Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Tour de Ski 4 - Skiathlon
2012-01-01
Deltävling i
Tour de Ski 2012
<<< Tour de Ski 8 - Distance
Tour de Ski 5 - Distance >>>
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 21
10km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Masstart
1
Marit Bjørgen
Rognes IL
27:16.163500
88.3p
2
Justyna Kowalczyk
Azs Awf Katowice
27:17.163660
+1.60
88.2p
3
Therese Johaug
Nansen IL
27:17.163680
+1.80
88.2p
4
Kristin Størmer Steira
IL Forsøk
27:51.167030
+35.3430
86.6p
5
Riikka Sarasoja-lilja
Lappeen Riento
28:01.168030
+45.4430
86.1p
6
Charlotte Kalla
IFK Tärendö
28:01.168060
+45.4460
86.1p
7
Kikkan Randall
Apu Nordic Ski Center
28:01.168090
+45.4490
86.1p
8
Riitta-liisa Roponen
Oulun Hiihtoseura
28:02.168140
+46.4540
86.0p
9
Krista Lahteenmaki
Ikaalisten Urheilijat
28:11.169050
+55.5450
85.6p
10
Marthe Kristoffersen
Varden Il,
28:14.169310
+58.5710
85.5p
11
Anne Kylloenen
Kainuun Hiihtoseura
28:16.169590
+1:00.5990
85.3p
12
Masako Ishida
Hokkaido Ski Team
28:17.169640
+1:01.6040
85.3p
13
Nicole Fessel
SC Oberstdorf
28:17.169670
+1:01.6070
85.3p
14
Katrin Zeller
SC Oberstdorf
28:18.169720
+1:02.6120
85.3p
15
Stefanie Boehler
SC Ibach
28:20.169970
+1:04.6370
85.2p
16
Anna Haag
IFK Mora SK
28:24.170330
+1:08.6730
85.0p
17
Ingvild Flugstad Östberg
Gjøvik SK
28:26.170580
+1:10.6980
84.9p
18
Aino-Kaisa Saarinen
Lempaalan Kisa
28:29.170850
+1:13.7250
84.8p
19
Julia Ivanova
Saturn
28:30.170910
+1:14.7310
84.7p
20
Heidi Weng
IL I Bul
28:40.171930
+1:24.8330
84.3p
21
Polina Medvedeva
Russian Federation
28:40.171950
+1:24.8350
84.2p
22
Yelena Kolomina
Zska
28:41.172010
+1:25.8410
84.2p
23
Anouk Faivre Picon
Pontarlier
28:41.172050
+1:25.8450
84.2p
24
Virginia DE Martin Topranin
C S Forestale Dello Stato
28:42.172120
+1:26.8520
84.2p
25
Natalia Korosteleva
Saturn
28:42.172150
+1:26.8550
84.2p
26
Astrid Uhrenholdt Jacobsen
Heming IL
28:43.172250
+1:27.8650
84.1p
27
Valentina Shevchenko
Dinamo Kiev
28:44.172380
+1:28.8780
84.0p
28
Kerttu Niskanen
Viereman Koitto
28:56.173570
+1:40.9970
83.5p
29
Laure Barthelemy
Emhm - Pays Rochois
28:59.173860
+1:43.10260
83.4p
30
Anastasia Dotsenko
Russian Federation
28:59.173880
+1:43.10280
83.4p
31
Aurore Jean
Skieurs Rousselands
29:06.174560
+1:50.10960
83.1p
32
Katerina Smutna
Hsv Saalfelden
29:09.174840
+1:53.11240
82.9p
33
Lisa Larsen
Sundbybergs IK
29:11.175070
+1:55.11470
82.8p
34
Eva Nyvltova
Olfin Car Vella Trutnov
29:17.175600
+2:01.12000
82.6p
35
Laura Ahervo
Haemeenlinnan Hiihtoseura
29:17.175600
+2:01.12000
82.6p
36
Elizabeth Stephen
Burke Mountain Academy
29:21.176060
+2:05.12460
82.4p
37
Julia Tikhonova
Vitiaz
29:23.176210
+2:07.12610
82.3p
38
Coraline Hugue
Emhm - Embrun
29:29.176820
+2:13.13220
82.1p
39
Ida Ingemarsdotter
Åsarna IK
29:32.177180
+2:16.13580
81.9p
40
Maria Rydqvist
Älvdalens IF SK
29:38.177780
+2:22.14180
81.6p
41
Maryna Antsybor
Dinamo Kiev
29:40.177920
+2:24.14320
81.6p
42
Debora Agreiter
C.S Carabinieri Sez.Sci
29:43.178220
+2:27.14620
81.5p
43
Natalia Matveeva
Dinamo Kiev
29:47.178630
+2:31.15030
81.3p
44
Elisa Brocard
CS Esercito
29:47.178690
+2:31.15090
81.2p
45
Tatyana Ossipova
Kazakstan
29:48.178710
+2:32.15110
81.2p
46
Oxana Yatskaya
Cska Semipalatinsk
29:48.178750
+2:32.15150
81.2p
47
Larisa Shaidurova
School OF Sports Education
29:53.179220
+2:37.15620
81.0p
48
Barbara Jezersek
Tsk Merkur Kranj
29:53.179230
+2:37.15630
81.0p
49
Denise Herrmann
Wsc Erzgebirge Oberwiesenthal
30:04.180310
+2:48.16710
80.6p
50
Tatjana Mannima
Skiclub Kivioli
30:04.180340
+2:48.16740
80.5p
51
Mariya Guschina
Sputnik
30:07.180650
+2:51.17050
80.4p
52
Sandra Ringwald
ST Schonach-Rohrhardsberg
30:07.180650
+2:51.17050
80.4p
53
Hanna Brodin
Åsarna IK
30:20.181920
+3:04.18320
79.9p
54
Ivana Janeckova
Ski Klub Jablonec Nad Nisou
30:38.183750
+3:22.20150
79.1p
55
Vesna Fabjan
Tsk Merkur Kranj
30:46.184540
+3:30.20940
78.8p
56
Alija Iksanova
Dinamo Kiev
30:54.185370
+3:38.21770
78.5p
57
Veronica Cavallar
G.S Fiamme Gialle
31:02.186100
+3:46.22500
78.2p
58
Holly Brooks
Apu Nordic Ski Center
31:06.186530
+3:50.22930
78.0p
59
Ilaria Debertolis
G.S. Fiamme Oro
31:08.186700
+3:52.23100
78.0p
60
Marina Matrossova
Kazakstan
31:09.186870
+3:53.23270
77.9p
61
Aurelie Dabudyk
Pays Rochois
31:25.188400
+4:09.24800
77.3p
62
Alenka Cebasek
Tsk Ogp Grad Bled
31:28.188700
+4:12.25100
77.2p
63
Triin Ojaste
Karupesa Team
31:50.190910
+4:34.27310
76.3p
64
Paulina Maciuszek
Lks Poroniec Poronin
32:23.194240
+5:07.30640
75.1p
65
Hanna Kolb
Tsv Buchenberg
32:56.197570
+5:40.33970
73.9p
-
Ewelina Marcisz
Halicz Ustryke Dolne
23:59:58.8639700
-
-
Monique Siegel
Wsc Erzgebirge Oberwiesenthal
23:59:59.8639800
-
-
Katja Visnar
Tsk Ogp Grad Bled
23:59:59.8639800
-
-
Lucia Anger
SC Oberstdorf
23:59:59.8639800
-