
57.2p
124
Sven Erik Skoglund
Köla AIK
2:56:12.1057100
+46:51.281000
56.9p
125
Camilo Sjödin
Rog IK
2:56:22.1058100
+47:01.282000
56.8p
126
Göran Bengtsson
IK Trasten
2:57:29.1064800
+48:08.288700
56.4p
127
Per Ivar Antonsen
Solør CK
2:57:52.1067100
+48:31.291000
56.2p
128
Truls Teigen
Stovnerkameratene
2:57:56.1067500
+48:35.291400
56.2p
129
Christoffer Kokkin
Kjellmyra IL
2:58:04.1068300
+48:43.292200
56.2p
130
Olof Olsson
Stockholms SIF
2:58:39.1071800
+49:18.295700
55.9p
131
Ronnie Pettersson
Haninge SOK
2:58:53.1073200
+49:32.297100
55.8p
132
Niklas Gustafsson
Säffle SK
2:59:08.1074700
+49:47.298600
55.7p
133
Erik Andersson
Arvika SLK
2:59:31.1077000
+50:10.300900
55.6p
134
Arild Sunde
Areal OG Eiendom AS
2:59:42.1078100
+50:21.302000
55.5p
135
Pål Skyrud
Thales Bil
3:00:04.1080300
+50:43.304200
55.4p
136
Helge Arnesen
Asker SK
3:00:47.1084600
+51:26.308500
55.1p
137
Thord Jansson
Peab Fritid
3:00:52.1085100
+51:31.309000
55.1p
138
Geir Sörmo
Solør CK
3:01:15.1087400
+51:54.311300
54.9p
139
Hans Tjäder
Kungälvs OK
3:02:04.1092300
+52:43.316200
54.6p
140
Jonny Widén
Säffle SK
3:02:11.1093000
+52:50.316900
54.6p
141
Jonas Axen
Motala Aif SK
3:02:50.1096900
+53:29.320800
54.3p
142
Stig Knudsen
Team 3:45
3:03:25.1100400
+54:04.324300
54.1p
143
Göran Vikman
Sunne SLF
3:03:33.1101200
+54:12.325100
54.1p
144
Magnus Jansson
Säffle SK
3:03:44.1102300
+54:23.326200
54.0p
145
Henrik Kilman
Sisu Forshaga SK
3:03:44.1102300
+54:23.326200
54.0p
146
Jerker Karlsson
Säffle SK
3:04:07.1104600
+54:46.328500
53.9p
147
Per Johan Norman
Kristinehamns OK
3:04:31.1107000
+55:10.330900
53.7p
148
Joakim Iveroth
Axa SC
3:04:34.1107300
+55:13.331200
53.7p
149
Stefan Hornebrant
Trollhättans SOK
3:04:51.1109000
+55:30.332900
53.6p
150
Christian Johansson
Preem IF
3:04:52.1109100
+55:31.333000
53.6p
151
Anders Lundin
Axa SC
3:05:01.1110000
+55:40.333900
53.5p
152
Michael Larsson
Säffle SK
3:05:09.1110800
+55:48.334700
53.5p
153
Christer Lunde
OK Gipen
3:05:27.1112600
+56:06.336500
53.4p
154
Thor Brenden
Scania IF
3:05:52.1115100
+56:31.339000
53.2p
155
Sveinung Torgersen
Norsk Folkehjelp
3:05:59.1115800
+56:38.339700
53.2p
156
Daniel Eriksson
Finnskogarnas SK
3:06:08.1116700
+56:47.340600
53.1p
157
Tore Karl Saupstad
SK Rye
3:06:16.1117500
+56:55.341400
53.1p
158
Victor Bergstrand
Motala Aif SK
3:06:38.1119700
+57:17.343600
53.0p
159
Olav Lauvrak
Heming IL
3:06:42.1120100
