Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Wadköpingsloppet
2012-02-05
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H/D 21 Motion
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Larz Andersson
Örebro
2:33:32.921190
60.0p
2
Tobias Waller
Karlslunds IF SF
2:42:57.977630
+9:24.56340
56.0p
3
Erik Lindgren
Olgy Hallsberg
2:45:26.992580
+11:53.71290
55.0p
4
Erik Gert
Atlas Copco IF
2:48:25.1010450
+14:52.89160
53.9p
5
Mikael Petersson
Atlas Copco IF
2:49:47.1018600
+16:14.97310
53.4p
6
Pär Dahlqvist
Karlslunds IF SF
2:51:12.1027160
+17:39.105870
52.8p
7
Thomas Dahlin
I3 IF
2:53:56.1043530
+20:23.122240
51.9p
8
David Hokfors
Axa SC
2:56:58.1061700
+23:25.140410
50.9p
9
Anders Segerberg
Ibm-Klubben
2:58:04.1068300
+24:31.147010
50.5p
10
Göran Svensson
Karlslunds IF SF
2:58:55.1073400
+25:22.152110
50.2p
11
Axel Rällfors
No Club
2:58:58.1073760
+25:25.152470
50.2p
12
Håkan Petersson
No Club
2:59:44.1078330
+26:11.157040
50.0p
13
Jonas Henriksson
Atlas Copco IF
3:00:21.1082010
+26:48.160720
49.8p
14
Niclas Rollborn
Axa SC
3:00:38.1083790
+27:06.162500
49.7p
15
Simon Boqvist Harding
Advokaterna Och Partne
3:01:09.1086870
+27:36.165580
49.5p
16
Niklas Heiner
Värmdö CK
3:01:14.1087370
+27:41.166080
49.5p
17
Johan Bergqvist
Askersund
3:01:53.1091200
+28:20.169910
49.3p
18
Jonas Forslund
Täby IS SK
3:02:52.1097140
+29:19.175850
49.0p
19
Daniel Andmarken
Atlas Copco IF
3:03:52.1103150
+30:19.181860
48.7p
20
Urban Carlsson
Karlstad
3:04:14.1105390
+30:42.184100
48.6p
21
Erik Prytz
Atlas Copco IF
3:04:15.1105440
+30:42.184150
48.6p
22
David Markström
Nerikes Brandkår
3:05:20.1111990
+31:48.190700
48.2p
23
Karin Persson
Atlas Copco IF
3:07:36.1125580
+34:03.204290
47.6p
24
Lars Persson
Atlas Copco IF
3:07:38.1125700
+34:05.204410
47.6p
25
Torbjörn Holmqvist
Betelkyrkan Bku
3:08:01.1128000
+34:28.206710
47.5p
26
Dennis Pribisalic
Atlas Copco IF
3:08:14.1129300
+34:41.208010
47.4p
27
Tomas Nestor
Himmeta IF
3:08:26.1130550
+34:53.209260
47.3p
28
Joakim Lantz
Tunafors SK
3:09:07.1134680
+35:34.213390
47.1p
29
Magnus Lundh
Örebro
3:09:10.1134900
+35:37.213610
47.1p
30
Marcus Abramsson
Örebro
3:10:27.1142610
+36:54.221320
46.8p
31
Rolf Österlund
Atlas Copco IF
3:12:59.1157840
+39:26.236550
46.1p
32
Arne Hellström
Svennevads IF
3:14:33.1167240
+41:00.245950
45.6p
33
Kaj Aronsson
IK Stänkaren
3:14:34.1167370
+41:01.246080
45.6p
34
Jan-erik Höjvall
Skanska IF
3:14:46.1168540
+41:13.247250
45.6p
35
Filip Hacksell
Lindesbergs Golfklubb
