Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Stråkenloppet
2012-01-29
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Erik Wickström
Ulricehamns IF
2:11:17.787600
84.0p
2
Tobias Westman
IK Stern
2:19:31.837000
+8:14.49300
78.3p
3
Pontus Rygh
Ulricehamns IF
2:19:53.839200
+8:36.51500
78.1p
4
Anders Sörensson
Tanums IF
2:21:07.846600
+9:50.58900
77.3p
5
Martin Gotting
Ulricehamns IF
2:23:07.858600
+11:50.70900
76.0p
6
Fredrik Lindgren
IK Hakarpspojkarna
2:23:14.859300
+11:57.71600
76.0p
7
Stefan Nordlander
Navåsens FK
2:23:37.861600
+12:20.73900
75.7p
8
David Siebers
IK Hakarpspojkarna
2:27:18.883700
+16:01.96000
73.5p
9
Erik Holmberg
IK Vista
2:29:06.894500
+17:49.106800
72.5p
10
Daniel Björndahl
Kungälvs OK
2:31:15.907400
+19:58.119700
71.3p
11
Erik Wilhelmsson
Lidköpings VSK
2:32:03.912200
+20:46.124500
70.9p
12
Henning Bergqvist
IK Stern
2:32:22.914100
+21:05.126400
70.8p
13
Andreas Karlsson
Mariestads FK
2:32:35.915400
+21:18.127700
70.6p
14
Albin Andersson
Skene Sim o IS
2:34:18.925700
+23:01.138000
69.7p
15
Philip Askeroth
IK Stern
2:34:40.927900
+23:23.140200
69.6p
16
Anton Bengtsson
Stenungsunds OK
2:34:48.928700
+23:31.141000
69.5p
17
Mathias Karlsson
OK Alehof
2:34:54.929300
+23:37.141600
69.4p
18
Olle Häggdahl
Äspereds IF
2:35:13.931200
+23:56.143500
69.3p
19
Andreas Nilsson
IK Stern
2:38:09.948800
+26:52.161100
67.8p
20
Marcus Ullman
OK Alehof
2:38:09.948800
+26:52.161100
67.8p
21
Henrik Aiff
OK Skogshjortarna
2:38:59.953800
+27:42.166100
67.4p
22
Morten Friis Olsen
København SK
2:39:31.957000
+28:14.169300
67.1p
23
Jerker Aspgård
Craft
2:39:44.958300
+28:27.170600
67.0p
24
Lukas Ternborg
Broby GOIF
2:40:07.960600
+28:50.172900
66.9p
25
Andreas Gustafsson
IFK Skövde SK
2:40:29.962800
+29:12.175100
66.7p
26
Erik Nero
Mullsjö SOK
2:40:50.964900
+29:33.177200
66.5p
27
Johan Andersson
Hindås SK
2:42:05.972400
+30:48.184700
65.9p
28
Åke Carlsson
Jönköpings OK
2:42:13.973200
+30:56.185500
65.9p
29
Gustav Berggren
OK Landehof
2:43:21.980000
+32:04.192300
65.4p
30
Robin Fahlén
Landsbro IF SK
2:43:45.982400
+32:28.194700
65.2p
31
Erik Karlsson
OK Alehof
2:43:53.983200
+32:36.195500
65.1p
32
Martin Knuuttila
Göteborgs Polismäns IF
2:44:14.985300
+32:57.197600
65.0p
33
Claes Olsson
Göteborgs SK
2:44:15.985400
+32:58.197700
65.0p
34
Tobias Bogholt
Nybro Ski
2:45:35.993400
+34:18.205700
64.4p
35
Calle Stenberg
OK Skogshjortarna
2:47:31.1005000
+36:14.217300
63.5p
36
Erik Nissle
Linköpings SK
2:47:59.1007800
+36:42.220100
63.3p
37
Martin Andersson
Borås SK
2:48:13.1009200
+36:56.221500
63.2p
38
Fredrik Sjödin
IFK Skövde SK
2:48:53.1013200
+37:36.225500
62.9p
39
Anton Johansson
Tranemo IF
2:49:03.1014200
+37:46.226500
62.9p
40
Simon Nilsson
Vindrarps SK
2:49:19.1015800
+38:02.228100
62.8p
41
Daniel Ljungkvist
Landsbro IF SK
2:49:27.1016600
+38:10.228900
62.7p
42
Andreas Grahn
Landsbro IF SK
2:49:31.1017000
+38:14.229300
62.7p
43
Johannes Carlzén
Tvärreds IF