+57:21.344000
52.9p
160
Lars Ekblom
Sisu Forshaga SK
3:06:56.1121500
+57:35.345400
52.9p
161
Ola Melgård
Dnb
3:07:03.1122200
+57:42.346100
52.8p
162
Frode Lisether
Team Sinsen Racing
3:07:05.1122400
+57:44.346300
52.8p
163
Staffan Ehrencrona
Sunne SLF
3:07:08.1122700
+57:47.346600
52.8p
164
Ivar Bonnerud
Magnor Ul
3:07:15.1123400
+57:54.347300
52.7p
165
Dan Andersson
Lesjöfors SK
3:07:27.1124600
+58:06.348500
52.7p
166
Stig Karlsson
SK Bore
3:07:30.1124900
+58:09.348800
52.7p
167
Rune Kristiansen
Wj Bil
3:07:33.1125200
+58:12.349100
52.6p
168
Björn Aasteböl
Magnor Ul
3:07:38.1125700
+58:17.349600
52.6p
169
Anders Eriksson
Peab Fritid
3:08:21.1130000
+59:00.353900
52.4p
170
Robert Lundén
Sunne SLF
3:08:25.1130400
+59:04.354300
52.3p
171
Samuel Östling
Alvesta SOK
3:08:28.1130700
+59:07.354600
52.3p
172
Ole Rognstad
Ssb Kongsvinger
3:08:29.1130800
+59:08.354700
52.3p
173
Erik Nilsson
Väse SK
3:08:55.1133400
+59:34.357300
52.2p
174
Lennart Nilsson
Brandsbols SK
3:08:58.1133700
+59:37.357600
52.1p
175
Chistian Pettersson
Axa SC
3:09:03.1134200
+59:42.358100
52.1p
176
Viktor Henriksson
Sunne SLF
3:09:04.1134300
+59:43.358200
52.1p
177
Fredrik Lind
Grava SK
3:09:05.1134400
+59:44.358300
52.1p
178
Magnus Larsson
Dals-Långeds IK
3:09:08.1134700
+59:47.358600
52.1p
179
Roland Andersson
OK Gipen
3:09:21.1136000
+1:00:00.359900
52.0p
180
Lasse Thornström
Axa SC
3:09:30.1136900
+1:00:09.360800
52.0p
181
Anders Larsson Ludberg
Grava SK
3:09:34.1137300
+1:00:13.361200
51.9p
182
Anders Fogelberg
Västvärmlands OK
3:09:45.1138400
+1:00:24.362300
51.9p
183
Anders Wickström
Grava SK
3:11:43.1150200
+1:02:22.374100
51.2p
184
Per Andersson
SK Granan
3:12:02.1152100
+1:02:41.376000
51.1p
185
Fredrik Jernstig
Tanums IF
3:12:03.1152200
+1:02:42.376100
51.1p
186
Johan Nyberg
Hagfors SF
3:12:42.1156100
+1:03:21.380000
50.9p
187
Johannes Borgman
Yuppie Ski Club
3:13:10.1158900
+1:03:49.382800
50.8p
188
Lars Staffansson
Handelsbankens IF
3:13:21.1160000
+1:04:00.383900
50.7p
189
Kjetil Kristiansen
Spk Ceres
3:13:23.1160200
+1:04:02.384100
50.7p
190
Bengt Nilsson
Arvika IS
3:13:38.1161700
+1:04:17.385600
50.6p
191
Björn-erik Ottesen
Granli IL
3:13:39.1161800
+1:04:18.385700
50.6p
192
Torbjön Olofsson
Linköpings SK
3:13:45.1162400
+1:04:24.386300
50.6p
193
Rickard Nilsson
Sunne SLF
3:14:12.1165100
+1:04:51.389000
50.4p
194
Tomas Ytreland
IL Brane
3:14:14.1165300
+1:04:53.389200
50.4p
195