3:16:01.1176060
+42:28.254770
45.3p
36
Tomas Utterhall
Wsp IF
3:16:26.1178550
+42:53.257260
45.2p
37
Thomas Lindberg
Nacka Värmdö SK
3:16:30.1178940
+42:57.257650
45.1p
38
B.g Svensson
Zinkgruvans IF
3:17:17.1183640
+43:44.262350
44.9p
39
Anders Johansson
Karlslunds IF SF
3:17:51.1187050
+44:18.265760
44.8p
40
Jonas Elséus
Linford
3:18:41.1192090
+45:09.270800
44.6p
41
Tomas Marcusson
Karlslunds IF SF
3:18:57.1193610
+45:24.272320
44.5p
42
BO Kälvemark
No Club
3:22:32.1215150
+48:59.293860
43.6p
43
Niklas Doering
Garphyttans IF
3:22:33.1215210
+49:00.293920
43.6p
44
Vesa Hiltula
Eskilstuna Friidrott
3:23:01.1218040
+49:28.296750
43.5p
45
Kjell Nilsson
Åland
3:23:11.1219040
+49:38.297750
43.5p
46
Christer Flood
Grava SK
3:25:40.1233900
+52:07.312610
42.9p
47
Patrik Grankvist
Försvarets Sk
3:25:49.1234860
+52:16.313570
42.8p
48
Mattias Jönsson
No Club
3:26:34.1239360
+53:01.318070
42.7p
49
Håkan Mossberg
Kopparbergs IF
3:26:42.1240100
+53:09.318810
42.6p
50
Hans Rimmerfors
Karlslunds IF SF
3:26:45.1240470
+53:12.319180
42.6p
51
Rebecka Harding
Yuppie Ski Club
3:26:48.1240750
+53:15.319460
42.6p
52
Henrik Andersson
Mif Örebro Kommun
3:27:12.1243100
+53:39.321810
42.5p
53
Henrik Häglund
Berber IS
3:27:24.1244320
+53:51.323030
42.5p
54
Daniel Olsson
Bovallstrands SK
3:27:34.1245330
+54:01.324040
42.4p
55
Magnus Edeland
Rönninge Salem Fotboll
3:29:55.1259440
+56:22.338150
41.9p
56
Christer Hammander
Atlas Copco IF
3:29:58.1259790
+56:26.338500
41.9p
57
Sara Ring
Zinkgruvans IF
3:31:19.1267890
+57:47.346600
41.6p
58
Anton Nilsson
Åland
3:32:16.1273530
+58:43.352240
41.4p
59
Rasmus Larsson
Abb IF SK
3:33:45.1282450
+1:00:12.361160
41.1p
60
Rebecka Olsson
Abb IF SK
3:34:29.1286860
+1:00:56.365570
40.9p
61
Jimmy Järvinen
Herbalife
3:34:33.1287200
+1:01:00.365910
40.9p
62
Johan Bernström
Atlas Copco IF
3:35:13.1291290
+1:01:41.370000
40.7p
63
Mattias AF Geijerstam
AF Sigtuna
3:35:44.1294360
+1:02:11.373070
40.6p
64
Nils Rönnbäck
Karlstad
3:36:10.1296900
+1:02:37.375610
40.5p
65
Håkan Abramsson
Örebro
3:37:07.1302680
+1:03:34.381390
40.3p
66
Peter Nilsson
Karlslunds IF SF
3:37:59.1307820
+1:04:26.386530
40.2p
67
Stefan Pettersson
IF Klassikern 91
3:38:18.1309790
+1:04:46.388500
40.1p
68
Mikael Pers
Berber IS
3:38:23.1310220
+1:04:50.388930
40.1p
69
Karolin Petersson
Axa SC
3:40:03.1320210
+1:06:30.398920
39.7p
70
Karin Bergman
Axa SC
3:40:07.1320660
+1:06:34.399370
39.7p
71
Mia Ekdahl
Askersund
3:41:38.1329760
+1:08:05.408470
39.4p
72
Sten Ljunggren
Spirit IF