2:50:52.1025100
+39:35.237400
62.1p
44
Jakob Hanberger
Äspereds IF
2:50:59.1025800
+39:42.238100
62.1p
45
Joel Larsson
Göteborgs SK
2:51:02.1026100
+39:45.238400
62.1p
46
Fredrik Skaremyr
IFK Skövde SK
2:51:25.1028400
+40:08.240700
61.9p
47
Erik Borg
Horn-Hycklinge IF
2:52:45.1036400
+41:28.248700
61.4p
48
Niklas Backåberg
OK Kullingshof
2:53:32.1041100
+42:15.253400
61.1p
49
Joakim Karlsson
Mariestads FK
2:53:48.1042700
+42:31.255000
60.9p
50
Richard Hansson
Skillingaryds FK
2:55:00.1049900
+43:43.262200
60.5p
51
Jakob Hjelmåker
IK Stern
2:55:40.1053900
+44:23.266200
60.2p
52
Andreas Berntsson
IK Stern
2:56:04.1056300
+44:47.268600
60.1p
53
Johan Bäck
Vaggeryds SOK
2:56:09.1056800
+44:52.269100
60.0p
54
Tobias Bovin
Stenungsunds OK
2:57:50.1066900
+46:33.279200
59.4p
55
Erik Axelsson
Simlångsdalens IF
2:57:56.1067500
+46:39.279800
59.4p
56
Anders Svensson
Navåsens FK
2:59:14.1075300
+47:57.287600
58.9p
57
Lars Svensson
Msok
2:59:32.1077100
+48:15.289400
58.8p
58
Andreas Bogesten
Anderstorps OK
2:59:35.1077400
+48:18.289700
58.8p
59
Edvin Krantz
Skillingaryds FK
2:59:37.1077600
+48:20.289900
58.7p
60
John Harrysson
Skillingaryds FK
2:59:51.1079000
+48:34.291300
58.7p
61
Johan Carlsson
IK Trasten
3:01:39.1089800
+50:22.302100
58.0p
62
Magnus Edgren
Lekeryd-Svarttorps SK
3:01:48.1090700
+50:31.303000
58.0p
63
Jörgen Hugosson
Landsbro IF SK
3:03:13.1099200
+51:56.311500
57.5p
64
Erling Mattsson
IK Stern
3:03:17.1099600
+52:00.311900
57.4p
65
Fredrik Granlund
Eksjö SOK
3:03:27.1100600
+52:10.312900
57.4p
66
Fredrik Almqvist
Skogsbygdens IF
3:04:55.1109400
+53:38.321700
56.9p
67
Fredrik Persson
IK Stern
3:04:59.1109800
+53:42.322100
56.8p
68
Joakim Svensson
IK Hakarpspojkarna
3:05:15.1111400
+53:58.323700
56.7p
69
Mats Jeppsson
OK Gynge
3:05:23.1112200
+54:06.324500
56.7p
70
Martin Hammarlund
Motala Aif SK
3:06:10.1116900
+54:53.329200
56.4p
71
Christoffer Fornander
FK Finn
3:07:21.1124000
+56:04.336300
56.0p
72
Nicholas Fokine
IK Vista
3:07:22.1124100
+56:05.336400
56.0p
73
Anders Häggdahl
IK Stern
3:08:44.1132300
+57:27.344600
55.6p
74
Martin Andersson
FK Finn
3:09:00.1133900
+57:43.346200
55.5p
75
Andreas Stansvik
IK Stern
3:09:28.1136700
+58:11.349000
55.3p
76
Anders Olausson
IK Trasten
3:09:39.1137800
+58:22.350100
55.3p
77
Henrik Höglund
SOK Aneby
3:09:48.1138700
+58:31.351000
55.2p
78
David Fransson
ASK Växjö
3:10:37.1143600
+59:20.355900
55.0p
79
Robert Isaksson
Landsbro IF SK
3:10:41.1144000
+59:24.356300
55.0p
80
Henrik Ulldahl
Jönköpings OK
3:10:56.1145500
+59:39.357800
54.9p
81
Mattias Magnusson
Sya SK
3:11:17.1147600
+1:00:00.359900
54.8p
82
Martin Jonsson
Skillingaryds FK
3:11:50.1150900
+1:00:33.363200
54.6p
83
Oscar Lipschutz
Sca Hygiene Prod. Korp IF
3:12:22.1154100
+1:01:05.366400
54.4p
84
Fredrik Carlsson
Axa SC
3:16:18.1177700
+1:05:01.390000
53.2p
85
David Hallberg
IK Ymer
3:16:22.1178100
+1:05:05.390400
53.2p
86
Magnus Dahlblom
SK Hylte
3:17:14.1183300