Jonas Hagberg
Kristinehamns OK
3:14:30.1166900
+1:05:09.390800
50.3p
196
Johan Nilsson
IK Stern
3:14:55.1169400
+1:05:34.393300
50.2p
197
Hans Richard Knubbe
IK Trasten
3:15:36.1173500
+1:06:15.397400
50.0p
198
Morten Holt
Grue Finnskog IL
3:15:42.1174100
+1:06:21.398000
49.9p
199
Mikael Sundberg
IK Stern
3:15:48.1174700
+1:06:27.398600
49.9p
200
Mikael Gustafsson
Idefjordens SK
3:16:08.1176700
+1:06:47.400600
49.8p
Logga in för att slippa de här annonserna
201
BO Ingemarson
Gillberga SK
3:16:32.1179100
+1:07:11.403000
49.7p
202
Alexander Widén
Säffle SK
3:17:11.1183000
+1:07:50.406900
49.5p
203
Michael Tengberg
Grava SK
3:18:29.1190800
+1:09:08.414700
49.1p
204
Christer Olsson
Idefjordens SK
3:18:55.1193400
+1:09:34.417300
49.0p
205
Jim Engström
OK Landehof
3:19:22.1196100
+1:10:01.420000
48.8p
206
Torleif Magnusson
IK Stern
3:19:39.1197800
+1:10:18.421700
48.7p
207
Martin Milling
Axa SC
3:19:54.1199300
+1:10:33.423200
48.7p
208
Peter Magnusson
SK Bore
3:20:13.1201200
+1:10:52.425100
48.6p
209
Runar Finnstun
Ssb Bil
3:21:10.1206900
+1:11:49.430800
48.3p
210
Trond Thorsen
Turrenngutta
3:21:30.1208900
+1:12:09.432800
48.2p
211
Rolf Andersson
Holmedals Ais
3:21:34.1209300
+1:12:13.433200
48.2p
212
Sven Arne Wright Hagen
Kvarnsvedens GOIF SK
3:21:51.1211000
+1:12:30.434900
48.1p
213
Kristian Andersson
Uddevalla IS
3:22:35.1215400
+1:13:14.439300
47.9p
214
Ulrik Abelson
Åtvidabergs IF
3:24:03.1224200
+1:14:42.448100
47.5p
215
Lars Berndtson
Köla AIK
3:24:06.1224500
+1:14:45.448400
47.4p
216
Jan-åge Nymoen
Slåstad IL
3:24:07.1224600
+1:14:46.448500
47.4p
217
Jens Pantzare
Sisu Forshaga SK
3:24:14.1225300
+1:14:53.449200
47.4p
218
Andreas Nilsson
Polisens IF
3:24:25.1226400
+1:15:04.450300
47.4p
219
Joakim Lilja
Trollhättans SOK
3:25:01.1230000
+1:15:40.453900
47.2p
220
Samuel Lindberg
Hagfors SF
3:25:57.1235600
+1:16:36.459500
46.9p
221
Henrik Karlstam
SK Bore
3:26:23.1238200
+1:17:02.462100
46.8p
222
Åer Brolin
Skattkärrs IF
3:26:25.1238400
+1:17:04.462300
46.8p
223
Niklas Sundling
Perstorp Oxo Fritidsklubb
3:26:37.1239600
+1:17:16.463500
46.7p
224
Anders Håkansson
Ericsson Kista SK
3:26:44.1240300
+1:17:23.464200
46.7p
225
Anders Rådström
SK Bore
3:27:11.1243000
+1:17:50.466900
46.6p
226
Magnus Berggren
Råda IK
3:27:22.1244100
+1:18:01.468000
46.5p
227
Fredrik Lindberg
Vattenfalls IF Trollhättan
3:27:28.1244700
+1:18:07.468600
46.5p
228
Peter Rådström
SK Bore