3:41:42.1330130
+1:08:09.408840
39.4p
73
Petra Widén
Norbergs Ck
3:51:28.1388740
+1:17:55.467450
37.6p
74
Per Edlund
Karlslunds IF SF
3:53:45.1402490
+1:20:13.481200
37.2p
75
Bengt Norström
Ka 3 IF, Fårösund
3:57:26.1424560
+1:23:53.503270
36.5p
76
Erik Norström
Ka 3 IF, Fårösund
3:57:26.1424570
+1:23:53.503280
36.5p
77
Sven Olsson
Karlslunds IF SF
3:57:41.1426040
+1:24:08.504750
36.5p
78
Mårten Johansson
Nerikes Kils SK
3:59:51.1439060
+1:26:18.517770
36.1p
79
Jonas Wallenius
Berber IS
4:00:10.1440990
+1:26:38.519700
36.1p
80
Jimmy Pennala
Sega Gubbar
4:00:46.1444590
+1:27:14.523300
36.0p
81
Kajsa Johansson
IK Stänkaren
4:09:05.1494440
+1:35:32.573150
34.6p
82
Johan Rappu
Axa SC
4:10:53.1505200
+1:37:20.583910
34.4p
83
Sonny Landin
Korsnäsverkens KK
4:11:36.1509590
+1:38:04.588300
34.3p
84
Jesper Ygberg
Täby IS SK
4:13:21.1520020
+1:39:48.598730
34.0p
85
Peter Boo
Täby IS SK
4:14:53.1529210
+1:41:20.607920
33.8p
86
Lina Atteryd
No Club
4:22:35.1575480
+1:49:02.654190
32.7p
87
Per-Owe Hvitfeldt
IFK Mora SK
4:33:39.1641880
+2:00:06.720590
31.2p
88
Svante Hugosson
Karlslunds IF SF
4:35:08.1650730
+2:01:35.729440
31.1p
-
Jan Sjögren
Korsnäsverkens KK
23:59:58.8639700
-
-
Linnea Henrysson
Karlslunds IF SF
23:59:58.8639700
-
-
Emil Boström
Axa SC
23:59:58.8639700
-
-
Mattias Skoglund
Örebro
23:59:58.8639700
-
-
Maria Sundquist
Stockholm
23:59:58.8639700
-
-
Karin Hägg
Pålsboda GOIF
23:59:58.8639700
-
-
Staffan Isacson
Puppyts
23:59:59.8639800
-
-
Mats Long
Sundbybergs IK
23:59:59.8639800
-
-
Lars Hansson
Sweco IF
23:59:59.8639800
-
-
Erik Bergkvist
Triathlon Väst
23:59:59.8639800
-
-
Srecko Milenkovski
Örebro
23:59:59.8639800
-
-
Daniel Andersson
Åkers IF
23:59:59.8639800
-
-
Kalle Nilsson
Berber IS
23:59:59.8639800
-
-
Tom Johnsen
Axa SC
23:59:59.8639800
-
-
Anders Ekberg
Frykeruds Smu
23:59:59.8639800
-
-
Stefan Larsson
Broby GOIF
23:59:59.8639800
-
-
Malin Wallin
CK Ceres
23:59:59.8639800
-
-
Kristoffer Gustafsson
Cykelsällskapet Gösarna
23:59:59.8639800
-
-
Hans Rimmerfors
Atlas Copco IF
23:59:59.8639800
-
-
Daniel Nadjalin
Atlas Copco IF
23:59:59.8639800
-
-
Daniel Olsson
Atlas Copco IF
23:59:59.8639800
-
-
Tobias Landkvist
Atlas Copco IF
23:59:59.8639800
-
-
Mattias Göthberg
Atlas Copco IF
23:59:59.8639800
-
-
Johan Williamson
Karlslunds IF SF
23:59:59.8639800
-
-
Per Zetterberg
Järfälla SK
23:59:59.8639800
-
-
Johan Gustafsson
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
-
-
Claes Sjöberg
Lindebygdens OK
23:59:59.8639800
-