+1:05:57.395600
52.9p
87
Anders Kallings
Visborgs OK
3:17:17.1183600
+1:06:00.395900
52.9p
88
Per Orestig
OK Gränsen
3:17:56.1187500
+1:06:39.399800
52.7p
89
Jan Hellberg
Grönahögs IK
3:18:14.1189300
+1:06:57.401600
52.6p
90
Stefan Andersson
Jönköping
3:18:34.1191300
+1:07:17.403600
52.5p
91
Sebastian Schygge
Mullsjö SOK
3:20:33.1203200
+1:09:16.415500
52.0p
92
Andreas Henningsson
IK Stern
3:20:49.1204800
+1:09:32.417100
51.9p
93
Erik Sandberg
Axa SC
3:22:16.1213500
+1:10:59.425800
51.5p
94
Andreas Andersson
Göteborgs SK
3:23:13.1219200
+1:11:56.431500
51.2p
95
Tobias Svensson
Mullsjö SOK
3:23:40.1221900
+1:12:23.434200
51.1p
96
Robert Sjödelius
IF Hallby SOK
3:24:00.1223900
+1:12:43.436200
51.0p
97
Peter Tudén
Lekeryd-Svarttorps SK
3:25:45.1234400
+1:14:28.446700
50.5p
98
Fredrik Hallberg
OK Reftele
3:26:01.1236000
+1:14:44.448300
50.4p
99
Petter Ericsson
Trollhättan
3:26:41.1240000
+1:15:24.452300
50.3p
100
Andreas Karlsson
SK Hylte
3:27:19.1243800
+1:16:02.456100
50.1p
101
Filip Gustafsson
Elmhults SC
3:28:16.1249500
+1:16:59.461800
49.8p
102
Fredrik Wessberg
OK Landehof
3:28:31.1251000
+1:17:14.463300
49.8p
103
Tomas Heed
IK Ymer
3:28:47.1252600
+1:17:30.464900
49.7p
104
Mattias Brolin
Magra IS
3:29:29.1256800
+1:18:12.469100
49.5p
105
Martin Egerström
IK Stern
3:31:10.1266900
+1:19:53.479200
49.1p
106
Johan Caesar
Nässjö SF
3:31:31.1269000
+1:20:14.481300
49.0p
107
David Elgh
Mullsjö SOK
3:32:35.1275400
+1:21:18.487700
48.7p
108
Simon Bergstrand
IK Stern
3:33:00.1277900
+1:21:43.490200
48.6p
109
Henrik Celander
Axa SC
3:33:54.1283300
+1:22:37.495600
48.4p
110
Martin Andersson
IK Stern
3:34:16.1285500
+1:22:59.497800
48.3p
111
Martin Romhagen
Malmbäck Ski
3:36:28.1298700
+1:25:11.511000
47.8p
112
Gaspar Gil Gómez
IK Stern
3:37:19.1303800
+1:26:02.516100
47.6p
113
Mattias Mattson
Skillingaryds FK
3:37:28.1304700
+1:26:11.517000
47.5p
114
Tobias Arvidsson
Björnstorps IF
3:37:31.1305000
+1:26:14.517300
47.5p
115
Andreas Carlén
Bodsjöböle SK
3:38:40.1311900
+1:27:23.524200
47.2p
116
Rickard Stark
Lekeryd-Svarttorps SK
3:41:29.1328800
+1:30:12.541100
46.6p
117
Andreas Anderzon
IK Stern
3:41:52.1331100
+1:30:35.543400
46.5p
118
Peter Svensson
OK Reftele
3:42:06.1332500
+1:30:49.544800
46.4p
119
Ulf Aiff
OK Skogshjortarna
3:42:29.1334800
+1:31:12.547100
46.4p
120
Jens Hermansson
IK Stern
3:43:30.1340900
+1:32:13.553200
46.1p
121
Alexander Dellborg
IK Stern
3:49:29.1376800
+1:38:12.589100
44.8p
122
Fredrik Wånehed
IF Hallby SOK
3:51:10.1386900
+1:39:53.599200
44.5p
123
William Blomqvist
Msok
3:52:27.1394600
+1:41:10.606900
44.2p
124
David Holmberg
Gnosjö FK
3:54:44.1408300
+1:43:27.620600
43.7p
125
Kristian Braam
Hvetlanda SK
3:54:56.1409500
+1:43:39.621800
43.7p
126
Rudi Wrisberg
København SK
3:56:13.1417200
+1:44:56.629500
43.4p
127
Peter Fornander
FK Finn
3:56:21.1418000
+1:45:04.630300
43.4p
128
Niclas Westerberg
IF Hagen SK
3:56:47.1420600
+1:45:30.632900
43.3p
129
Christopher Wallström