3:27:40.1245900
+1:18:19.469800
46.5p
229
Mats Nilsson
Ekshärads SF
3:27:51.1247000
+1:18:30.470900
46.4p
230
Staffan Skogar
Grava SK
3:27:58.1247700
+1:18:37.471600
46.4p
231
Patrik Norberg
Magra IS
3:28:41.1252000
+1:19:20.475900
46.2p
232
Gustav Berglund
SK Bore
3:28:55.1253400
+1:19:34.477300
46.1p
233
Leif Arvid Vaaler
Areal OG Eiendom AS
3:29:06.1254500
+1:19:45.478400
46.1p
234
Johan Jingfors
Hertzöga BK
3:29:39.1257800
+1:20:18.481700
45.9p
235
Erik Jingfors
Hertzöga BK
3:29:41.1258000
+1:20:20.481900
45.9p
236
Gaspar Gil Gómez
IK Stern
3:29:50.1258900
+1:20:29.482800
45.9p
237
Dan Sjölander
IK Stern
3:30:20.1261900
+1:20:59.485800
45.7p
238
Mårten Kolsmyr
Trollhättans SOK
3:31:34.1269300
+1:22:13.493200
45.4p
239
Paul Hermansson
Stenshults IF
3:32:14.1273300
+1:22:53.497200
45.3p
240
Andreas Carlén
Trollhättans SOK
3:32:21.1274000
+1:23:00.497900
45.2p
241
Geir Hesböl
Magnor Ul
3:32:32.1275100
+1:23:11.499000
45.2p
242
Per Åke Larsson
Sunne SLF
3:32:34.1275300
+1:23:13.499200
45.2p
243
Robin Berggren
Råda IK
3:32:47.1276600
+1:23:26.500500
45.1p
244
Gert Ekström
Åsaka Sportklubb
3:33:00.1277900
+1:23:39.501800
45.1p
245
Jonas Wakéus
IK Stern
3:33:12.1279100
+1:23:51.503000
45.0p
246
Mikael Sundler
SK Bore
3:33:29.1280800
+1:24:08.504700
44.9p
247
Gunnar Linde
Filipstads SF
3:33:39.1281800
+1:24:18.505700
44.9p
248
Viktor Gahnström
Uddevalla SK
3:34:10.1284900
+1:24:49.508800
44.8p
249
Torgeir Guttormsen
Brandval IL
3:34:16.1285500
+1:24:55.509400
44.7p
250
Robert Olofsson
Skärhamns IK
3:34:48.1288700
+1:25:27.512600
44.6p
251
Emil Rydh
Lerums SOK
3:34:57.1289600
+1:25:36.513500
44.6p
252
Robert Grönvold
Grue Finnskog IL
3:35:06.1290500
+1:25:45.514400
44.5p
253
Ingmar Johansson
Lerums SOK
3:35:13.1291200
+1:25:52.515100
44.5p
254
Bengt Arup
Sunne SLF
3:35:17.1291600
+1:25:56.515500
44.5p
255
Marcus Svensson
Molkoms SK
3:35:19.1291800
+1:25:58.515700
44.5p
256
Sten Idar Johansen
Bsf
3:35:45.1294400
+1:26:24.518300
44.4p
257
Håvard Kokkin
Kjellmyra IL
3:35:57.1295600
+1:26:36.519500
44.3p
258
Anders Jansson
Sunne SLF
3:36:31.1299000
+1:27:10.522900
44.2p
259
Peter Sahlström
Östmarks IF
3:37:55.1307400
+1:28:34.531300
43.8p
260
Johan Rockedahl
Sunne SLF
3:38:18.1309700
+1:28:57.533600
43.7p
261
Knut Bergquist
Magnor Ul
3:38:20.1309900
+1:28:59.533800
43.7p
262
Jan Lindell
Sisu Forshaga SK
3:40:14.1321300
+1:30:53.545200
43.3p
263
Stig Erling Voll
