64km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | |||||
1 | Malin Börjesjö | Sundbybergs IK | 21:22.128100 | ||
2 | Elin Karlsson | OK Borgen | 21:23.128200 | ||
3 | Julia Angelsiöö | Storvreta IK | 22:45.136400 | ||
9.6km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | |||||
1 | Peter Rune | Täby IS SK | 26:52.161100 | 76.2p | |
2 | Kristian Tufvesson | IK Rex | 26:54.161300 | 76.1p | |
3 | Emil Ohlsson Runnman | IK Rex | 27:20.163900 | 74.9p | |
6km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | |||||
1 | Sara Landberg | Storvreta IK | 23:05.138400 | 51.2p | |
2 | Ingrid Joelsson | Storvreta IK | 25:09.150800 | 47.0p | |
3 | Matilda Funke Jansson | Tierps IF | 26:58.161700 | 43.9p | |
6km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | |||||
1 | Emma Bergman | IK Rex | 19:00.113900 | 62.2p | |
2 | Lina Andersson | Häverödals IF | 23:40.141900 | 50.0p | |
3 | Carola Laven | Täby IS SK | 26:21.158000 | 44.9p | |
6km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | |||||
1 | Joel Häggström | Storvreta IK | 19:41.118000 | ||
2 | Joakim Wretling | IK Rex | 19:42.118100 | ||
3 | Isak Häggström | Storvreta IK | 19:43.118200 | ||
6km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | |||||
1 | Erik Bröte | Sundbybergs IK | 28:47.172600 | 41.1p | |
2 | Jonas Ingard | IK Rex | 30:51.185000 | 38.3p | |
3 | Karl Ekström | IK Rex | 31:01.186000 | 38.1p | |
3.6km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | |||||
1 | Anna Alm | Sundbybergs IK | 12:24.74300 | ||
2 | Cordelia Melén Olsson | Häverödals IF | 12:28.74700 | ||
3 | Frida Lögdberg | IK Rex | 12:34.75300 | ||
3.6km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | |||||
1 | Oliver Angelsiöö | Storvreta IK | 11:19.67800 | ||
2 | Johan Herbert | Brottby SK | 11:23.68200 | ||
3 | Jacob Nystedt | Sundbybergs IK | 11:29.68800 | ||
2.4km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | |||||
1 | Alva Sköld | Häverödals IF | 9:27.56600 | ||
2 | Josefine Fridsjö | Tierps IF | 9:34.57300 | ||
3 | Lisa Melén Olsson | Häverödals IF | 9:57.59600 | ||
2.4km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | |||||
1 | Johan Ekberg | Nacka Värmdö SK | 8:45.52400 | ||
2 | Johan Lüning | Bålsta SK | 8:50.52900 | ||
3 | Simon Thor | Vassunda IF | 8:51.53000 | ||
1.2km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | |||||
1 | Lisa Åkerlöf | Öregrunds IK | 5:25.32400 | ||
2 | Josefin Ahnbrink | Sundbybergs IK | 5:39.33800 | ||
3 | Lisa Nystedt | Täby IS SK | 5:48.34700 | ||
1.2km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | |||||
1 | Måns Skoglund | Täby IS SK | 4:17.25600 | ||
2 | Calle Rune | Täby IS SK | 5:01.30000 | ||
3 | Gabriel Söderqvist | Storvreta IK | 5:11.31000 | ||
9.6km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | |||||
1 | Martin Herbert | Sundbybergs IK | 27:00.161900 | 75.8p | |
2 | Mikael Lange | Storvreta IK | 30:52.185100 | 66.3p | |
3 | Esbjörn Brolund | Axa SC | 34:26.206500 | 59.5p |