IK Stern
3:58:06.1428500
+1:46:49.640800
43.1p
130
Jimmy Andersson
Kimstad GOIF
4:08:17.1489600
+1:57:00.701900
41.1p
131
Peter Tall
Axa SC
4:10:05.1500400
+1:58:48.712700
40.8p
132
Hampus Johansson
Jönköping
4:10:17.1501600
+1:59:00.713900
40.8p
133
Jens Johanson
IK Stern
4:10:34.1503300
+1:59:17.715600
40.7p
134
Daniel Abrahamsson
Jönköpings OK
4:10:48.1504700
+1:59:31.717000
40.7p
135
Håkan Jarl
IF Hallby SOK
4:11:05.1506400
+1:59:48.718700
40.6p
136
Hans Persson
IK Vista
4:11:18.1507700
+2:00:01.720000
40.6p
137
Jonas Jönsson
Björnstorps IF
4:25:09.1590800
+2:13:52.803100
38.3p
138
Thor Weis Hougaard
København SK
4:32:32.1635100
+2:21:15.847400
37.2p
-
Marcus Johansson
Ulricehamns IF
23:59:58.8639700
-
Johan Abrahamsson
Grönahögs IK
23:59:58.8639700
-
Henrik Andersson
Borås SK
23:59:58.8639700
-
Mattias Brandt
Axa SC
23:59:58.8639700
-
Johan Fagerström
Axa SC
23:59:58.8639700
-
Björn Svensson
OK Landehof
23:59:58.8639700
-
Johannes Gunnarzon
IF Hallby SOK
23:59:58.8639700
-
Roger Hagström
Seb IF
23:59:58.8639700
-
Kalle Hübsch
Axa SC
23:59:58.8639700
-
Andreras Jansson
Mullsjö SOK
23:59:58.8639700
-
Christian Lofthammar
IF Hallby SOK
23:59:58.8639700
-
Magnus Nilsson
Vindrarps SK
23:59:58.8639700
-
Markus Qvarnström
IF Hallby SOK
23:59:58.8639700
-
Jan Gyldenløve Roetink
Gyldenløve Kolding
23:59:58.8639700
-
Peter Gustavsson
OK Stigen
23:59:58.8639700
-
Mikael Johansson
Högsäters GF
23:59:58.8639700
-
Torvald Gunnarsson
Landsbro IF SK
23:59:58.8639700
-
Okänd Okänd
No Club
23:59:58.8639700
-
Robert Davidsson
Ölmstads IS
23:59:58.8639700
-
Michael Olsson
Björnstorps IF
23:59:58.8639700
-
Mattias Karlsson
Ulricehamns IF
23:59:58.8639700
-
Joakim Hederskog
IK Vista
23:59:58.8639700
-
Gustav Norrman
IF Hallby SOK
23:59:58.8639700
-
Gustaf Johansson
Stenungsunds OK
23:59:58.8639700
-
Jon Alkskog
Axa SC
23:59:58.8639700
-
Emil Svensson
Axa SC
23:59:58.8639700
-
Mattias Claesson
OK Landehof
23:59:59.8639800
-
Klas Aaxell
Alvesta SOK
23:59:59.8639800
-
Joacim Ahlenro
IF Hallby SOK
23:59:59.8639800
-
Klas Axell
Alvesta SOK
23:59:59.8639800
-
Johan Birgersson
Vångabergets SLK
23:59:59.8639800
-
Tommy Busk
Linköpings SK
23:59:59.8639800
-
Peter Cederström
IK Hakarpspojkarna
23:59:59.8639800
-
Magnus Grahn
Rejlers IF
23:59:59.8639800
-
Henrik Gustafsson
Skogsbygdens IF
23:59:59.8639800
-
Anders Jogelid
Borås SK
23:59:59.8639800
-
Christian Jonsson
IF Hagen SK
23:59:59.8639800
-
Mats Kjellstrand
IK Stern
23:59:59.8639800
-
Anders Martin
Fågelfors IF
23:59:59.8639800
-
Peter Nilsson
Ölmstads IS
23:59:59.8639800
-
Fredrik Ousbäck
IFK Skövde SK
23:59:59.8639800
-
Fredrik Rosén
Jönköpings OK
23:59:59.8639800
-
Stefan Sandahl
IK Hakarpspojkarna
23:59:59.8639800
-
Michael Svensson
Fågelfors IF
23:59:59.8639800
-
Oscar Svensson
Ryda SK
23:59:59.8639800
-
Håkan Wirén
Nybro Ski
23:59:59.8639800
-
Fredrick Carlsson
Framtiden LK
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)