Raumnes & Årnes
3:41:05.1326400
+1:31:44.550300
43.1p
264
Stefan Artursson
Grava SK
3:41:29.1328800
+1:32:08.552700
43.0p
265
Sigvid Andersson
OK Tyr
3:41:32.1329100
+1:32:11.553000
43.0p
266
Fredrik Stoltz
Axa SC
3:41:34.1329300
+1:32:13.553200
43.0p
267
Andree Brask
Köla AIK
3:41:51.1331000
+1:32:30.554900
42.9p
268
Martin Eriksson
SK Bore
3:41:56.1331500
+1:32:35.555400
42.9p
269
Per-arne Persson
Östmarks IF
3:41:58.1331700
+1:32:37.555600
42.9p
270
Martin Eriksson
Rolls-Royce IF
3:42:17.1333600
+1:32:56.557500
42.8p
271
Mats Sigvant
Grava SK
3:42:27.1334600
+1:33:06.558500
42.8p
272
Henrik Pettersson
Säffle SK
3:42:37.1335600
+1:33:16.559500
42.7p
273
Fredrik Olsson
Stavnäs IK
3:42:40.1335900
+1:33:19.559800
42.7p
274
Karl Väärt
Sisu Forshaga SK
3:43:59.1343800
+1:34:38.567700
42.4p
275
Bengt Göran Strid
IK Stern
3:44:41.1348000
+1:35:20.571900
42.3p
276
Håkan Carlbom
OK Gipen
3:44:43.1348200
+1:35:22.572100
42.3p
277
Per Eriksson
Gunnarskogs IK
3:45:13.1351200
+1:35:52.575100
42.1p
278
Paul Anzjön
Team 3:45
3:45:38.1353700
+1:36:17.577600
42.1p
279
Carl-johan Magnusson
Torsby
3:46:57.1361600
+1:37:36.585500
41.8p
280
Niklas Olsson
Stavnäs IK
3:47:23.1364200
+1:38:02.588100
41.7p
281
Jon Abrahamsson
Vänersborg
3:47:26.1364500
+1:38:05.588400
41.7p
282
Kennet Berg
Östmarks IF
3:47:30.1364900
+1:38:09.588800
41.6p
283
Mikael Törmänen
IK Stern
3:48:15.1369400
+1:38:54.593300
41.5p
284
Rickard Norling
Ulvsby IF
3:48:30.1370900
+1:39:09.594800
41.4p
285
Mats Hillerö
Nacka Värmdö SK
3:50:07.1380600
+1:40:46.604500
41.1p
286
Tobias Katvala
OK Älgen
3:50:42.1384100
+1:41:21.608000
41.0p
287
Erik Gulbrandsen
Magnor Ul
3:51:55.1391400
+1:42:34.615300
40.7p
288
Anders Andersson
Ryda SK
3:52:26.1394500
+1:43:05.618400
40.6p
289
Viktor Pettersson
Vittangi SK
3:55:43.1414200
+1:46:22.638100
39.9p
290
Björn Brevik
Grava SK
3:55:50.1414900
+1:46:29.638800
39.9p
291
Jon Gerhard Guttormsen
Granli IL
3:56:31.1419000
+1:47:10.642900
39.8p
292
Mats Jensen
Grava SK
3:56:41.1420000
+1:47:20.643900
39.7p
293
Mikael Karlsson
Säffle SK
3:56:49.1420800
+1:47:28.644700
39.7p
294
Peter Barthelsson
Q-gruppen LF
3:57:43.1426200
+1:48:22.650100
39.5p
295
Jan-olof Johansson
Vänersborgs SK
3:59:39.1437800
+1:50:18.661700
39.2p
296
Arne Sjölin
Volvo IF
3:59:51.1439000
+1:50:30.662900
39.1p
297
Anders Pettersson
Molkoms SK
3:59:59.1439800
+1:50:38.663700
39.1p
298
Emanuel Danielsson
Bortans IK
4:02:36.1455500
+1:53:15.679400
38.6p
299
Willy Tangen
IF Gutta
4:03:34.1461300
+1:54:13.685200
38.4p
300
Erik Pettersson
Molkoms SK
4:04:08.1464700
+1:54:47.688600
38.3p
301
Elias Qvarnström
Lesjöfors SK
4:05:58.1475700
+1:56:37.699600
38.0p
302
Tomas Hartung
Grava SK
4:06:34.1479300
+1:57:13.703200
37.9p
303
Benny Grönborg
Falköpings AIK SK
4:09:32.1497100
+2:00:11.721000
37.3p
304
Kristoffer Kolbert
Magra IS
4:12:35.1515400
+2:03:14.739300
36.8p
305
Rickard Elmquist
Q-gruppen LF
4:13:01.1518000
+2:03:40.741900
36.7p
306
Bengt Pettersson
Vänersborgs SK
4:15:12.1531100
+2:05:51.755000
36.4p
307
Ross Ekström
Sunne SLF
4:20:43.1564200
+2:11:22.788100
35.5p
308
Petter Rundén
Fjelltun IL
4:21:43.1570200
+2:12:22.794100
35.3p
309
Martin Jidenstam
Stenungsunds OK
4:34:15.1645400
+2:24:54.869300
33.5p
310
Fredrik Olausson
Karlstad
4:37:57.1667600
+2:28:36.891500
32.9p
311
Hans Eric Holmbom
Rolls-Royce IF
4:45:44.1714300
+2:36:23.938200
31.9p
312
Per Claesson
Ulvsby IF
4:45:47.1714600
+2:36:26.938500
31.9p
313
Henrik Norström
Lekvattnets SK
4:57:11.1783000
+2:47:50.1006900
30.5p
-
Iver Aasteböl
Magnor Ul
23:59:58.8639700
-
-
Anders Isaksson
Tanums IF
23:59:58.8639700
-
-
Benny Falk
Kils OK
23:59:58.8639700
-
-
Christer Obbarius
Sunne SLF
23:59:58.8639700
-
-
Christian Landberg
Eksjö SOK
23:59:58.8639700
-
-
Daniel Hansson
Femtec
23:59:58.8639700
-
-
Dick Johansson
Högsäters GF
23:59:58.8639700
-
-
Fredrik Karlsson
OK Landehof
23:59:58.8639700
-
-
Göran Ekström
Väse SK
23:59:58.8639700
-
-
Jakob Andersson
Sunne SLF
23:59:58.8639700
-
-
Joachim Håven
Lundersæter IL
23:59:58.8639700
-
-
Kristian Adolfsson
IK Ymer
23:59:58.8639700
-
-
Kurt Miettinen
Volvo Flygmotor FF
23:59:58.8639700
-
-
Marcus Åkesson
Ryda SK
23:59:58.8639700
-
-
Martin Hansson
Femtec
23:59:58.8639700
-
-
Roger Mortensen
Stovnerkameratene
23:59:58.8639700
-
-
Sven Petterson
Vänersborgs SK
23:59:58.8639700
-
-
Jonas Danielsson
Axa SC
23:59:58.8639700
-
-
Thomas Bergström
Q-gruppen LF
23:59:58.8639700
-
-
Erik Hansen
Sunne SLF
23:59:58.8639700
-
-
Magnus Berndtson
Köla AIK
23:59:58.8639700
-
-
Erik Särnmark
Rolls-Royce IF
23:59:58.8639700
-
-
Anders Buskqvist
IK Stern
23:59:59.8639800
-
-
Anders Böhnsdalen
Magnor Ul
23:59:59.8639800
-
-
Anders Nilsson
Mattila IK
23:59:59.8639800
-
-
Anders Sveder
Hällefors SK
23:59:59.8639800
-
-
Andreas Henriksson
Lekvattnets SK
23:59:59.8639800
-
-
Arve Lid
Team Fjelluft
23:59:59.8639800
-
-
Atle Hagerud Dyröy
Magnor Ul
23:59:59.8639800
-
-
Bengt Norström
Ka 3 IF, Fårösund
23:59:59.8639800
-
-
Björn Gaute Herlyng
Grue Finnskog IL
23:59:59.8639800
-
-
Martin Bonnerud
Magnor Ul
23:59:59.8639800
-
-
Emanuel Wennergrund
Deje SF
23:59:59.8639800
-
-
Erik Norström
Ka 3 IF, Fårösund
23:59:59.8639800
-
-
Erik Wilhelmsson
Lidköpings VSK
23:59:59.8639800
-
-
Filip Gustafsson
Björnstorps IF
23:59:59.8639800
-
-
Fredrik Furuseth
Fagernes IL
23:59:59.8639800
-
-
Fredrik Pettersson
Säffle SK
23:59:59.8639800
-
-
Gustav Ekström
Väse SK
23:59:59.8639800
-
-
Helge Brandsdal
Skedsmo Kommune
23:59:59.8639800
-
-
Henrik Landström
Säffle SK
23:59:59.8639800
-
-
Håkan Jonsson
Hagfors SF
23:59:59.8639800
-
-
Håkan Tibell
Grava SK
23:59:59.8639800
-
-
Ivar Trandem
Magnor Ul
23:59:59.8639800
-
-
Jakob Skov
Sisu Forshaga SK
23:59:59.8639800
-
-
Johan Nilsson
Kungälvs IK
23:59:59.8639800
-
-
Johan Norenby
OK Kroppefjäll
23:59:59.8639800
-
-
Johan Swärd
Tingelstad IF
23:59:59.8639800
-
-
Johan Wikström
OK Tyr
23:59:59.8639800
-
-
Johan Ölander
Borås SK
23:59:59.8639800
-
-
Johan Örtqvist
Grava SK
23:59:59.8639800
-
-
John Arne Flodin
Hestra IF
23:59:59.8639800
-
-
Jonas Gabrielsson
Arvika IS
23:59:59.8639800
-
-
Jonas Roos
Volvo IF
23:59:59.8639800
-
-
Kristian Goldszer
Grava SK
23:59:59.8639800
-
-
Kristian Myhre Hellerud
Lillehammer SK
23:59:59.8639800
-
-
Lars Jingfors
IF Viken
23:59:59.8639800
-
-
Leif Kamperudsbråten
Åsa IL
23:59:59.8639800
-
-
Mathias Häggkvist
Säffle SK
23:59:59.8639800
-
-
Mathias Larsson
OK Alehof
23:59:59.8639800
-
-
Mathias Westlund
Arvika IS
23:59:59.8639800
-
-
Mats Eriksson
IK Stern
23:59:59.8639800
-
-
Mattias Björklund
Molkoms SK
23:59:59.8639800
-
-
Mikael Johannesson
IK Trasten
23:59:59.8639800
-
-
Öyvind Myrvold
Setskog IF
23:59:59.8639800
-
-
Niklas Kanerot
Brattås Ck
23:59:59.8639800
-
-
Oddvar Flobergsundet
Hof IL
23:59:59.8639800
-
-
Olof Olsson
Säffle SK
23:59:59.8639800
-
-
Per Fägersten
IK Trasten
23:59:59.8639800
-
-
Per Jemth
Arvika IS
23:59:59.8639800
-
-
Per Vidar Fjeld
Magnor Ul
23:59:59.8639800
-
-
Pontus Johannesson
Bengtsfors Bois
23:59:59.8639800
-
-
Rolf Wangen Dahl
Brödrene
23:59:59.8639800
-
-
Stefan Henriksson
IFK Likenäs
23:59:59.8639800
-
-
Tommy Skiöld
Kungälvs OK
23:59:59.8639800
-
-
Ulf Johansson
Trollhättans SOK
23:59:59.8639800
-
-
Bill Impola
Malungs IF
23:59:59.8639800
-